Ogród Marty - Cz. XII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marcia powojnik i kalina to dwa giganty ;:138 Podobną kalinę ma sąsiad za płotem więc podziwiam na żywo te białe kule, ale czy mogę spytać jam nazywa się powojnik :) Drzewostan i krzaczostan masz tak bogaty, że nie wiadomo na co zwracać uwagę, więc czasem wracam do Twoich fotek by podziwiać pojedyncze egzemplarze ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Pamiętam jak mnie zachwycił powojnik przy bramce wejściowej pnący po płocie, ależ on się rozrósł, obficie obsypany kwiatami.
Ty pryskasz na grzyba, a ja zrobiłam preparat czosnkowy i mszyce załatwiałam, zobaczymy czy je trafi.
Kalina ślicznie kwitnie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Powojnik powala. ;:oj Często podglądam po cichutku co u Ciebie, ale tym razem nie dało rady pocichutku. :) Pięknie u Ciebie i już.
Pesto mnie bardzo zaciekawiło. :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś, bobactwo, bogactwo roślin ogromne u ciebie.
A i krzewy wielkie i obficie kwitnące,
Kalina imponująca.Rodki zdrowo i pięknie kwitna.
Rabata się zmienia, pięknieje,
Dziękuję bardzo za te wszystkie informacje o czosnku niedźwiedzim.Jutro zrywam listki. :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Marto jakie pyszności u Ciebie, pesto z czosnku na pewno smakowite :)
Na działce pełnia kwitnienia się rozpoczyna, rododendrony szaleją, azalie obsypane pąkami, będę musiał u Ciebie podziwiać w tym roku, bo moje po zeszłorocznym przycięciu obraziły się na mnie i nie zakwitną ;:185
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuniu , masz giganta powojnika ,a nowa rabata zarosła nie wiadomo kiedy .Ja czekam na katalpy . ;:65 Wiosna jest cudna .
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witaj Marta.
Pięknie i kolorowo masz. Widzę nowe epimedia. Śliczne. Powojnik dał czadu. To może montana?
Już przetwarzasz. ;:215 A miałaś deszcz? :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam miło wszystkich gości ,wczoraj tak padłam po pracy w ogrodzie ,że nic nie zadziałałam tutaj,pogoda cudowna, dalej lato w pełni,rośliny zakwitają ,jest zielono ,kolorowo i pachnąco .

Agatko witaj w moim ogrodzie ,dzięki za miłe słowa ,nie wiem czy pytasz o figurkę grajka na flecie to jest też fontanna i woda leci przez dziurki we flecie,i jest u mnie już jakiś czas i nawet nie pamiętam gdzie go kupiłam ,pozdrawiam i zapraszam znowu :wit

Violuś,oj jest u mnie dróżek i dróżeczek do spacerowania i w cieniu i w słońcu ,epimedium jest nowe ,ale zaraz pójdzie do rozmnażania ,wiec będzie i dla Ciebie ,ja już nawet nie pamiętam skąd go mam ,gdzieś kupiłam ,ale nie przywiązuję uwagi gdzie kupuję ,ja też dużo czosnku używam w domu ,tak się cieszę ,ze malinki dobrze się sprawują i dają wam tyle pysznych dań i soków na zimowe wieczory,ja też nie wyobrażam sobie jesieni i zimy bez malin,suszę tez liście malin na herbatkę jest bardzo pyszna i bardzo zdrowa ,w zimie codziennie ją parzymy ,pozdrawiam ;:196

Marysiu,czosnki zrobione i jeszcze moja córcia dostała ,wilczomlecz bardzo się rozrósł ,piszesz ,ze nie masz wczesnego powojnika ,a ja okopując go wczoraj znalazłam już młodą sadzonkę ,więc jak widzisz :mówisz i masz :uszy ,pozdrawiam i buziaczkiObrazek

Basiu,toś mnie trochę podbudowała :uszy ,pozdrawiam i zapraszam jeszcze ;:168

Gosiu,ja też nie wyobrażałam sobie ogrodu bez bzów .pigwowiec biały taki inny a owoce takie same ,spaceruj po moim ogrodzie ile zechcesz ,bo bardzo lubię gości,pozdrawiam ;:168

Ewciu,różne giganty u mnie rosną,bo czas przeleciał i tak urosły,nie pamiętam nazwy tego powojnika bo juz dawno jest u mnie i tabliczki się zgubiły ,mam 2 takie same bo drugi to zakupowa pomyłka ,pozdrawiam ;:168

Dorota,tyle roślin kwitnie w ogrodzie teraz ,że to jakieś nienormalne,jest co prawda pięknie ,ale co potem będzie kwitło,kalinę też bardzo lubię ,te pompony są piękne i nie ma nawet mszycy a tak ją lubi,pozdrawiam ;:168

Wiolu,witaj tak się cieszę,że zaglądasz i ,że sie odezwałaś ,to miło a ja nieświadoma,że mam takich fajnych tajemniczych gości ,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Dziekujęza odpowiedź, figurka jest przepiękna.Swietnie się komponuje z rabatą i fontanną ;:138 . podgladam jużod dawna Twój ogród bo naprawdę jest co ogladać.
Agata
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Aniu,ogród bardzo szybko rośnie ,co roku jest podobnie ale inaczej ,miło,ze zaglądasz i podoba się ten ogród,czosnek niedźwiedzi koniecznie trzeba zabezpieczyć na zimę ,bo nowy będzie dopiero na wiosnę ,kwiatuszki zostaw ,niech się sieje ,pozdrawiam :wit

Mariusz,pesto z czosnku niedźwiedziego bardzo pyszne ,na działce bardzo wszystko kwitnie ,azalie za moment dadzą swój popis ,więc zapraszam na spacerki ,ja nie przycinam azalii,chyba ,że są jakieś suche gałązki,pozdrawiam :wit

Eluś,,teraz będą kwitły azalie ,a katalpy dopiero wypuszczają listki ,to najpóźniejsze rośliny ,klony już mają w pełni rozwinięte liście ,a one puste konary ,ale ładnie wychodzą z liśćmi ,pozdrawiam ;:168

Ala,,dużo roślin zakwita ,więc kolorów nie brakuje ,a epimedia kupiłam w tamtym roku ,w tym kwitną pierwszy raz ,ale jestem z nich zadowolona ,bo nawet nie pamiętałam jakie będą ,ale się nie zawiodłam ,nie wiem jaki to powojnik,do przetworów jestem pierwsza ;:306 ,deszczu nie miałam nic a nic ,suchości dopadły mnie ogromne i ciągle podlewam po trochu ,bo naraz nie dam rady tego ogrodu podlać ,pozdrawiam ;:168

Agatko,ta rabata przy fontannie już za chwile cała się zapełni ,bo są tam rośliny których jeszcze nie ma ,posadzone są eukomisy ,będzie Kip Dagga ,zawilce japońskie ,niebieska lobelia bylinowa i inne ,więc misę widać tylko z jednej strony od ścieżki,czasem włączam tego grajka jako fontannę ,ale mniej wody się przelewa i mniejszy robi szum ,ale super wygląda ,jak z fujarki leje się woda ,tak cały czas myślę ,gdzie kupiłam tego flecistę i myślę ,że chyba w Praktikerze pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

No to po ptokach, Praktikera juz nie ma ;:223
To co przy fontannie bedę szczególnie podgladać, bo zapowiada się pysznie.
Agata
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Martuś pesto pycha, muszę kiedyś kupić czosnek niedźwiedzi i posadzić u mnie, niech się mnoży.
Powojnik, kalina boska, moje jeszcze w pąkach, ale już niedługo :heja
Twoje ścieżki, lasek brzozowy, grzybki i inne cuda napędzają mnie do dalszych działań, bo też chcę mieć tak u siebie :lol:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty - Cz. XII

Post »

Witam w poniedziałkowy słoneczny ranek ,,jeszcze bardzo rześko na polu,pomidorki wniesione na noc do domku ,żeby im zimno nie było,bo noce teraz chłodne ,jestem bo wczoraj nie dałam tutaj żadnych zdjęć z ogrodu .

Agatko,a ja myślałam ,że tylko w Krakowie zlikwidowali Praktiker w miejscu gdzie jeździłam i przenieśli w inne miejsce ,bo go właśnie tam nie ma ;:306 ,może gdzieś trafisz na takiego grajka ,mój ma już parę lat,na zimę chowam go do garażu,a od wiosny zdobi ogród,pozdrawiam i zapraszam znowu :wit

Kasiu,czosnek niedźwiedzi jest u mnie w nadwyżkach :uszy ,więc na wiosnę znowu będzie ,cieszę się ,że mój ogród może być inspiracją ,chociaż jakieś podobne fragmenty będą u Ciebie ,założyłam przed jego sadzeniem ,że ma być praktyczny ,pachnący, widowiskowy ;:306 i jak chociaż troszkę z tego osiągnęłam to już jest sukces, :uszy pozdrawiam ;:168

A teraz zapraszam na spacerek.

jedno z miejsc gdzie rośnie czosnek niedźwiedzi ,listki zjedzone ,zostały kwiaty i niech sie rozmnaża,takich miejsc jest więcej pod liściastymi

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Trybula leśna
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

bramy z buka i wiązu przycięte i już pięknie się zagęszczają
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”