Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko dziękuję Ci za tak wspaniały komplement! ;:196

U Ciebie tyle obietnic na przyszłe kwitnienia... :) To prawie równie miły widok jak same kwiaty. :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Idzie zima a u naszych storczyków coraz więcej pedów kwiatowych się pojawia. Tylko ten krótki dzień i ciemno powodują że zawsze zastanawiam się czy roślina zdoła zakwitnąć.
Cieszę się że chociaż ten jeden pączek daje radę, wszak teraz nie pora na dzielenie i wysyłkę.
Mildred Jameson to ponoc kapryśny storczyk jeśli chodzi o kwitnienie ale skoro puści pęd to chyba nie jest aż tak kapryśny jak sie o nim mówi. Przez te dwa tygodnie pewnie sporo urósł proszę wiec o aktualną focię.
Muszę Ci Mireczko napisać że mój też ma pęd i coś mi się wydaje że zakwitną nam w tym samym czasie.
Czekam tez na kolejną porcję zdjęć i relację co słychac na parapetach.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Nie mogłam się doczekać na kwitnienie Lycaste. Ja wiosną też zmartwiłam się, gdy na mojej 2 pąki z ośmiu zbrązowiały.
Też zastanawiałam się, co zrobiłam nie tak.
Przypuszczam, że to może być kwestia podlewania w tym okresie - albo za dużo, albo za mało wilgotności.
Może warto to przeanalizować ? Również to co Kasia pisze jest istotne. Mam nadz., że ten pokazany pąk pokaże wreszcie
swą urodę. Jeśli się uda, pokaż Mireczko koniecznie śliczną, ciekawą warżkę kwiatu w zbliżeniu ;:58

Renanthopsis Mildred Jameson - to będzie widok ;:215
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Rozpisałam się ..... i skasował mi się post ;:223
Więc teraz będą tylko kolejne zdjęcia.

Zakwitło Dendrobium delicatum, nie wiem czy kiedyś o tym pisałam ale jest to jedyny mój najstarszy storczyk zakupiony w 2007 roku ciągle rośnie w korze ale jego dzieci są w keramzycie i radzą sobie nie gorzej niż ,,protoplastuś"
Ma więc 10 lat, przesadzany na zasadzie wsadzenia do większej doniczki i obsypany korą.
Obecnie ma 10 pędów z kwiatkami które w części niestety nie dają rady i opadają.
Zapach jednak jest odczuwalny mimo ,że u mnie kubatura jest duża i z reguły innych pachnących kwiatów nie czuje chyba że wsadzę nos w kwiatka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitło ponownie i to bujnie (patrząc na poprzednie kwitnienia) Dendrobium Oriental Smile Fantasy
Kwitnienie dedykuję szczególnie Kasi, Reni i Lucynce dziękując za rady kiedy dopadł go grzyb (który sama mu zafundowałam) pomogły zinterpretować chorobę i jej zaradzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taki jest obecnie pęd u Renanth. Mildred J.

Obrazek

Obrazek

A taki u Bc Yellow Bird

Obrazek

Niestety lycaste chyba nie uszczęśliwi mnie kwiatkiem , zasusza kolejne pąki Asiu chyba podsunęłaś mi rozwiązanie .
Problem może leżeć w podlewaniu, chyba niepotrzebnie go podlewałam i mam wrażenie ,że po każdym podlaniu opadały kolejne pąki, szkoda ,że za późno to skojarzyła/powiązałam fakty.

Obrazek

Obrazek

Hybrydka która niezawodnie kwitnie , kiedyś miałam w tych kolorach woskowa uwielbiałam ją .

Obrazek

Obrazek

Na koniec muszę pokazać co mi zrobił szkodnik który przyjechał w gości (psiak)

Obrazek

Obrazek

I jeszcze nasz słodziak, ostatnio się bardzo martwiliśmy bo miała jakąś narośl za uchem więc było jeżdzenia do weta przez 3 tyg. ale jest wszystko ok. Nie jest to nic groźnego na szczęście uff.

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ooo Rudy Kot. A jak wiadomo, rudy to nie kolor - to charakter. :wink:

Białe Dendrobium jest cudowne. Tyle kwiatów. Takie śliczne, delikatne.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko nie ma fotek Twojego nowego zakupu tj Dendrobium mohlianum. Za to jest dwa razy hybryda :(

Odnośnie szkodników co to nie da się ich wytępić. U mnie to też był swego czasu pies. Zostawiłam go kiedyś w domu samego i wpadł w jakiś szał i mi wszystkie storczyki z parapetów pozrzucał :pogon

Wracając do kwiatów.
Dendrobium delicatum - zgodnie z nazwą piękne i delikatne. Znów soczyste kolory Dendrobium Oriental Smile Fantasy są wprost oszałamiające ;:215 chyba muszę go sobie sprawić, naprawdę jest piękne ;:333
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, Dendrobium delicatum zaszalało z tą burzą kwiatuszków. Gratulacje za tak wspaniałe prowadzenie rośliny :!:
I życzę Ci, żeby na tych 10-tych urodzinach storczyka się nie skończyło.
Rachunek jest prosty - w 10 urodziny 10 pędów, to z każdym następnym rokiem o jeden pęd więcej :heja

Dendrobium Oriental Smile Fantasy jest niesamowite. Kolory, bogactwo kwiatów i jeszcze pąki ma.
A warżka - mięsista i z futerkiem - śliczna !

Co do Lycaste, bardzo szkoda. Ale wiem, że tak bywa. Może pojawi się jeszcze jakiś pąk - niedobitek ??
Ja u mojej Lycaste obstawiam , ze właśnie przesadziłam z podlewaniem. Trzeba to robić niezwykle ostroznie.

Piesek 'szkodnik' chyba pastwił sie nad tym trzonem :twisted: Moja kotka jedynie 'kasuje' ząbkami liście.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko to Twoje Dendrobium delicatum to będzie prawdziwy rarytas :shock: . Biały obłoczek kwiatów i jakby zakwitły wszystkie pąki na raz, to dopiero by było ;:oj . Widzisz, nasze kicie są przekochane, nie pamiętam, aby kiedykolwiek moja coś zmalowała w tym temacie, chociaż doniczki z kwiatami stoją na podłodze. Tych z parapetów także nigdy nie pozrzucała.
Pąków z Lycaste bardzo szkoda :( , ogromne podoba mi się ten rodzaj, ale .... na razie ogarniam to, co jest. Chętnie pooglądam u Ciebie albo u Asi.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dendrobium mohlianum

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ło matko teraz go widzę ;:oj ależ dałaś po oczach tym kolorem ;:oj piękny kolorek ;:63
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Taki malec, a taki jaskrawy! Ale super, tak na poprawę humoru zamiast słońca. :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, śliczne to Dendrobium :!: Mały kwiatuszek o energetycznym kolorze, a warżka jak prawdziwy czerwony języczek :D
Bardzo piękną sesję fotograficzną mu zafundowałaś.
Wszystko dałaś radę podkreślić - kolor, połysk, kształty i pozostaje tylko się zakochać ;:226
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, naoglądałam się ;:138 Zacznę od nowości- śliczny, energetyczny kolor i bardzo ciekawy kształt kwiatów ;:3 Gratuluję zakupu ;:138
D. delicatum - na kolana ;:167 Podpowiedz, czy trzymasz je teraz w chłodniejszym miejscu? Gdzieś czytałam, że wymaga przechłodzenia i przesuszenia do zainicjowania kwitnienia.
D. Oriental Smile- niesamowite ( moje od Dobrej Wróżki ;:196 ma dwa pączki- wkrótce zobaczę kwiaty w realu :) )
Cieszę się, że Twój Rudasek jest zdrowy :heja Wiem, ile emocji wywołują choroby przyjaciół- zwierzaków .
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”