Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42137
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu magiczny Twój ogród! można tyle pięknych kwiatów obejrzeć, ta hortensja dębolistna cudnie się "starzeje" ! czy to jakaś odmiana? Można pysznych rzeczy spróbować (moja wędzarnia dalej w planach)! Słodkości nie jadam ale naleweczki na rozgrzanie spróbuję :D Nasionka pozbieram i potem napiszę jak siać żeby zakwitły. Słonko przeziera i u mnie ;:168
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11329
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu aparacik naprawiony , fotki zrobione ;:333 , wędlinki swieżutkie i apetyczne ;:oj ...Można i pojeść i napatrzeć się do syta! :) ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Narobiłaś mi smaka tymi pysznościami. I ciasto, i chlebuś i wędlinki ;:333 ;:333 Dobrze, że opycham się teraz 'ptasim mleczkiem" to nie jest mi tak żal :roll:
Ślicznie jeszcze w ogrodzie, wiele kwitnień i jest kolorowo. Hortki dalej dumnie królują nad wszystkim.
Ja dziś doznałam lekkiego szoku po moich oględzinach ogrodu po tak długiej przerwie, nie wiem kiedy ja to wszystko ogarnę, tym bardziej, ze brak sił daje się we znaki ;:222 ;:222 ;:222
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Olu2310 Oj, słyszałam w rożnych wiadomościach , informacjach o tym starszym huraganie Ksawery.
Współczuje.Z serca współczuję.Dobrze,że to już końcówka sezonu i piękna roślinek, i mniej szkoda tych połamanych roślin i, gałązek i kwiatuchów. :roll:
plocczanka-Lucynko Ano, tak.Własne wędliny, kiełbaski z własnej wędzarni.W końcu.Kilka lat była w planach.
To dobrze,że masz taką sprawdzoną dobrą wędliniarnię.I dobre wędlinki.
Kaszankę i ja lubię( tylko dobrą i z znanego źródła ) i tylko w sezonie i z grilla.
Lucynko, też mi się podobała ta ceglasta chryznatemka.Przezimuje to dobrze,Nie to bólu nie ma.Małe grosze kosztowała.
W ubiegłym roku kupiłam żółtą, do ozdoby, na taras.Potem poszła do gruntu.I jest.Przezimowała.Ale ta jeszcze jest w pączkach .
Jeszcze mam ochotę na czerwoną,Bo takiej nie mam.
Jesienna pogoda nas nie rozpieszczała.
U mnie jeszcze było i jest znośnie.Ale jak widzę i czytam u innych, to mokro, to huragany, to ;:222
silversnow-Olu Ja roślinki, kwiatuchy kocham.Ale i dobre wędliny, chyba każdy człowiek lubi.A moi mężczyźni .Najpierw maż i teraz syn Pomaga i nauczyli się od teścia.I robimy sami.Swoje jest naprawdę dobre.
Ciasto już od niepamiętnych czasów lubiłam piec.I piekę jak mam czas., A chlebek już parę lat.Na zakwasie, swój z ziarnami itp.
Prosty przepis i proste procedury.Aby już zakwas mieć.
Ogród, jeszcze ma trochę kolorów, i to cieszy, jeszcze.
Marcinki są piękne.A ty je masz ??
Hmm, iglaki i trawa, to monotonny krajobraz dla ogrody.A ja lubię, bardzo lubię różne byliny i kolorki.
Z porządkami to jeszcze trochę będzie parę razy, dalie wykopać.Trawę skosić.,może już ostatni raz w tym sezonie .
I ty kiedyś będziesz miała, uporządkowane, wypielęgnowane.Pomalutku, będzie przybywać.:)
clem3-Małgosiu Red baron kupiłam dopiero w tym roku i to w sierpniu.Jeszcze mała.A co źle ona zimuje ???
Na ciemiernikach się jeszcze nie znam.Mam tego jednego 3 rok.Tak dopiero pierwszy raz tak teraz sobie zakwitł.
Z Grilowędzarki i my jesteśmy zadowoleni.Jedno marzenie ogrodowe już spełnione, za nami.Jeszcze kilka punktów na tej liście do zrealizowania jest.
Ogród coraz mniej ma kolurów.Ale póki marcinki kwitną i chryzantemki zakwitną.To nie będzie tak źle.
ewelkacha88-Ewelniko Jesień tak, tak potrafi być zachwycająca , jak ma słońca więcej.A ona w tym roku skąpi trochę tych słonecznych i ciepłych dni.A ogród się broni,żyje i pokazuje co mam jeszcze
Marcinki sa piękne.Mam chyba ze 4 czy 5 odmian.I wystarczy.
Dziękuję, dziękuję za dobre słowo.Tak z grolowędzarki jesteśmy zadowoleni.A teraz następne punkty przechodzą z listy do realizacji.a kiedy się zrealizują ? Może szybciej niż ta grilowędzarka.czekała na liście kilka la.
Maska-Marysiu Dziękuję, dziękuję kochana za miłe słowa. ;:196
Pamiętam jak tutaj założyłam wątek.Myślałąm,że już niby ogród mam urządzony.A tytaj się zaczęło, pełno nowych chciejstw, dokupywanie, ba notoryczne od wiosny do jesieni.Nowe rośliny, nowe rabaty i tak do tej pory.Na jesieni nowa rabat postała.Sama jestem ciekawa, jak ona wiosną będzie wyglądała, bo cebulowe wiosenne też tam posadziłam.Hortensja dębolistna jest bardzo ładna, bardzo ciekawa i bardzo ładnie wybarwia się jesienią.
No wiesz wszystko co swoje i sami zrobimy to jest najlepsze.I wędlinki też ;:108
A naleweczki rożne robię.W tym roku zrobiłam z orzechów, mniszka, czarnej porzeczki, czerwonej, owocowa i z derenia.Jeszcze nie wszystkie zlane. Fajnie, jakby tak się udało z tymi nasionkami.
U mnie cały dzień było słonecznie z niebieskim ślicznym niebem. ;:113
marpa-Maryniu Tak, jesień zamykam z kilkoma rzeczami zrobionymi.
A swoje wszystko jest najlepsze.I jaka satysfakcja,że samemu te rzeczy się zrobiło.I w ogrodzie i kulinarnie.I jak u męża w budowaniu, niektórych rzeczy, pierwszy raz w życiu. :) Ale co się nie robi dla siebie, prawda ?? ;:32
kropelka-Mariolu Witaj,!Wiem,że zapracowana jesteś na maxa.Ale dobrze,że z tymi ziemniakami w końcu udało się zrobić
Tak opychaj się opychaj i ptasim mleczkiem, bo musisz energię i siły odzyskać.wszystko.Wędlinki swoje są pyszne.
Coraz mniej kwitnień.Ale póki marcinki kwitną, hortensje zaczynają.I hortensje są.To ogrody jeszcze ładnie wyglądają.W tym roku dwie nowe hortensje dokupiłam.Dwie jeszcze dostałam.Także na drugi rok powinny być jeszcze fajniejsze, ładniejsze widoczki w ogrodzie .Ale jak będzie zobaczymy po zimie.
Teraz odpoczniesz i jeszcze trochę co najważniejsze zrobisz.A resztę na wiosnę.Przez zimę nabierzesz sił pracusiu. ;:173

Trójsklepka - żabia lilia :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Barwy jesieni :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hortensja Bobo zróżowiała :wink:
Obrazek
Obrazek
Z nowej rabaty trawki, mam nadzieję,że mi dobrze przezimują :roll:
A w dali przed zimą jeszcze trochę drzewa do pocięcia jest.
Obrazek
Dzisiaj mąż przywiózł nowe kamienie.( 50 sztuk ponoć ) Także nową rabatę dokończę z obrzeżem.I może trochę przy hostach.
Ale to za kilka dni.Bo na weekend wyjeżdżam na kilka dni.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu,takie specjały wiszą w wędzarni ,że nie sposób się opanować ,świetnie zrobiona i bardzo funkcjonalna ,a ogród jak zawsze perfekcyjny ,kolorowy i uspakajający ,fajnie w nim przysiąść na ławeczce i patrzeć bez końca ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Anusia gdzie się wybierasz na weekend. Ja też z rodzinką wybywam w góry. Pogoda ma być ładna.Trzeba jeszcze korzystać... ;:173
Ogród piękny i kolorowy jeszcze. I oby jak najdłużej tak było.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16640
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Motylki jeszcze się uwijają wśród kwiecia, ;:63 to pewnie tak szybko zima nie nadejdzie... ;:218
Piękne zdjęcia, Aniu! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, mąż który przywozi 50 kamieni zasługuje na wszystko! ;:138 Hortensje w różowych kolorach wyglądają pięknie.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17004
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

koziorozec-Martuś Witaj!I dziękuję ci za miłe słowa.Ta grilo- wędzarka dano była w planach. Kilka lat czekała na realizację.I doczekała się.I w końcu jest!
Jeszcze kilka punktów na liście planów jest . Tak lubię właśnie posiedzieć sobie na huśtawce, poprzyglądać się roślinom, chmurkom,Posłuchać ptaszków.Różne przemyślenie i ogrodowe i zyciowe..
Ale już coraz mniej takich chwil z posiedzeniem sobie na dworze.Szkoda.
Olu2310 Już o 18 wyjeżdżam do Nałęczowa. do niedzieli włącznie.Taki weekend .
Pogoda się zrobiła nawet ładna, słoneczna, ciepło, słoneczko,/Fajnie i oby jak najdłużej. :)
plocczanka-Lucynko Niech się uwijają i będą jeszcze.Tak milej jak te owady są w ogrodzie.
kania-Kasiu Mąz też lubi ładnie, to i tacha kamienienie.Wiosna jeszcze skalniak wymyśliłam zrobić. A teraz na obrzeża trzeba ,żeby to pasowało do całości.
Hortensje są cudne.I tak długo i pięknie i zmiennie od lata kwitną .:)Już nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich :D


Zostawiam wam jeszcze trochę zdjątek i zmykam na kilka dni do Nałęczowa. ;:173
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Dobrej pogody wam życzę ;:173
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Oj, narobiło mi się u Ciebie zaległości ;:303 Ale już nadrobiłam.
Swoje wędlinki kuszą zapachem i wyglądem, aż ślinka cieknie ;:63 Em się stara nie tylko dla siebie, wszyscy na tym korzystacie ;:138
Mój odkąd przestał jeść wędliny, to i nie wędzi. Wędzarnia już uległa zniszczeniu. Chyba w końcu wezmę sprawy w swoje ręce i zamówię jakąś taką najprostszą, byleby tylko wędziła.
Jesienne kolory pięknie zdobią Twój ogród. Dębolistna cudownie się przebarwiła ;:108 Red Baron powinien przezimować bez problemu. Co prawda podają, że u niego z zimowaniem różnie, ale ja mam go już od kilku lat i nigdy nie miałam z nim kłopotu.
Trójsklepka na Twoich zdjęciach wygląda niezwykle. Kiedyś miałam, ale jakoś mnie zachwyciła ;:223 Gdybym wcześniej widziała Twoje zdjęcia, pewnie bym się na nią zdecydowała.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu nadal masz piękne widoki w ogrodzie ;:138 oby jak najdłużej było tak pięknie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16640
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, ogród piękny, mieni się barwami i kształtami. ;:138 ;:138
Baw się dobrze na wyjeździe. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

U ciebie cały ogród jeszcze w kolorach a już tylko mogę wyławiać co pojedyncze kępki kwiecia.
Udało mi się wreszcie coś zrobić w ogrodzie ale już wieczorem znowu chmury deszcz zapowiadają. ;:222
Nie rozpieszcza nas pogoda a tu tyle prac jesiennych do wykonania pozostało. :roll:
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”