Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Aniu dobrze to ujęłaś ;:108 . Ta biała chryzantema ma 2 lata , szybko przyrasta. Dalii mam niewiele ale te białe kaktusowe od babci świetnie się sprawują i bardzo szybko rosną. Mam kilka bulw . Pozostałe dalie to tegoroczne nabytki ale mam nadzieję, że przezimuję je i będą cieszyły w kolejnych latach.


Basiu podchodzę do tematu rozsądnie bo wiem, że dopóki nie wyrównamy terenu to moja praca jest po prostu bez sensu. Ciekawa jestem tylko czy zachowam ten rozsądek jak już teren będzie gotowy :;230 . Teraz to ja sobie mogę mówić a potem kto tam wie ;:306 . W każdym razie jakieś doświadczenie już zdobyłam . Wiem co do tej pory robiłam źle a to bardzo przydatna wiedza. Na pewno chciałabym zrobić ramy dla mojego ogrodu, wprowadzić jakieś drzewka i krzewy a potem zacznę wprowadzać byliny i całą resztę. Zobaczymy jak to wszystko mi wyjdzie bo sama jestem ciekawa ;:173 .


Moniko dokładnie tak jest ;:138 . Oby tylko zdrowie dopisało bo bez tego ani rusz.


Lucynko człowiek uczy się na błędach ;:196 . Wiem co robiłam do tej pory źle, czego unikać i oby ten ogrodowy rozsądek został mi do końca ;:173 . W życiu nie zawsze tak postępuję bo jestem dość impulsywna i zdarzy mi się powiedzieć lub zrobić coś zanim pomyślę ;:223 . Do tej pory sporo rzeczy w ogrodzie robiłam pod wpływem chwili a to nie zawsze wychodziło mi na dobre. W zeszłym roku zrobiłam mnóstwo nieprzemyślanych zakupów roślinnych, tego roku było zupełnie inaczej. Myślę, że z roku na rok zdobywam coraz więcej wiedzy, doświadczenia i moje podejście do tworzenia ogrodu zmienia się. Mam nadzieję, że na lepsze ;:131 .


Seba hortensje ogrodowe mają pojedyncze kwiaty . Niestety bez szału ;:222 . Spadek mam ale nie jest on taki wielki jak na stoku :lol: . Myślę, że to zdjęcie trochę przekłamuje ;:108 . Dziękuję ;:196 .


Marysiu coś na pewno wymyślimy a czy to będzie praktyczne to się okaże :;230 . Pracy na pewno będzie sporo ale będę chciała raczej ułatwić sobie życie ;:224 . Nigdzie nam się nie spieszy więc powoli będziemy szli do przodu. Moje krótkie doświadczenie ogrodnicze nauczyło mnie kilku rzeczy więc będę starała się nie popełniać tych błędów co do tej pory. Trzymaj kciuki ;:168 . Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Mamy drugą połowę sierpnia ale czas pomyśleć o wiośnie ;:138 . Dzisiaj wpadłam do Biedry i zrobiłam małe zakupy .

Obrazek


Wiedziałam po co jadę więc nawet nie przeglądałam dokładnie pudeł . Zależało mi na tych trzech odmianach i udało się je zdobyć ;:215 . We wtorek będę w innej miejscowości więc może jeszcze coś dokupię .


Pozdrawiam i spokojnego wieczorku Wam życzę. Ja uciekam kąpać dziewczyny a potem jak usną planuję pospacerować po Waszych ogrodach :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

O rany już się zaczyna~! Ewelinko jesteś pierwsza, jeszcze u nikogo nie widziałam cebulek ;:oj
Życzę żeby Ci ładnie zakwitły!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko - ale jesteś szalona! Nie przyszłoby mi nawet na myśl, żeby sprawdzić, czy już są cebulki! Ale jutro sprawdzę, jak będą na pewno kupię, bo wiosna bez tulipanów jest znacznie uboższa.
Fantastycznie, że dokupiliscie ziemię!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Marysiu zapewniam Cię, że nie jestem pierwsza ;:173 . Być może jako jedna z pierwszych pokazałam fotki :;230 . Z reguły cebule zamawiałam przez internet a w marketach łapałam się na pozostałości i wtedy cebule były mocno przebrane. Jak tylko poczytałam w jednym z wątków, że pokazały się cebule w Biedrze postanowiłam kupić ;:333 . Mam nadzieję, że cebule będą zgodne odmianowo ;:108 .


Ewo gdyby nie jeden z wątków na forum to też nie przeszło by mi to przez myśl ;:306 . Napaliłam się na te odmiany i postanowiłam kupić od razu żeby mi nikt ich nie wykupił ;:108 . Jestem zadowolona bo za tydzień, dwa na pewno połowy już nie będzie. Swoją drogą niby dostawa była ale nie każdy sklep ją otrzymał ;:oj . Trzeba sprawdzać ;:108 . My też jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu tej działki ;:138 .
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko Exzotic Emperor kupiłam i ja.... ;:138 Nie tak bogato jak u ciebie bo tylko dwa opakowania... ;:306
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Czy cały teren do drogi jest Wasz?
Czy dobrze zrozumiałam, że musisz wyrównac teren?
A może własnie wykorzystać te nierówności?
Cudownie wygląda Twój ogród w lipcu i sieprniu
Własnie nad takim efektem pracuję i mi się nie udaje
Łacze się w bólu słomianych wdów.
Mój wraca po koniec września, tylko niestety nie będzie wpadał na weekendy :(
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ewelinko, wspaniale mieć takie teren do dyspozycji. Już masz piękny ogród, a teraz ze spokojem możesz sobie planować i tworzyć nowy. Gratulacje szczęściaro :D Wiem jednak, że to i roboty niewspółmiernie dużo i wydatków w porównaniu do kompaktowych działek ROD. Ale co swoje, to swoje. ;:108

Ogród masz naprawdę zrobiony ze smakiem, gratuluję. :)
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ojej, już zakupy cebulowe ;:oj Czyli jesień tuż, tuż :wink:

Cudnie prezentuje się twój późno-letni ogród. Taki bogaty i pełny. Bardzo ciekawie to wróży na nowych hektarach. Z pewnością będzie co oglądać i podziwiać.
pozdrawiam
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ups, już cebulki ;:oj
A miałam szansę być w piątek w Biedrze ;:223
Teraz- zanim dotrę- to już nic nie będzie, same odpady jak co roku...
Zresztą nawet nie wiem jak sadzić te cebulki, żeby nornice mi nie zeżyrały wszystkiego. Ręce opadają; myszowate wcinają cebulki, psy niszczą oczko i rośliny wysokie...

Ta nowa działka bardzo fajna. Też mamy taki nieużytek obok naszego podwórka. Zadrzewiony, zaniedbany od wielu, wielu lat. Na pewno już ze 30 lat stoi odłogiem i z działki zrobił się dziki las... Niestety, właściciela w mieście, działki rolne wydzierżawiła sąsiadowi, a ten plac przylegający do naszego podwórka dziczeje coraz bardziej. I sąsiadka absolutnie nie jest zainteresowana sprzedażą tego buszu...
Szkoda, no ale cóż!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Witajcie :wit .


Olu bardzo spodobał mi się ten tulipan więc wzięłam od razu kilka paczek :lol: . Mam nadzieję, że będę zadowolona z tej odmiany. Purple Pion już wiosną wypatrzyłam u Aneczki więc musiałam go mieć ;:224 . Trudno się oprzeć ;:306 .


Małgosiu tak, cały ten teren od drogi, która być może w przyszłym roku zostanie wylana asfaltem jest nasz . Nierówności o których mówią nie da się wykorzystać ;:185 . Pas drzew jest wyżej a boki działki są niżej w stosunku do drogi. Trzeba to wyrównać żeby droga nie była wyżej niż działka. Poza tym przy siatce jest taki garb i trzeba go zebrać. Nie umiem Ci tego wyjaśnić ale może pokażę to kiedyś na zdjęciach . W jednym miejscu moglibyśmy zrobić skarpę i zniwelować różnicę poziomów ale mój eM myśli coś o oczku wodnym na takim lekkim podwyższeniu ;:131 . Zobaczymy co nam z tego wszystkiego wyjdzie. Wiosną okaże się co możemy wykombinować na tym terenie . Mój eM był na tym weekendzie w domu ;:306 , także długo na Niego nie czekałam. W przyszłym tygodniu chyba nie zjedzie więc planuję odwiedzić rodzinkę. Szkoda, że Twój Mąż jest w rozjazdach tak raczej na dłużej . Mój to raz na jakiś czas ma takie poligony więc da się przeżyć. Pozdrawiam :wit .


Moniko bardzo dziękuję ;:168 .Mając dom zawsze są wydatki i zawsze jest coś do zrobienia . Jak nie dach to elewacja, ogrodzenie itd. Wszystko kosztuje ale powoli idziemy do przodu ;:108 .Jakiś czas temu doszłam do wniosku, że w mieszkaniu już dawno miałabym zrobione wszystko na błysk :wink: . W każdym razie w mieszkaniu uschłabym na wiór i umarła z nudów :;230 . Jednak dom z działką to dom z działką . Jest przy tym mnóstwo roboty ale też i sporo satysfakcji . Pozdrawiam :wit .


Jolu po raz pierwszy załapałam się na świeżutką dostawę cebulek :;230 . Bardzo dziękuję i na pewno zdjęcia będę na bieżąco dodawała . Jak tylko ruszymy z pracami pojawi się też i fotorelacja. Dziękuję i wzajemnie ;:196 .


Mariolu ja tak właśnie z reguły załapywałam się na ostatki więc tego roku zrobiłam inaczej ;:224 . Nie martw się bo jeszcze będą inne partie cebulowych . Poza tym nie w każdym sklepie była dostawa więc na pewno się jeszcze załapiesz . Z tymi nornicami to jest kłopot. U mnie są ale tylko na części działki obok tego nieużytku co kupiliśmy. Obawiam się, że i na tej nowej części będą grasowały nornie ;:222 . Szkoda, że ta Wasza sąsiadka nie chce sprzedać tego odłogu ;:222 . Ziemia marnuje się a mogłabyś ją jakoś fajnie zagospodarować. Nie rozumiem takich osób, które nic na działce nie robią, zapuszczają ją na amen ale nie sprzedadzą ;:223 . Może jeszcze jej się odmieni. Pozdrawiam .


Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę .
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Tulipan Purple Pion kwitł u mnie pierwszy raz w tamtym roku. Moja mama nie mogła od niego oderwać oczu. Ja na nie polowałam dwa lata i upolowałam. Ładna odmiana.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Hej widzę, że zaszalałaś z tulipanami :) ale ja tez, chociaż już dawno sobie obiecałem, że więcej nie kupuję bo nie będzie gdzie wsadzić :;230 ale o to będę się martwił później ;:306 jak zakwitną to efekt na pewno będzie niesamowity ;:63
No a nowych możliwości troszkę zazdroszczę :) bo mój ogródek niestety się nie powiększy :) tylko czekać aż wszystko będzie powoli nabierać kształtów :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część IV.

Post »

Ale fajne zakupy tulipanowe.
Fajne, ładne odmiany.
Ciekawa jestem czy u mnie jeszcze jakieś są.Jutro przed pracą zajrzę do niej :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”