Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Amanita-Dominiczko Dobrze, to ujęłaś,Bo u mnie faktycznie rośliny zachodzą jedne na drugie .Cóz, jak chciało się dużo,i wypychało się wszędzie to jest jak jest.
Dziękuję za miłe słowa ;:196
Kotka to syjam tajski.Bardzo łowna.I tak nasza kochana. ;:167
Oj liliowce są piękne.Ja je bardzo lubię.A na tym forum i głównie przez Grażynkę-kogra zaraziłam się nimi.I tak pzrze 3 lata ich kilkadziesiąt kupiłam. ;:173
Zaraz poszukam tego niesobia1 ( a ceny ma jakie ::) Dziękuję za info.

Obrazek
Kwitnąca kanna w koszyku :)
Obrazek
Vanilka
Obrazek
Obrazek
hortensja kyushu
Obrazek
Obrazek
Hortensja 'Limelight
Obrazek
Obrazek
Obrazek
róża Elmshorn
Obrazek
Hortensja Bobo
Obrazek
Obrazek
Hortensja Dębolistna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I niby Silver Dolar ??????
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Fajnie współgrają hortensje z liliowcami i fajnie ,ze tak późno dopiero zakwitły oczywiście liliowce, a może hortensje zbyt wcześnie ubrały się na biało.Czytam ,że tez tańczysz z wężem tak jak i ja no cóż jedni mają zbyt dużo wody u innych brakuje.U mnie dzisiaj trochę podlewa, lecz dobre i to bo nie muszę podlewać lecz również się ochłodziło.Trochę wytchnienia mają rośliny .Aniu Twoje roślinki wyglądają na bardzo zadowolone to widocznie im dogadzasz z każdej strony :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, zasypujesz taką mnogością cudnych zdjęć, że ja nie wiem czym mam się zachwycać najpierw... Przysiądę na pieńku i będę chłonąć piękno Twojego baaaardzo urozmaiconego ogrodu. Jest cudowny! ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

JAKUCH Prawie przy każdej hortensji posadziłam liliowce jakiegoś.Ale jeszcze młode, nie wszystkie kwitły.Ale z każdym rokiem liliowce będą się rozrastać i mieć więcej kwiatów i powinno być ładniej.
Dzisiaj też był wieczorny taniec z wężem. Teraz się zachmurzyło, deko spadła temperatura .Ale czy będzie padać ??
Fajnie,że u ciebie deko popoadało.też tak chciałabym,Bo wiesz deszcze pada wszędzie.A ja już nie wszędzie podlewam.
Shire-Moniś Bo lato jest bogate w w dużą ilość kwitnień.Tyle lat nasadzałam, kupowałam i strałam się ,żeby było duzo i koloro i w końcu już jest.Jeszcze trochę muszę rabaty po modernizować. I na wiosnę poprzemieniać.Ale ,,wiesz, zawsze człowiek szuka sobie nowego zajęcia ogrodowego/Już niby masz zrobione.A tu znowu zmieniasz i coś nowego i w sumie dobrze, pracujemy, żyjemy :)
U mnie jeszcze jest sporo w ogrodzie rzeczy , czy rabat,, które chciałąbym aby inaczej wyglądały.W marzenich jeszcze coś tam jest.Ale kasy na wszystko od razu nie ma.To powolutku,,,,
Dziękuję za miłe słowa. ;:196

Dalijki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeżówki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
MKieczyki, ładne, tylko,żeby pamiętać o wszystkich jak przyjdzie czas do wykopania.
A mi zdąża się jakieś pominąć i zostawić na zimę :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, bardzo lubię Twój ogród i z ogromną przyjemnością oglądam zawsze najświeższe z niego doniesienia.
Hortensja dębolistna jest przepiękna. Zauroczyłam się tą rośliną i chętnie taką zaproszę do siebie. Kupowałaś w szkółce?
Nie widać po roślinach, że cierpią z powodu upałów, ale to pewnie Twoja zasługa. Współczuję bo znam taki stan rzeczy. Kilka lat z rzędu i ja cierpiałam na suszę. Codziennie wieczorem odbywała się gimnastyka z wężem. W tym roku odmiana. Lato mamy mokre.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

PEPSI-Małgosiu Miło mi czytać takie słowa.Dziękuję.
Hortensję dobolistną mam 3 rok.Dostałam ją w prezencie imieninowym.
W tym roku po raz pierwszy zakwitła.I mi ona bardzo się podoba.
Hmmm ja mam suche lato.Prawie zero deszczu.Dziś w nocy niby nadają opady w mojej części .Ale czy będą .Zobaczymy.
Clematis Jan Paweł II-
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu piękne kwitnienia! Masz fajnego kociaczka! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

U mnie wczoraj na wieczór pojawiły się chmurki i nawet kilka kropel spadło.Miałam nadzieję na deszcz.Przecież na wschodzie zapowiadali.
Chmurki jeszcze są.I przebijające się słońce.A deszczu zero.Nic,Nic...Szkoda.Ale chłodniej dzisiaj jest.Już żar z nieba nie leje się.:(

Basiu Dziękuję.Staram się aby to co jest w ogrodzie aby jakoś ładnie wyglądało. Do tego człowiek, ciągle coś Przemyśla, przesadza, dosadza . :roll:
Ty też tak masz ??
Kotę mamy już 8 rok. Mąż dostał ją kiedyś w prezencie urodzinowym, jako 1,5 miesięczna kulkę To syjam tajski.Na początku nie byłam tym zachwycona.
Ale szybko to się zmieniło.I jest taka nasza, kochana pupilka,I jak się okazało bardzo łowna.Ale do obcych, nie jest łaskawa.Tak już jest.


Robiąc porządek w piwnicy. Znalazłam w piątek pudełko , zastawione ozdobami świątecznymi.
A tam 20 cebulek mieczyków. ;:oj Zostały na wiosnę. ;:145 Nie posadzone.!
I eraz co z nimi zrobić.Posadzić , za późno, bo zaraz przecież trzeba te co są w ogrodzie wykopać.
Przetrwają jeszcze jedną zimę, do wiosny ??Nie wyschną ?? Jak myślicie ??
Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. :roll: Ja to potrafię ;:306
Mieczyki - te są z ogrodu oczywiście :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu urodne kociątko, urodne... A wiadomo, że koty indywidualiści są, to wcale nie musza obcych tolerować ;:333
Mieczyki schowaj, może uda się a jak nie, to nie ma co rozpaczać. Wiosną uzupełnisz kolekcję.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

To dobrze, że Fionka nie jest łaskawa dla obcych, zbytnia ufność jest zagrożeniem, bo nie wszyscy lubią koty.
Moje też straciły zaufanie dla innych, pewno po niezbyt fortunnych przeżyciach.
Ja bym te mieczyki z odzysku wyrzuciła.
Sezon w którym nie były "czynne" / czyli nie wypuściły liści / świadczą o tym, że ich zdolność do życia jest znikoma, więc szkoda zachodu.
Poza tym mogą być zainfekowane co jest zagrożeniem dla innych cebul.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu, moja kota też nieznajomych, a nawet znajomych lecz rzadko widzianych, omija szerokim łukiem. ;:218 To na działce. ;:108 A w domu szuka takiego miejsca, z którego wydaje jej się być niewidzialną dla obcych, ;:7 a sama może obserwować otoczenie. ;:204
Mieczyki znalezione, przegapione, niestety już przeterminowane. ;:222 Okres przydatności do spożycia minął, więc nie pozostaje Ci nic innego, jak zasilić nimi kompost. ;:108

Miłej niedzieli i całego tygodnia życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

apus-Basiu Moja kotka to naprawdę wielka indywidualistka :D
Mieczyki dalej leżą w tej skrzyneczce w piwnicy.Cyba tak zrobię przechowam do następnego roku.
kogra-Grażynko Ja cieszę się,że nasza Fiona jest dla obcych tak dzika.Niejedni zatrzymywali się i oglądali-O jaki ładny kot.Gdyby była łaskawa, to już może jej nie mielibyśmy. Mogliby ją ukraść.. A tak ona nie da się obcym dotknąć, taka już była.i jest.A do nas to przytulaszczka kochana. ;:167
Hmmm , no to mi ćwieka zadałaś z tymi mieczykami.
Moja piwnica jest chłodna, to i nie wypuszczały żadne rośliny.Może je przetrzymam,I na wiosnę posadzę z dala od innych , oddzielnie ?
Zobbaczę jeszcze, kto jak coś poradzi..
plocczanka-Lucynko O widzisz, i twoja n kotka nie jest łaskawa.To nie wszystkie koty są łaskawe i pieszczochy do wszystkich.Ja c się cieszę,że nie łasi się do obcych.Nikt jej nie ruszy, nie ukradnie jej nam.
Ech,,, i ty jesteś za tym,żeby te znalezione mieczyki na kompost poszły,,To trudno,Tak chyba trzeba zrobić. :roll:
Dziękuję i tobie też życzę miłej niedzieli.Ja wciąż czekam na ten upragniony deszcz.


Obrazek
Obrazek
jestem ciekawa tych, mam je pierwszy raz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cukinie też już długo są
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I dynie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
co kilka dni takie zbiory
Obrazek
Kwiat kanny
Obrazek
Ostanie liliowce
Obrazek
Dzielżan
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Piękne plony!!!
Ile odmian pomidorów ;:333
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”