Chwasty.Zarośnięta, nieużytkowana działka

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Oprysk działki 20 arów

Post »

Możesz pryskać kiedy chcesz. Oprysk wypali te chwasty, które już wzeszły ale za jakiś czas (miesiąc może więcej) pojawią się nowe chwasty i oprysk trzeba będzie potwórzyć.
ostek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 cze 2015, o 09:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oprysk działki 20 arów

Post »

Proszę jeszcze o informację jak zabezpieczyć się przed opryskiem? Czy zwyczajna maseczka o klasie filtracji FFP3 wystarczy czy muszę zainwestować w bardziej profesjonalny sprzęt (półmaska z pochłaniaczem)?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Oprysk działki 20 arów

Post »

Opryski robię raczej punktowo i zawsze z osłoną na opryskiwaczu, więc jak do tej pory nie czułem potrzeby kupowania maski. Natomiast jakbym już musiał wykonać oprysk takiego obszaru jak u Ciebie to pewnie bym kupił jakąś porządną maskę i okulary ochronne. Może ktoś inny poradzi co jest dobre a co nie.
Maski na opryski
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Chwasty i ich likwidacja na nie użytkowanej działce

Post »

Po oprysku Roundupem pozostanie Co jeszcze wąska że skrzypem, który przy braku konkurencji wybije z próbą siłą.
wojtek26
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sie 2017, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zarośnięta działka

Post »

Witam wszystkich. Jest to moja pierwsza wizyta na tym forum i także pierwszy wpis więc mam nadzieję że dobrze trafiłem :) Posiadam działkę, która rok po roku jest dość trudna do utrzymania. Jest to stara działka po babci, na której staram się coś posiać co roku. Towarzyszy temu bardzo dużo chwastów, których usuwanie wydaje się być syzyfową pracą. Pośród malin już dawno się z nimi poddałem.
Do rzeczy: w ostatnim roku całkowicie nie miałem czasu na działkę (byłem łącznie może 3 razy) w związku z czym wygląda ona tragicznie, ale myślę że to dobry czas na zrobienie wszystkiego od nowa. Całkowite przekopanie, pozbycie się chwastów, posianie trawy, warzyw, itd. Proszę o poradę w jaki sposób byście się do tego zabrali? Czy już jesienią, czy dopiero na wiosnę. Jakiej maszyny do tego użyć? (glebogryzarka?) Działka jest zbyt duża na kopanie ręczne. Jakich środków użylibyście do pozbycia się chwastów, a jednak żeby to nie zaszkodziło warzywkom?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zarośnięta działka

Post »

Nie napisałeś jak duża jest działka i jakie chwasty rosną. Trzeba je zidentyfikować, żeby wiedzieć jak walczyć.
Glebogryzarką nie pozbędziesz się chwastów :koszenie, widły i wyciąganie korzeni i kłączy . ;:223
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Max1Beginner
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 kwie 2018, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wieloletni problem z chwastami. Wciąż wracają. Proszę o Waszą pomoc

Post »

Dzień dobry.
Jestem pierwszy raz na tym forum. Przepraszam, jeżeli pomyliłem działy. Piszę ten post ponieważ chciałbym zapytać o radę jak poradzić sobie z działką. Dopiero stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Moim celem było doprowadzenie wspomnianej działki do estetycznego wyglądu i zrobienie z niego miejsca rekreacji (możliwość wypadu z miasta pod namiot etc.). Co więcej od nie dawna wpadłem na pomysł aby zasadzić na niej troszkę drzew owocowych, tak w nie dalekiej przyszłości. Taki mam pomysł na zagospodarowanie działki. Jest jednak mały problem. Wspomniane w temacie chwasty. Mam z nimi niesamowity problem. Rosną mi tylko wzdłuż płotów po obu stronach. Środek działki mam naprawdę ładny. Piękna trawa, a w sezonie dużo stokrotek. Żeby nie było walczę z tymi chwastami już około 5 lat. Nie tylko ja mam problem, ponieważ u moich sąsiadów sytuacja wygląda identycznie. Dosłownie można tylko rozkładać ręce z niemocy. Czekam już z nerwicą na sezon aby zobaczyć te wyrośnięte chaszcze. Koszenie co tygodniowe nic nie daje, co więcej środków chwastobójczych na to próbowałem już różnych (przeszedłem pełną paletę cenową). Chciałem nawet wezwać dobrą ekipę, ale moi sąsiedzi byli szybsi. Mimo ich pomocy, specjalnych środków etc. nic to nie dało. Tydzień później ich działka wyglądała tak samo. Dosłownie zostało nam tylko co tygodniowe koszenie. Wśród chwastów liczne są: ostrożeń polny, pokrzywy, łopiany, perz oraz coś co jest dosyć kolczaste (łodyga), a rośnie naprawdę wysokie (nie mogłem znaleźć na to nazwy w żadnej książce/internecie). Nie zrobiłem w zeszłym roku zdjęcia, a w tym jeszcze nie widziałem aby wyrosło, ale co roku wraca więc na pewno wróci. Zazwyczaj moja walka wygląda następująco. Koszę, zlewam środkiem i jak wyschnie to wykopuje korzenie. Co roku identycznie. Nie wiem już co robić. Proszę o pomoc i dziękuję za wszystkie pomysły oraz przeczytanie tego posta.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wieloletni problem z chwastami. Wciąż wracają. Proszę o Waszą pomoc

Post »

Koszę i zlewam środkiem... i to jest błąd. Gdy chwasty nieco odrosną, to wystarczy zwykły środek, który zawiera glifosat plus tyle samo do niego dodać siarczanu amonu i tym opryskać chwasty. Osobiście herbicydy na moją działkę mają wstęp wzbroniony, bo dosyć dużo trucizn mamy wokół siebie, aby jeszcze bez ważnej potrzeby samemu sobie dawkować.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Chwasty.Zarośnięta, nieużytkowana działka

Post »

Podepnę się pod temat. Mam do uporządkowania ok. 400m kw. ogrodu. Kiedyś rosły tam byliny i krzewy ozdobne, ale kilka lat pozostawienia bez opieki zaowocowało zarośnięciem przede wszystkim siewkami klona i in. drzewkami. Są wysokie na ok. 2-3m. Nie wiem, czy najpierw wyciąć te drzewka czy wykopać i uratować byliny. Boję się, że ja zadepczę, bo gąszcz jest straszny. W dodatku wszystko przerasta trojeść amerykańska, wysoka na 1,5m.
Proszę o podpowiedź.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
lennka01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 kwie 2015, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hattingen, NRW/ Jelenia Góra

Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

Witam :wit ,
Spełniłam jedno ze swoich marzeń z okazji 30-tych urodziny :tan Jestem, a raczej mam nadzieję że będę Działkowcem :heja Dzięki odrobinie szczęścia, od dwóch dni jestem posiadaczem działki ROD. Działka 491m2 przez lata nie użytkowana, zarośnięta, brak prądu, woda nie dociągnięta na działke. Opisywana przez Panią z zarządu jako: " Działka z OCZKIEM WODNYM i miejscem na szklarnie"- jak dla mnie to oczko wodne to bagienko dla Shrecka :lol: Bagienko prawdopodobnie zasilane przez pobliskie źródełko. Przy granicy działek dwa zbiorniki wodne.
Kochani proszę o rady. Od czego zacząć? Jakie narzędzia kupić? Brać od razu mini koparkę a potem glebogryzarkę?
Zawsze marzyłam o swojej działce ;:167 Wiem że BARDZO dużo pracy przede mną ale nie od razu Kraków zbudowano ;:306 bardzo liczę na Waszą pomoc i rady. Dodaje zdjęcia mojego prezentu urodzinowego na nich też mapka umiejscowienia działki względem granicy działek i tych dwóch zbiorników wodnych.

Pozdrawiam Natalia.



Obrazek
Obrazek
trybik
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

życzę powodzenie i samozaparcia w pracy
JoasiaN
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 lis 2020, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

Gratulacje Natalia!
Co do tego od czego zaczynac, to pytanie tez jest jaka funkcje ma spelniac ta dzialka i ile czasu i budzetu masz.
Ja bym zaczela od oczyszczenia dzialki i rozrysowania planu biorac pod uwage strony swiata - tzn gdzie jakas szopa, czy domek, czy czesc rekreacyjna, gdzie ewentualne warzywa czy szklarnia moglaby byc itd.
Tak czy owak, to bedzie z pewnoscia super doswiadczenie!
lennka01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 kwie 2015, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hattingen, NRW/ Jelenia Góra

Re: Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

Witaj Joasia :wit
Dziękuje że napisałaś. W tym roku zależy mi żeby zrobić porządek, wyrównać teren, zrobić plan. Mieszkam za granicą i w Polsce będę przez 7 tygodni przez które chce intensywnie być na działce ;:65 Na działce muszę jak najszybciej postawić jakiś domek na narzędzia w którym będę mogła z moim 9-miesiecznym "pomocnikiem" schować przed deszczem, schować narzędzia.Myślałam żeby najpierw skosić co się da a potem wynająć małą koparkę a po niej glebogryzarkę. Ale nie wiem czy to dobry plan?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”