Ogród moja obsesja 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu!
No to jak mój dziewięćsił tak wybuja to cały skalniak zarośnie ;:oj no chyba, że z głodu będzie skromniejszy :D
Moja/ Twoja goryczka dahurska stoi dzielnie wyprostowana, ale w pierwszym roku może być inaczej. Interesujący dzielżan i zawilec jak na biały to bardzo oryginalny :D
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Maseczko, musisz chyba zebrać nasionka dziewięćsiła i wysiać w innym miejscy. A tego, jak się rozrośnie potraktować siekiereczką. ;:134

Popatrz, popatrz jak ta goryczka się wyrodziła. Moje nawet z tej samej serii leżą. ;:209 Tę do fotografii musiałam oprzeć o jabłoń.

Dzielżan - zakup jesienny, drugi żółty niski nie przeżył zimy.

A propos zawilca, to takie hokus-pokus. Jak z białego zrobić różowego. Wystarczy kupić w C. ;:306
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Siekiereczką powiadasz ;:oj ;:oj a nie Motyczką ;:306 mam jeszcze inne egzemplarze i jeden rośnie na rabatce ale wielkością nie dorównuje. Na skalniaku rosną dwa :D Najchętniej widziałabym je na łące, ale nie wiem czy chwasty nie zagłuszą :D Nasiona kupowałam niegdyś i wysiewałam ale z żadnym skutkiem.
Widać niski dzielżan pozyskiwany in vitro :shock:
Zrobię zdjęcie mojej goryczce póki stoi dziarsko!
Żółty milin mam chyba 5 lat nie zdycha, nie rozrasta się i nie kwitnie. Ostatnio go przesadziłam...i nie wiem gdzie ;:306
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Ciekawe kiedy i jak zakwitnie Ci żółty milin. Ja też tak chciałam , te dwa kolory, ale mam różne lecz nie czerwony i zobaczymy czy będzie zółty? na razie nie ma ale mam jeszcze 5 do zakwitnięcia to zobaczymy, no i pewnie kilka latek poczekamy. Kwitną tylko te 2 co kupiłam kwitnace :)
pokazuj Vanilka i milina :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

To jakiś potwór u Ciebie rośnie, skoro należy podchodzić do niego z siekiereczką. Ale tak poważnie to chyba masz Carlina acaulis subsp.caulescens, który posiada krótką łodygę. U mnie też taki rośnie ale nie rozrasta się zbytnio. Typowy dziewięćsił bezłodygowy to roślina dwuletnia i po wydaniu nasion zamiera. Udało mi się takiego kupić tylko raz na targu, ale nasiona niestety nie wzeszły. Natomiast w tym roku mam na działce coś ciekawego. Kupiłam wiosną na forum dziewięćsiła o nietypowych liściach. Zakwitł tak

Obrazek
Jest śliczny, pozostałe zdjęcia pokażę u siebie wieczorem.
Doszłam do wniosku, że to może być dziewięćsił pospolity, niestety też dwuletni. Na pewno zbiorę nasiona, którymi Cię obdaruję, bo ty masz taką zdolną, zieloną rączką do wysiewania.
Goryczki masz piękne. Moja krzyżowa już przekwitła, a siedmiodzielna jeszcze nie zaczęła.
Miałam białego zawilca japońskiego, miałam, bo niestety ostatniej zimy nie przeżył.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu, spróbuj któregoś dziewięćsiła przeprowadzić na łąkę. Mój zagłuszył już kilka roślin wokoło, to i może z chwastami da sobie radę.

Karolino, do milinów musisz mieć cierpliwość. Ale będzie radocha, jak zaczną kwitnąć. :heja
Wczorajsze fotki milina. Zaczynają mu opadać kwiaty, ale pąków jeszcze trochę ma.
Obrazek Obrazek

I Vanillka.
Obrazek

Lidziu, to faktycznie potwór. Zagłuszył mi kilka roślin, chyba mimo urody dostane eksmisję. ;:134 ;:118
Twój też urodziwy, żeby tylko się niekontrolowanie nie rozsiewał.
Dzięki za pochwałę moich łapek, ale myślę, że duża w tym zasługa dobrej ziemi.

Dzisiaj z rana.
Baranki na niebie.
Obrazek
Perukowiec w rosie.
Obrazek
Zawilec japoński.
Obrazek
Widoczek ogólny z borówką udającą ducha.
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu myślałam, że już same maluchy zostały ale i trochę wielkich znalazło miejsce u Ciebie ;:215
Nie wyrąbuj siekierką tego dziewięćsiła bo szkoda i siekiery i kwiatka, możesz wykopać i obdzielić biedniejszych ;:113
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu tak zrobię bo rośnie u mnie z powodzeniem cztery dziewięćsiły, ale niestety dwa na skalniaku i te muszą pogodzić się z przeniesieniem, ale chyba dopiero po kwitnieniu, bo żal byłoby im zrobić krzywdę :D
Poczytałam o przycinaniu milina i ostrzygłam go na króciutko, a teraz obsypał się kwiatkami i wreszcie mi się podoba! ;:167
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu Mar, nie wiem, czy da się dziewięćsiła wykopać i podzielić, bo on ma podobno palowy korzeń. Ale lubię wyzwania, no to spróbuję.
Dużych roślin jeszcze mam sporo. Wszystko mnie kusi więc miotam się między małymi , a dużymi. ;:223 ;:306

Maseczko, też wezmę się za dziewięćsiła po kwitnieniu. Może czeka go rozmnożenie. ;:224
Milina przycinam obowiązkowo na wiosnę, bo i tak końcówki mu przemarzają. No i Twój pewnie wygląda dobrze z przyciętą fryzurą i mnóstwem kwiatów. ;:215
Anafalis
Obrazek
Werbena
Obrazek
Ślimaki ucztowały
Obrazek
Kłosowiec
Obrazek
Rozchodnik łopatkowy
Obrazek
Perowskię pokręcił reumatyzm od tej wilgoci ;:306
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Lidziu, tak kwitła moja 'Scheherezade'.
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Cudnego masz milina :) piękny kolor i chyba duży ;:138 Vanilka też super, moja już zbrązowiała, zresztą ona chyba za bardzo w słońcu bo szybko brązowieje. A jak długo kwiaty na perukowcu, u mnie nawet śladu nie ma :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Marysiu a mnie paskudne ślimaki podczas suszy wlazły pod kamienie skalniaka i dalej wcinać rojniki, zżarły prawie całego jednego Oddity ;:14 na szczęście mam dwa. A ja głupia posypałam niebieskimi granulkami i zaśluzowały mi kompletnie rośliny ale za dziewięćsiła się nie wzięły :;230
To ja może u Ciebie przeczytałam o cięciu milina :D To była świetna rada!
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ogród moja obsesja 2

Post »

Karolino, perukowiec miał bardzo dużo peruk i cały czas nimi sieje. ;:306

Marysiu, o cięciu to nie ja. Dobrze, że pomogło. Ślimaki jakieś nie wytresowane. U mnie też za żadne osty się nie biorą. ;:134

Ostatnia lilijka zakwitła.
Obrazek

A tę bardzo często odwiedza zielony gość.

Obrazek Obrazek
Zamiast kwiatka.
Obrazek
Słoneczniczek.
Obrazek
Nie mam hibiskusowego krzaczka, ale roczny też jest piękny.
Obrazek

Rozchodnikowiec wielki
Obrazek
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”