Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Tak zawsze ładnie się zasuszają i nie opadają.Łatwiej mi tak, bo układam w wazonie gdy są miękkie, a gdy układałam zasuszone, to wtedy się wykruszały, albo brzydko sterczały i nie udawało mi się ułożyć jakbym chciała.Osobno zasuszam część, którą używam do stroików na groby.
Znajoma właścicielka kwiaciarni też mówiła mi kiedyś, że ona po prostu ścina hortensje bukietowe i suszy na stojąco w wazonach w kwiaciarni, coś zużywa na bieżąco do bukietów, a co dłużej postoi i się zasuszy nie opada.Różne odmiany nieco różnie się zasuszają.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Sposób suszenia zależy prawdopodobnie od odmiany. Obcięłam Limelight, wstawiłam do wazonu, ale następnego dnia kwiat wyglądał na zwiędnięty. Spróbuję więc spryskać lakierem i powiesić w ciemnym miejscu.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Tak, ja opisywałam krzewiastą Annabelle, która najpierw jest biała, potem zielona i wtedy ją ścinam do suszenia, bo mnie akurat bardziej podoba się przebarwiona.Na tym drugim etapie kwiaty nie są już 'soczyste', nie więdną i zasusza się bez problemu.Natomiast Limelight gdy jest najładniejsza to jej 1 etap kwitnienia.Do suszenia trzeba ścinać lekko różowiejące, ale tej odmiany często robią się zszarzałe, choć na mojej glebie lekko różowieje.Pani w kwiaciarni też jak wcześniej opisywałam miała takie już przebarwione.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

selli7
Mam jeszcze Sundae Fraise i Vanilkę. Której kwiaty będą lepsze do ususzenia?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Myślę, że Vanillie Fraise, ale najlepiej wypróbować obie.Niektórym odmianom w tej drugiej fazie kwiatostany lekko podsychają, brązowieją.Ja mam taką z rodzaju niższych (nie znam nazwy), która co roku po kwitnieniu przebarwiając się równocześnie podsycha.Myślałam, że ma za sucho, ale podlewana też tak reaguje, więc chyba 'taka jej uroda'.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Ja jeszcze odnośnie suszenia kwiatów hortensji: obcięłam Sundae Fraise, suszy się, ale już widzę, że nie wygląda, jak po obcięciu- mimo spryskania lakierem i powieszenia w ciemnym miejscu. Myślę, że lepsze do ususzenia są kwiaty hortensji ogrodowej. Czy ma ktoś wiedzę na ten temat?
JoannaK32
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 maja 2021, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Witam ,

Proszę o rade.. Zakupiłam 3 hortensje anabelle , chciałabym je wsadzić wzdłuż płotu razem z miskantami sinensis .
Rabata ma 12,5 m długości . Moje pytanie brzmi w jakiej odległości sadzić hortensje z trawami.? Czy może 3 hortensje razem a boki obsadzić trawami.Jestem nowa , dopiero zaczynam prace w ogrodzie
Pozdrawiam wszystkich. :)
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Wsadziłabym raz hortensja, raz trawa na przemian, będzie najlepiej wyglądało.
Sadź nie gęściej niż co 150 cm, zarówno miskanty, jak i hortensje osiągają spore rozmiary.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Czy ktoś ma może hortensje bukietową ' Pastelgreen' i może coś napisać, czy faktycznie ma takie zmienne ubarwienie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”