,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka1234
200p
200p
Posty: 276
Od: 29 sty 2016, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lódzkie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Znam ten przepis - jest super
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ja też je robię podobnie :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Dzięki za tą podpowiedź, właśnie wsadziłam do gara kapuche poszatkowaną.
Stoi w kuchni to po 3 dniach sprawdze. ;:108
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Ogromnie sucha ta kapusta!
Mimo "duszenia" zaledwie parę kropli wydobyłam, dzisiaj sprawdzałam i zaledwie wilgotna w dotyku. Nie wiem czy coś z niej jadalnego będzie.
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 170
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Przepis na ogórki zapisany.
Chyba grozi mi klęska urodzaju ogórkowego- do tego rosną w większości długie i wąskie- do sałatek ok. Nasiona mam swoje pobrane z ogórków z tamtego roku. Śremskie rosły obok sałatkowych węży zastanawiam się czy się trochę nie zmutowały bo są takie właśnie pośrednie ;:173
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Czy ja się mogę przyłączyć ;:180 ...tak tu smakowicie. :D
Niech no tylko ogórki urosną to zaraz zrobię próbę z tą papryką z przepisu od Lucy. :wink:
A co do kiszenia kapusty... to młodą taką na 'już' ugniatam z solą i odrobina kminku.
Nam smakuje. ;:224
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Tylko one mają jedną wadę - szybkie są 8-) Ja zrobiłam porcję 2,5 kilo i już połowę zjadłam. ;:170

W dodatku zrobiłam mały eksperyment z nimi, bo zawsze kroiłam nożem na grubsze plastry, a w tym roku poszatkowałam na takiej szatkownicy do surówki. Plasterki wyszły cienkie, też dobre w smaku, ale może dlatego szybciej idą... :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Lucy dzięki :wit a czy mogę zamiast octu 10% dać jabłkowy? Czy będą równie dobre jak dam mniej %.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Nie mam pojęcia. Nie próbowałam. Może w smaku będą nie gorsze, ale nie wiem, jak wtedy z trwałością, bo się tych słoiczków nie zagotowuje.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Zrobię tak jak podałaś w przepisie bez kombinowania bo jeszcze przekombinuję ;:306
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Malinowa chmurka

Obrazek

Przepis zmodyfikowany przeze mnie na tyle, że trzeba upiec tylko bezę :wink: :wink: :wink:

Przepis na ciasto kruche, ja daję herbatniki .
-3 żółtka
-30 g cukru pudru
-pół łyżeczki proszku do pieczenia
-1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (lub pół opakowania cukru wanilinowego, około 8g)
-150 g mąki pszennej
-100 g masła

Składniki na kruchy spód szybko zagnieść ręcznie lub zmiksować w malakserze. Uformować kulę, lekko spłaszczyć, owinąć w folię spożywczą, schłodzić w lodówce przez 60 minut.
Przygotować prostokątną blachę - standardową. Wysmarować masłem, wyłożyć papierem do pieczenia.
Schłodzone ciasto wyjąć z lodówki, wyłożyć nim dno formy: można wcześniej lekko rozwałkować, można odrywać po kawałku i układać w formie, następnie wyrównać np. wałkując szklanką (ułożoną na boku) wewnątrz formy.
Wyrównać, ponownie schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Przed samym pieczeniem ponakłuwać widelcem.
Piec w temperaturze 190 - 200?C przez około 15 - 20 minut lub krócej, do zezłocenia i wypieczenia ciasta. Wyjąć, wystudzić.

Galaretka
6-00 g malin - mogą być mrożone
-3 malinowe galaretki - rozpuszczamy w 6 szklankach 200ml

Przestudzić, wymieszać z malinami. Odłożyć do lodówki do lekkiego zgęstnienia galaretki. Tężejącą galaretkę wyłożyć na kruche ciasto/herbatniki, wyrównać, schłodzić w lodówce.

Krem
-500 ml śmietany kremówki 36%, schłodzonej
-250 g serka mascarpone, schłodzonego
-3 łyżki cukru pudru - jak kto woli
Można dodać wanilii

Składniki muszą być schłodzone ! Wszystko łączymy i miksujemy .

Beza
-5 białek
-ok 250g cukru
-3,5 łyżeczki mąki ziemniaczanej
Możemy dodać migdały

Ubijamy białka na sztywną pianę, dodajemy cukier dalej mieszając. Pod koniec dodajemy skrobię.

Formę odwrócić do góry dnem. Wysmarować masłem, wyłożyć papierem do pieczenia. Masę bezową rozsmarować na papierze na wielkość blachy.
Piec w temperaturze 140?C przez około 1 godzinę. Beza powinna być chrupka i wypieczona, lekko popękana. W razie konieczności lekko przedłużyć (lub skrócić) czas pieczenia. Wystudzić.
Ciasto wyjąć z lodówki, gotowy krem wyłożyć na galaretkę, wyrównać. Na wierzch wyłożyć wystudzoną bezę. Schłodzić przez 2 godziny w lodówce. Kroić, podawać.
Ciasto kroi się lepiej po nocy w lodówce (beza nie stawia oporu przy krojeniu). Można przechowywać do 3 dni, w lodówce.


Smacznego :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Przecier pomidorowy.

2 kg pomidorów
1 łyżeczka soli
5 szt. suszonych śliwek
1 łyżka miodu
Pomidory myję, usuwam szypułki, wkładam do garnka i lekko zgniatam, żeby na dno garnka wyciekło trochę soku. Dodaję troszkę soli, łyżkę miodu i śliwki suszone.
Przez chwilę gotuję pomidory pod przykryciem. Od momentu zagotowania zdejmuję przykrywkę i dalej gotuję na małym ogniu, aż sok zredukuje się o połowę. Ok 1 godzinę.

Ugotowane pomidory miksuję blenderem. Trwa to chwilę. Miks przekładam na sito, a następnie przecieram. Dobrze ugotowane pomidory przecierają się z łatwością. Z dwóch kilogramów pomidorów zostaje 1 łyżka odpadów (skórki i pestki). Można użyć do przecierania maszynkę, ale mi najszybciej pomidory przeciera się przez sito. 2 kg ugotowanych pomidorów przecieram w niecałe 3 minuty.
Pasteryzuje 10 min.
Do przecieru nie dodaję żadnych przypraw ziołowych. Lubię przecier słodko-kwaśny o wyraźnym smaku pomidorów. Przecier używam tak jak wszyscy do zup, sosów, pizzy, śledzi.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: ,,TURKUĆ I PRZYJACIELE" czyli nasze przepisy.

Post »

Elizabetka pisze:Lucy dzięki :wit a czy mogę zamiast octu 10% dać jabłkowy? Czy będą równie dobre jak dam mniej %.
Ja wszystkie przetwory robię na octach owocowych, w większości własnej produkcji. Nic się nie psuje i smakuje bardzo dobrze. Tylko trzeba pamiętać, że ocet jabłkowy ma ok. 6% i trzeba go dać trochę więcej niż spirytusowego.
Iza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”