Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich w nowym wątku. Poprzedni watek znajduje się Róże i bajkowy świat ogrodów 2015


Wiem, że Novalis ma wśród Was wielu wielbicieli, więc otworzę nowy wątek właśnie tą różą. Chyba czekał na swoje pięć minut, bo właśnie dzisiaj pokazał swoje pierwsze kwiaty, które w porannym słonku wyglądały bardzo interesująco

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogród mój znacie, więc niczym nowym Was nie zaskoczę. Od kilku dni czekałam na obiecująco wyglądające pączki grudniowych różyczek. Dzisiaj rano w końcu niektóre z nich pokazały kolorek.

Nieśmiało zaczyna swoje kwitnienie Claude Monet

Obrazek

I La Villa Cotta

Obrazek

Bardzo jestem ciekawa obu nowości ;:173 Mam nadzieję, że mnie nie rozczarują.

Na pewno jestem zadowolona z Comte de Chambord, Princess of Alexandra of Kent

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Powiem szczerze, nie lubię otwierać nowych wątków, bo zawsze mam z nimi problem, a szczególnie z podpisem. ;:224 . Tym razem też tak jest, ale postaram się to szybko poprawić ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - udało mi się przyjść z wizytą jako pierwsza ;:138 . Przynoszę kawę, ciacha i bukiet róż ;:304 A teraz zasiadam wygodnie w fotelu i już czekam na cudowną fotorelację z ogrodu, nie każ mi długo czekać, dobrze.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

To ja też się wpisuję i czekam na kolejną porcje zachwycających zdjęć ;:65
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Oczywiście i ja się dosiadam na ławeczkę w Twoim różanym raju i czekam na dalszy ciąg opowieści :wit
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Dosiadam się na ławeczkę i... nacieszę oczy Twoim ogrodem! ;:7
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Wpisuję się i ja, żeby nie zgubić wątku.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy ja również się załapałam na rozpoczęcie bo jakżeby mogło mnie zabraknąć.Dzisiaj był ciąg dalszy ścinania, docinania i tak zleciał dzionek .Kontener dziennie się zapełnia .Cudna Novalis u mnie za to inne niebieskie kwitną
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
x-ja-a

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Melduję się na kolejną porcję cudownych doznań w Twoim ogrodzie :D
U mnie też Novalis zakwitł, ale to jego pierwszy kwiatek. Siny jest, jak należy ;:306
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy,super zaczęłaś nowy wątek.Dzisiaj obeszłam ogród i przeraził mnie ogrom pracy.Ręce opadają,dużo róż do ścięcia ,do podparcia, wszystkie rabaty do pielenia. :roll:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy i ja przybiegłam cokolwiek zdyszana ;:65 , ale jestem i jak zawsze będę podziwiać Twoje królestwo ;:215

Novalisy są i u mnie jakieś spóźnione. Dzisiaj całkiem przez przypadek zobaczyłam pierwszy rozwinięty kwiat. Może i kolor nie wszystkim przypadł do gustu, ale mnie się ta róża podoba, a w szczególności kształt kwiatów. Niestety idą upały, a ona ich nie znosi. Chyba trzeba będzie rozłożyć parasol, inaczej kwiaty będą wyglądały jak skwarki :;230
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy - i ja chcę w dalszym ciągu podziwiać Twój ogród , więc jestem i obserwuję Moneta , bo też miałam na nią ochotą , podoba mi się , ciekawe jaki będzie w rozkwicie kwiat ;:3
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy jestem i ja :wit Otworzyłaś wątek Novalisem ;:oj czyżbyś zmieniła zdanie co do niej? :wink: Pokazujesz grudniowe różyczki bardzo jestem ciekawa tych twoich nowości ;:65 Z wiadomych róż zakupionych wiosną żyje u mnie już tylko jedna ;:145 no powiem ci że porażka,właśnie siedzę i dokupuję donicowe bo mam dziury :evil:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam przemiłych gości ;:196

Właśnie wczoraj skończyłam czyścić rabaty północną i zachodnią, jeszcze została rabata z Rhapsody in Blue, która w tym roku bardzo szybko przekwitła. Róże, które po deszczu wymagały oczyszczenia i podparcia już wyglądają prawie dobrze. Te niższe lepiej, przy nich podpórek prawie nie widać. Najgorzej wygląda W.Shakespeare, bo kwiaty powykręcane we wszystkie strony, teraz trzeba będzie troszkę poczekać zanim podniesie się na dobre z kolan i odwróci kwiaty we właściwym kierunku.
Podpórki są tymczasowe, ale na razie spełniają swoją rolę. Mam nadzieję, że do jesieni wszystko się zabliźni, róże przerosną swoje gorsety i widok będzie znośny.

Mam do Was pytanie jak radzicie sobie Veilchenblau, to jest olbrzym ;:oj , już zajął dla siebie kratkę długości prawie 5 metrów, a nadal wypuszcza długaśne młode pędy, już nie mam pomysłu jak ja ogarnąć. Nie dość, że w górę to jeszcze zajęła z 60 cm rabaty, jeden krzaczek Jubille Celebration będę musiała chyba przesadzić.
Kratkę już przerosła i zajęła część przejścia, po prostu sobie z nią nie radzę, boję się pomyśleć co będzie za rok.
Czy po przekwitnięciu przycinacie kwiatostany?, bo tego jest masa


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę o podpowiedź, bo zgubiłam kartkę, co to za różyczka Wildeve czy Chandos Beauty? Obstawiam tę drugą, ale nie jestem pewna

Obrazek

Golden Celebration w tym roku ma więcej kwiatów, powoli zaczyna wyglądać ;:333

Obrazek

Obrazek

Rosnąca obok Bremer Stadtmusikanten, Jadzia miała racje, że jest trudna do formowania. W tym roku cięta bardzo nisko, bo miałam obawę, że nie przeżyje, wypuściła długie pędy zakończone takimi bukietami

Obrazek

Graham Thomas nareszcie wyprostowany przy pomocy gorsecika ;:224

Obrazek

William Shakespeare został brutalnie oderwany od Geishy. Stoi teraz prościutko, ale odwrócił swoje śliczne, wielkie oczęta i spogląda z zainteresowaniem na nowe sąsiadki

Obrazek

Obrazek

Geisha bidulka sprowadzona do parteru, przytuliła się do szałwii.

Obrazek

Muszę wspomnieć o Mrs J.Laing, chorowita z niej różyczka, jak nie mączniak to czarna plamistość, ale wybaczam jej tę słabość, bo jak zakwitnie, to od wielkich, pachnących kwiatów nie można oczu i nosa oderwać. Z uwagi na swój wzrost chyba będzie musiała zmienić rabatę. Co roku tnę ją dość mocno a ona i tak pędzi w gorę bez opamiętania. Sądzę, że będzie jej dobrze w towarzystwie Królowej Szwecji, tamta też nie wie kiedy przestać rosnąć.

Obrazek

Obrazek

Ale się rozpisałam... a goście czekają ;:173

Tolinko nawet mi nie wspominaj o wiosennych zakupach, u mnie z 5 kupionych żyją 2. O reklamacji też nie masz co marzyć.
Novalisa chętnie fotografuję, bo to świetny fotomodel, ale moje oczy inaczej widzą kolory ;:306 . Nie wiem jak rośnie w Waszych ogrodach, ale moje wystrzeliły w tym roku grubo ponad 140cm, a rosną jako "przerywniki" w przodzie rabaty ;:131
A jak tam Princessa? dobrze sobie radzi?

Inka, też bardzo ciekawi mnie zarówno Monet jak i pozostałe grudniowe nabytki. Monet jest kremowy, powiedziałabym waniliowy z delikatnymi, stonowanymi paskami w kolorze cegły. Nie jest to żadna żarówa, tylko delikatne rozmyte pastele.Na pewno wstawię jej zdjęcia

Dorotko nie ma co się spieszyć, chociaż jestem łasuch, to Ewunia ciastek przyniosła górę dla wszystkich wystarczy, a jak kawy braknie to zapasy się znajdą ;:306 .
W ubiegłym roku moje Novalisy jakoś zbyt nie ucierpiały z powodu wysokich temperatur, ale były dobrze podlewane, w tym roku już tak dobrze mieć nie będą, więc zobaczymy jak będą reagowały.

Alu witaj ;:196 w moim jest to samo, na jednej kończę a druga w tym czasie już zarośnięta. Robimy sobie wyścigi, ciekawa jestem kto wytrzyma to tempo ja czy chwasty. Nie mogę ze wszystkim zdążyć, stąd czasem na moich zdjęciach mało estetyczne przekwitające róże, za co bardzo Was przepraszam. Postaram się poprawić w przyszłości ;:108

Jagna, dobrze to ujęłaś, czyli z moimi oczami wszystko w porządku ;:306 .Siny on jest do bólu ;:215 Czaruje mnie jednak tymi różkami, sama jestem taka rogata dusza, a podobno swój ciągnie do swego ;:215

Lucynko zapraszam, ogród zawsze otwarty, nawet jak gospodyni brak

Basiu, Milenko
miejsce zawsze się znajdzie, jak nie na ławeczce to na krzesełku lub na kocyku, ciasto i kawę już załatwiła Ewcia a ja może dorzucę "coś" na humorek i będzie ok. Mój M robi wspaniałe nalewki ;:108 . Ostatnio próbowałam "truskawkówkę" ;:170 , mmmiodzio

Danusiu zapraszam i mam nadzieję, że nie będziesz rozczarowana,

Ewuniu wielkie dzięki ;:180 ;:196 za hojne dary ;:215 , i przepraszam, że kazałam czekać na kolejne fotki. Ciasta zostały spałaszowane, kawa wypita przez gości i oczywiście gospodynię a bukiet wstawiony do wazonu

Dla wszystkich jeszcze kilka fotek ogólnych, bo wiem, że na takie oglądacie najchętniej


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłego oglądania w upalny dzień, z chłodnych napoi, proponuję jogurt truskawkowy, bez cukru, własnej roboty ;:333 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”