Ogród różany nad stawem II

Zablokowany
ewazawady
500p
500p
Posty: 813
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, ależ ze mnie gapa! Czy Ty czasem wczoraj nie miałaś imienin?
Wszystkiego najlepszego !!! Z całego serca. Niech Ci się darzy i w życiu, i w ogrodzie !

Piękne kwitnienia ;:3 . Kawkasskaja zadziwiająca tym zielonym środkiem. Romantyczne ujęcie Marii Theresy w szałwiach. Sama słodycz. Wszystkie Twoje róże zachwycają!!!
Wichura z poprzedniego tygodnia i mnie dała do wiwatu.
Envidorem pryska się tylko w maju.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Przyglądałam się zdjęciu róży Charming Piano - u mnie wygląda inaczej - jesteś pewna tej róży?
Ma też inny kształt krzewu - ma po kilkanaście kwiatów na łodydze.
x-ja-a

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Jaki cukiereczek ta Kawkasskaja ;:oj Śliczna! Moje Charming Piano straciło dosłownie wszystkie pąki w czasie wichury :(
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Ewa ja mam tak samo z rabatowymi i wielkokwiatowymi.Późno ruszyły i to z miejsca szczepienia bo pędy im przemarzły .Więc teraz to wszystko jest jak szczypiorki , byle powiew wiatru to wszystko wyłamane.

Basiu to są trzy krzaczki,dlatego tak wygląda.Ale kwitnienie zawsze jest takie obfite,drugie troszkę skromniejsze.

Ewciu bardzo dziękuję ;:196 .Dzisiaj malowałam płotki,na biało i podeprę Stadt Rom ,bo w tym roku poszerzyłam im rabatkę .Nie wiem skąd się o tym dowiedziały, ale rozwaliły te swoje krzaczory jak zwariowane.Jak to wszystko ustawię to zrobię zdjęcia.W tym roku niektóre róże kwitną tylko na pół gwizdka.Ale nie Stadt Rom.
Envidor dajemy na wszystkie rośliny czy tylko na róże. :?:

Gosiu to prawdopodobnie History,bo te dwie róże cosik mi się pomyliły .Miałam tak zapisane w swoim planie rabat.Więc tak wpisałam,czekam aż Charming pokaże ładniejsze kwiatki,to sprawdzimy.

Jagna Kawkasskaja to róża historyczna i jej płatki mogą być używane na przetwory.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu ja również składam Ci najlepsze życzenia imieninowe, choć spóźnione ;:196 . Niech różyczki kwitna najpiękniej jak potrafią i cieszą Twoje oczy ;:108
Jest się czym zachwycać u Ciebie, Victor Verdier cały czas mi chodzi po głowie, Twój przepiękny ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Daysy dziękuję ;:3 No i niech dalej chodzi, aż wytupta pozytywną dla siebie decyzję Pani ogrodniczki.Ja myślę o jeszcze jednym zestawie .Być może zastąpi Geishe bo to piękna róża, ale roboty z nią pełne ręce.
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, dlaczego przy Geishy jest dużo roboty? Pytam, bo chciałam ją sobie kupić :)
Ula
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Ula moja posadzona jest w miejscu gdzie praktycznie do południa ma cień.Słoneczko ma dopiero ok godz.14 i być może z tego powodu wypuszcza długie wiotkie pędy,które każdy z osobna muszę podpierać.Do tego jeszcze bardzo obficie kwitnie,całymi kalstrami,po kilkanaście kwiatów na pędzie,kwitnienie ma bardzo długie.To są dobre cech ale po deszczu i tak pędy się łamią.Zapytaj jeszcze kogoś kto może posadził ją w innych warunkach,być może nie ma tego problemu.
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Dziękuję za opinię :) u mnie raczej rosłaby w słońcu, bo cień u mnie, to towar deficytowy :D zapytam jeszcze kogoś, u kogo rośnie w słońcu, bo bardzo podoba mi się ta róża.
Ula
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Witaj. Ło Matko ale Ty masz tych róż ;:oj . Niektórych odmian to nawet nie znam ze słyszenia :oops: .Pięknie Ci kwitną te królewny ;:138 . Masz rękę do tych roślin i gratuluję Ci tego ;:180 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu, nie wiem czy mogę się wtrącić swoje 3 grosze o Geishy, ale potwierdzam fakt, że potrafi wypuścić długie pędy. Moja rośnie praktycznie w słoneczku, ale też ma taką tendencję. Ja po prostu wbijam palik i przywiązuję, reszta, jest raczej wiotka i wystarczy jej delikatna podpórka, aby pod ciężarem kwiatów nie leżała na ziemi po deszczu. Mimo wszystko z ogrodu bym się jej nie pozbyła, mam dwie i chętnie dokupiłabym jeszcze ze dwie, bo jak zakwita taką ilością kwiatów jest cudowna. I jak sama piszesz kwitnie bardzo długo i obficie.
W tym roku bardzo ucierpiała po zimie, dodatkowo została brutalnie potraktowana przez W.Shakespeara, który dosłownie zgniótł ją własnym ciężarem po ostatniej wichurze.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Alu podglądam stale i korzystam z doświadczeń różanych. ;:108 Jednak wypada czasem się ujawnić. :) Olivia Rose cudna, ;:oj kocham takie subtelne kolory i kształty. Masz taką mnogość róż i pięknie obsadzone bylinami. Maria Theresa w białej szałwii wspaniale wygląda. ;:63 Dopiero szersze kadry pokazują, jak wypieszczony jest ogród. Pozdrawiam ciepło. :wit
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród różany nad stawem II

Post »

Dziękuję Daysy. Mam teraz informację z dwóch różnych źródeł. Wezmę pod uwagę wasze sugestie i spostrzeżenia ;:196
Ula
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”