Hortensja w formie drzewiastej.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

Norbert, wszystkie przez ciebie wymienione się nadają. Ja mam na pieńku jeszcze Pink Diamond oraz Unique.
Polar Bear jako młody krzew ma nieco wiotkie pędy. Ale to przepiękna hortensja.
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 281
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

Wandziu :wit ale jak byś miała wybrać to którą byś poprowadziła na pniu?
Zacytuję Cię.... ;:198
"A ta hortensja jest moim zdaniem nie do przebicia. Limelight to numer jeden. MIałam już dwie sztuki i teraz z wielu wybrałam znowu ją, żeby dosadzić do mojego ogródka"

Kiedys byłas na jakiejś wycieczce (teraz tego nie znajdę i fociłaś i złapałaś kota ze szpiczastymi uszami w "płaszczu" z futra nieznanej rasy - to będzie na 99% Maine Coon. To tak nawiasem. (Nie wiem czy to Wilkowyje były czy Kazimierz)
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

wanda7 pisze: Polar Bear jako młody krzew ma nieco wiotkie pędy. Ale to przepiękna hortensja.
Moja mimo że pędy miała sztywne i wyrosła dość wysoko nie utrzymała kwiatów.Po deszczach trochę się rozłozyla pod wpływem ogromnych i nabitych kwiatów :)
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

Norbercie, gdybym miała wybrać tylko jedną jedyną, wybrałabym Limelight. Tak jak kiedyś, tak i dzisiaj. :D
(To niesamowite, że pamiętasz tego kocurka. Uchwyciłam go na spacerze po Kazimierzu :D Nie dało się przejść obok niego obojętnie, taki był dostojny. Piękna rasa).

Mewa, dzięki, warto wiedzieć. W takim razie Polar Bear nadaje się tylko na krzew. Ja mam z niej taki szpalerek z 5 sztuk, ale na razie będzie u mnie dopiero II sezon.
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 281
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

Obraz rozjaśniony, czyli misia polarnego odpuszczam.

Nie mogę już edytować (a przyjechałem po pracy) więc piszę na nowo. Powracam do tematu jeszcze raz Wandzia proponuje Limelight obie z Ewą nie zalecacie Polar Bear. Widziałem u Ciebie Ewo no no przepiękne hortensje.
Ja z myślą o formie drzewiastej bardziej myślałem i kupiłem Magical "Moonlight" co o niej myślicie jak formie poprowadzonej na pniu ( bo biję się z myślami czy nie Limelight proponowaną przez Wandzię Limeliht jest bardziej popularna id Moonliht. Która jest sztywniejsza, większa i czym się różnią kwiaty ( która ma większe)? jeszcze o to was pomęczę :wink:
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

Ja osobiście jako pienną o płonnych kwiatach polecam jak Wandzia Limelight , poza nią praktycznie wszystkie o kwiatach koronkowych
Grandiflorę pokazwałam na pierwszej stronie- absolutnie się nie nadaje - no może za kilka lat wygląd będzie jakiś miała
Polar Bear dwa lata temu- z zeszłego roku zdjęć nie mam bo pojechałąm na wczasy i jak wróciłam to liści już nie było ;:224

Trudno oczekiwać, aby pod takimi kwiatami stała sztywno :roll: . Piękna jest ,kwiaty ma niesamowicie nabite ,ale niestety ciężkie

Jak chcesz poprowadzić MM na pniu to proponowałabym zapleść warkocz ,żeby pieniek był mocniejszy jak się zrośnie bo ona też ma potężne kwiaty
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 281
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

Ewo nie żebym coś na silę chciał robić - co już sprawdziliście i macie praktyczną wiedzę. Tak tylko jako laik chciałem Moonlight wyprowadzić jako drzewko - ale skoro wszystko przemawia za Lemonlight - tak więc zrobię. Dzięki dziewczyny z wyczerpującą odpowiedź na moje pytania związane z formą pienną.
A jeszcze jedno pytanie. Na formę krzaczastą, która będzie bardziej naj.... Moon czy Beer, która ma większe bardziej zbite kwiatostany z kwiatów płonnych, ładniej się przebarwia, ma formę bardziej zwartą (prostą)? ;:180
Macie w swoich ogrodach piękne krzewinki, Ewo Tobie też "zazdraszczam" żurawek ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Hortensja - w jaki sposób wyprowadzić forme drzewiastą.

Post »

U mnie bardziej zbite kwiatostany ma Magical Moonlight.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja w formie drzewiastej.

Post »

Czy z Vanille Fraise można formować drzewko? Próbowałam zapleść warkocz i prawdopodobnie osłabiłam te pędy, nie będą w tym roku kwitły. Czy ktoś z was formował z tej odmiany?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensja w formie drzewiastej.

Post »

Vanilka ma bardzo wiotkie pędy, chyba trudno będzie ją prowadzić w formie drzewka. Ja nie ryzykowałbym, moja podparta obręczami i tak po deszczu zwisa do ziemi. Mam na pniu Limelight, Pinki Vinki i Polar Bear. Dwie pierwsze świetnie sobie radzą, a PB jeszcze młoda, więc nie wiem jaka będzie.
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Hortensja w formie drzewiastej.

Post »

moje się szykują...................................................................................................................ta ma ponad 2m chyba Phantom
Obrazek Obrazek

ta przeskoczyła :wink: przez płot (dla ładnego towarzystwa) może Vanille Fraise (fakt wiotka w budowie)
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensja w formie drzewiastej.

Post »

Moim młodym na pniu pozwoliłam w tym roku kwitnąć. Pinki Vinki i Polar Bear w ubiegłym roku wsadzone do gruntu.


Zdjęcie zostało usunięte z hostingu.
bab...
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja w formie drzewiastej.

Post »

Aż niewiarygodne, że były sadzone w ubiegłym roku. Jak uzyskałaś tak wysoki pień?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”