Przydomowy ogródek Eweliny .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witam serdecznie Wszystkich :wit .

W końcu zdecydowałam się otworzyć swój własny wątek. Mam na imię Ewelina a swoją przygodę z ogrodem rozpoczęłam w 2013 r, kiedy to wprowadziliśmy się do naszego domu. Dom zakupiliśmy w sierpniu 2012 r , parterowy do remontu wraz z przynależącą do niego działką o wielkości prawie 9 arów oraz z budynkiem gospodarczym ( starą stodołą) . Jeszcze wtedy nie wiedziałam nic na temat ogrodnictwa i nawet nie miałam pojęcia, że tak "wchłonie" mnie ten temat.
Do domu wprowadziliśmy się dopiero po okrągłym roku a to z racji tego, że powoli remontowaliśmy go a ja byłam u schyłku ciąży z drugą córeczką , więc bałam się takiej zmiany. Czułam się pewniej w domu z teściami, którzy w razie czego służyli pomocą.
Kiedy rozpoczęła się wiosna 2013r. jeździliśmy do naszego domu, mąż remontował pokoje a ja zastanawiałam się jak upiększyć działkę. W momencie zakupu działka była totalnie zadrzewiona więc jesienią 2012r. prawie wszystkie drzewa zostały wycięte. Jeśli chodzi o rośliny to nie było tam wiele, kilka piwonii, irysów , lilak i w zasadzie tyle . Początkowo sadziłam rośliny, które dostałam od babci mojej lub męża a także od sąsiadki i tak powoli , choć bardzo chaotycznie powstawały moje pierwsze rabaty. Nie byłam z nich zadowolona więc oddałam się lekturze.
Zimą czytywałam forum i uczyłam się wszystkiego o roślinach, wymaganiach itd. Wiosną 2014r już wiedziałam mniej więcej czego chcę. Tak więc wytyczałam rabaty i sadziłam choć w dalszym ciągu dość chaotycznie i nie do końca z przekonaniem. W kolejnych miesiącach w dalszym ciągu było przesadzanie, dosadzanie - ogólnie mówiąc zmiany .
No dobrze, to tyle na początek . A teraz zdjęcia aby zobrazować co i gdzie. Zdjęcia porównawcze dodawałam parami , przedstawiają to samo miejsce :

Maj 2013r. - za domem rosły 3 świerki, bardzo blisko więc zostały wycięte :

Obrazek


Lipiec 2015r. - domek najpierw dostał w 2014r. nowy dach , a rabata powstawała sukcesywnie :

Obrazek


Maj 2013r. iglaki są już na działce sąsiadki , w moim królestwie panoszył się mlecz:

Obrazek

Październik 2015r. takie zmiany aczkolwiek jeszcze niewiele widać , chodziło mi o ogólny zarys :

Obrazek

Wrzesień 2014r. działka była podzielona takim zielonym płotkiem ,bardziej szpecił ale póki co stał :
Obrazek

Wiosna 2015 r

Obrazek

Listopad 2015r. jesienią zdecydowaliśmy się usunąć zielony płotek , przesadziłam rośliny i powstało coś takiego :

Obrazek


Myślę, że na początek wystarczy tych zdjęć . Fotki może nie są najlepszej jakości ale ogólny zarys widać . Innym razem pokażę więcej zdjęć . Z niecierpliwością czekam na ten sezon, jesienią wsadziłam sporo cebulowych a także sadziłam róże ,poza tym po jesiennych zmianach jestem bardzo ciekawa efektów .

Zapraszam Wszystkich i pozdrawiam ciepło :wit .
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

To ja będę pierwsza  :oops:  Witaj Ewelino  :wit  wśród zielono zakręconych ogródkowiczów
Pięknie powolutku już zagospodarowujesz swój ogród  
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ogród zapowiada się ciekawie, działka jest spora, masz więc sporo miejsca do tworzenia nasadzeń.
Mogłabyś pokazać trochę więcej zdjęć?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Nieźle się napracowałaś zakładając pierwsze rabaty. Nawet jeśli roślinki są posadzone chaotycznie to z czasem zobaczysz co do czego pasuje. Żaden ogród nie jest utworzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko - jestem i ja :D
Bardzo fajnie, że założyłaś wątek i proszę mi tu nie narzekać, że nie masz co pokazywać!
Bardzo mi się podoba to, ze pokazałaś zdjęcia parami "przed" i "po". widać jak zmieniło się w ciągu dwóch lat otoczenie Waszego domu.
Widzę, że przede mną trafiła do Ciebie Madzia. która jest moją sąsiadką zza jeziora - ja tak samo jak ona czekam na kolejne zdjęcia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witajcie.
Bardzo miło mi gościć Was w swoich skromnych progach ;:168 . Dziękuję za ciepłe słowa, które dają jeszcze większego " kopa" do dalszego działania. Praca w ogrodzie sprawia mi przyjemność i jest odskocznią od codziennych zajęć. Nie pracuję zawodowo, zajmuję się domem i dziećmi a mam dwie córki - Weronikę (prawie 5 lat) i Emilkę (3 latka).

Madziu, Marysiu - kolejne zdjęcia na pewno będą , może jeszcze dzisiaj . Ja również bardzo lubię zdjęcia z serii "przed " i " po" bo wtedy dopiero widać ,że ta nasza praca przynosi rezultaty no i oczywiście motywuje do dalszego działania.
Dziękuję za odwiedziny i życzę miłego wieczoru :wit .
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witaj Ewelina :)
Ja również wpisuję się do Twojego wątku. Temat jest mi bardzo bliski, bo to i moje początki ogrodowania.
Będę mocno kibicować i czekać na nowy sezon u Ciebie. Co posadziłaś jesienią?
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Zawitałam i ja podglądać Twoje działania ogrodowe :D Obrzeża rabat są z wkopanej cegły?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Ewelinko, przyszłam jak tylko zobaczyłam, że otworzyłaś swój wątek ;:100
Bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się na pokazanie swojego ogrodu.Początek bardzo obiecujący, działka tak duża, że aż zazdraszczam. Oj, przydałoby mi się chociaż kawałek więcej :wink: Będę z ciekawością zaglądać do Ciebie i patrzeć jak zmienia się Twoje otoczenie. Już widać ogrom pracy jaką włożyłaś w tworzenie rabat, a z każdym rokiem będzie coraz piękniej ;:333 . Nie kasuj tylko tych najwcześniejszych zdjęć, bo za kilka lat będzie można porównać jakie nastąpiły zmiany. Zobaczysz, sama będziesz zdziwiona, że wszystko tak szybko rośnie ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witam Was wieczorną porą :wit .

Agnieszko witaj u mnie. Posadziłam głównie cebule- lilie, czosnki , tulipany, hiacynty i inne . Zakupiłam też około 30 róż , w tym kilka pnących i inne np. Chopin, Rosarum, New Dawn, Mary Rose, Bonica i wiele innych . Posadziłam też jakieś byliny tak więc czekam na nowy sezon z niecierpliwością.

Kasiu, dziękuję za odwiedziny. Tak , obrzeża rabat są z cegły, miałam sporo z rozbiórki więc postanowiłam je jakoś użyć. Wiem, że nie są długowieczne no ale przynajmniej jakiś czas będzie ładniej.

Dorotko witam i Ciebie. Masz rację, troszkę pracy trzeba było włożyć ale wszystko robiłam z przyjemnością. Nawet zdzieranie darni z czasem polubiłam :;230 . Zdjęcia zachowam bo jak sama zauważyłaś można porównać jak wszystko szybko się zmienia i rośnie. Jeszcze wiele pracy przede mną ale to jest wspaniałe i czekam na nowy sezon z niecierpliwością.

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam ponownie :wit .
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Zawitałam i ja :wit .Lubie patrzeć jak powstaje ogród.
Marta
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny .

Post »

Witaj :wit
Przyszedłem i ja się przywitać. ;:138 Masz sporą działkę wiesz już co chcesz, więc teraz będziesz tylko sądzić i sądzić i zawsze dla nas zielonozakręconych rośli zawsze jest mało ;:173 i zawsze znajdziesz cm, skrawek miejsca by coś kupić i wsadzić. ;:3
Życzę powodzenia i zapraszam do odwiedzenia mojego wątku. :wit
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny.

Post »

Witajcie :wit .

Dzisiaj dalsza część fotorelacji z mojego ogródka. Niektóre fotki są kiepskiej jakości ale wybaczcie innych nie posiadam.

Działka jest w kształcie prostokąta i usytuowana jest na niewielkim wzniesieniu . Piszecie, że mam sporą działkę ale jednak usytuowanie budynków jest takie, że nie mogę pozwolić sobie na bardzo "głębokie" rabaty bo inaczej trawnik byłby minimalny. Mimo to staram się jakoś to wszystko ogarnąć , z różnymi skutkami.
Wjazd na działkę mam nieprzeciętny, ponieważ nie graniczy ona z żadną drogą . Ja wiem, że to może wydawać się dziwne ale wjeżdżamy na swoją działkę przez działkę sąsiadki . Wszystko jest oczywiście ustanowione prawnie . Wjazd jest wspólny i my przejeżdżamy przez boczną część działki- nie jakoś przez środek :oops: . Nie jest to szczęśliwe rozwiązanie ale może kiedyś to się zmieni. Jest opcja dokupienia ziemi z którą graniczymy a gdybyśmy ją nabyli to wówczas moje królestwo urośnie o drugie tyle no i mielibyśmy wjazd bezpośrednio z drogi gminnej. Czas pokaże , a teraz fotki :

Maj 2013r. Ta część działki jest zaraz za wjazdem po prawej stronie, graniczy z gruntami ornymi, które są dużo wyżej , tak więc zrodził się pomysł założenia skarpy .

Obrazek

Wiosna 2015r. Tak skarpa wygląda od frontu. To jest to samo miejsce ale inne ujęcie .

Obrazek

Maj 2013r. Działka na wprost wjazdu . Po prawej rośnie jedyne drzewo jakie zostało- jest to klon jawor. Po lewej widać stodołę wybudowaną z czerwonej cegły.

Obrazek

Wiosna 2015r. zdjęcie jest bardzo nieostre ale nie mam innego . Widać , że ziemia została ściągnięta by zrobić poziom i wykorzystaliśmy ją na założenie skarpy. Dalsza część nie jest jeszcze zrobiona ale wiosną tego roku chcemy zabrać się za tą część działki.

Obrazek

Sierpień 2014r.

Obrazek

Wrzesień 2015r.

Obrazek

Listopad 2015r.

Obrazek

Maj 2013r.

Obrazek

Listopad 2015r. To jest to samo miejsce co powyżej ale z dalszej perspektywy. Punktem orientacyjnym jest studnia ( za berberysem ) .

Obrazek

Od strony studni wygląda to tak :

Obrazek

Maj 2015r .Widok z balkonu, kiedy patrzę na wschód :


Obrazek

Jesień 2015r.


Obrazek

Myślę, że póki co wystarczy. Nie mogą Was tak męczyć od samego początku :wink: . Bardzo przepraszam, że te zdjęcia są takie małe ale chodziło mi o taki ogólny zarys zmian, rabat . Lepsze i ładniejsze zdjęcia wraz z roślinami ruszą dopiero w tym sezonie. Mam nadzieję, że rośliny ładnie przezimują i ruszą wiosną z kopyta abym miała co pokazać ;:224 .

A teraz uciekam i pozdrawiam ciepło :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”