Pierwiosnek kubkowaty(Primula obconica)

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Pierwiosnek kubkowaty
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
nicktosia
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 sie 2014, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwiosnek kubkowaty(Primula obconica)

Post »

Witajcie,
proszę o poradę.
Moja kubkowata piękność kwitła bardzo obficie (niestety nie zrobiłam zdjęć). Usuwałam na bieżąco wszystkie łodyżki z przekwitłymi kwiatami, żeby nie obciążać rośliny wytwarzaniem nasion. Zasilałam nawozem. Po przekwitnięciu wystawiłam doniczkę na balkon w miejsce osłonięte od wiatru i nienasłonecznione. Liście zaczęły kolejno obumierać, aż została łysa doniczka z przyciętą na zero rośliną. Wyczytałam gdzieś, że można ją z powodzeniem uprawiać jako wieloletnią, więc jej nie wyrzuciłam. Kilka dni temu zazieleniło się coś pomiędzy suchymi łodygami.

Obrazek

Podpowiedzcie co teraz zrobić, żeby móc się nią cieszyć zimą?

pozdrowienia ;:3
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwiosnek kubkowaty(Primula obconica)

Post »

Weszłam dzisiaj do mojej ulubionej kwiaciarni a tam w kartonie kilkanaście pierwiosnków kubkowatych...jeszcze w dobrym stanie, pięknie kwitnących. Karton z nazwą kwiaty ostatniej szansy :lol: czyli za chwilę na śmietnik. Za całą dyszkę wzięłam toto z myślą o posadzeniu w ogrodzie, bo widzę, że jakieś owady już zaczynają latać (czy możliwe, że to już pszczoły dzikie??). Poskubałam, wyczyściłam, teraz daję pić, ale czy ktoś z doświadczenia wie w jakiej minimalnej temperaturze wytrzymają?

---26 lut 2020, o 21:35---

Nikt nie wie, no to zaryzykowałam z moją 'ostatnią szansą'. Teraz u mnie na zewnątrz +5C, część została posadzona i dostała na noc wiadra na głowę, a część się hartowała kilka godzin (5-8C) i nocuje w chłodnym pomieszczeniu. Zobaczymy czy przejda test z morsowania.
Bardzo ładny ten pierwiosnek, domowa uprawa i ozdoba wnętrza to chyba tylko dla zimnolubnych :) Na zdjęciach pierwiosnki po przejściach, więc nie widać tak naprawdę ich pełnej urody
Obrazek Obrazek

---29 lut 2020, o 10:50---

Przeżyły bez żadnych śladów uszkodzenia, minimalna temperatura jaka raz była w nocy to +1C, średnio w dzień ok +5 do +7C. Zieleń liści jeszcze byle jaka, ale na powietrzu nabiorą kolorku.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”