Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Sęk w tym, że nie wszystkie są w doniczkach. Skorpiony, 7pot i bhut jolokia posadziłem w szklarni (taka sobie ze starych okien, dość nieszczelna). Czy można te papryczki potem ewentualnie jakoś wykopać i wsadzić do doniczek :?: We wrześniu już czasem bywa zimno, stąd moje obawy. Do tej pory miałem tylko cayenki i jakąś nn, i one mają już sporo owoców, medusa, ecplosive ember, czili tepin i parę innych też. Tylko większość chinessów na razie jeszcze nie kwitnie, tylko strasznie się krzewi i tyle.
No nic będę miał zagwostkę, ale dopiero, mam nadzieję, że końcem października.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

zdjęcia daj jakieś, bo opis Twój coś mówi ale nie wszystko, będzie łatwiej podpowiedzieć coś.
Ja bym już teraz wsadził w doniczkę z myślą o przyszłym roku, albo zostawił obrywał nadmiar pąków i jak będzie bardzo zimno to ew. dogrzał trochę szklarnie, wtedy trochę owoców powinno być :wink:
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Po każdej z odmian mam po 1 sztuce w doniczkach, oprócz scorpiona, więc będę próbował przezimować je w domu.
A tutaj kilka z nich, takie zdjęcia na szybko.
Tutaj: rząd trzech 7pot yellow
Obrazek
i jedna w wiaderku
Obrazek

Tutaj: skorpiony
Obrazek

Parę habanerek, white i red
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [/URL] Obrazek

2 Bhut jolokia w doniczkach:
Obrazek Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Wg mnie ,im wcześniej posadzisz do doniczek,tym łatwiej będzie przezimować.Krzewy kopane we wrześniu ,czy pażdzierniku ,mają problemy z aklimatyzacją.
Wyrzyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lip 2015, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Witam, u mnie do paniki jeszcze daleko ;) Ja mam wszystkie w doniczkach ... siedzą sobie grzecznie na parapecie i tyle. Nie zamierzam ich przesadzać do gruntu. Chociaż nie powiem że jak ogarnę się jako "hodowca" ... zamierzam zwiększyć areał o porządne szklarnie. Miejsce mam tylko trzeba doświadczenie zdobyć :)

pozdrawiam
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Dzięki za rady. Mam jeszcze jedno pytanie. Mam kilka roślin papryki explosive ember i pytanie dotyczy tego czy to aby ta odmiana bo na jednym krzaku mam białe kwiaty, na innym fioletowe? Mieliście tez tak u swoich czarnych papryk, bo ze zdjęć widzę że wasze explosive ember mają kwiaty fioletowe. Dodam, że owoce u każdej z roślin są fioletowe i wyglądają tak samo, tylko kwiaty są różne. Poniżej zdjęcia papryk:
Obrazek Obrazek
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Moje ostre, pozyskane z lidlowych papryczek :wink: , mają się nieźle. Trochę się zastanawiam czemu wybarwione, pierwsze owoce są tak krótkie. Może być to spowodowane dużą inwazją mszyc w czasie wzrostu owych papryczek. Ciekawe czy są już wystarczająco dojrzałe by je skonsumić ;:65


Obrazek
Pozdrawiam Jola
adiwie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 mar 2015, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Witam mam pytanie czy te papryczki są już do zebrania czy lepiej je jeszcze trochę potrzymać ?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Jeśli całe są wybarwione ładnie, a tak wyglądają - rwij, odciążysz troche krzak i dasz dojrzewać kolejnym :wink:
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

docentandrzej pisze:Mam kilka roślin papryki explosive ember...
Andrzej, masz jakąś krzyżówkę explosive ember, bo ta odmiana ma drobne, ciemno fioletowe, prawie czarne liście, wszystkie kwiaty są fioletowe, owoce są najpierw ciemno fioletowe, potem przechodzą w czerwień. Cała roślina ma ok 30cm tylko.

Skąd masz nasiona? Czy kupne czy zbierane? :)
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Witam, nasiona mam z bardzo znanego portalu aukcyjnego. Zapewne nie tylko ja je kupiłem u takiego jednego pana o nicku Skippe.... nie chcę pisać dalej ale jego nick przewinął się już na tym forum gdzieś. Kupiłem tam bo opinie miał pozytywne, zreszta jest tam najbardziej znany.
Niestety teraz widzę, że parę innych sztuk też nie pasuje do zdjęć, opisów odmian znalezionych tutaj i w sieci.
Np. mam 8 sztuk habanero red i 2 z nich wcale ich nie przypominają, zresztą mają podłużne owoce i w ogóle dziwne jest, że już są na nich owoce.
Druga nieścisłość dotyczy papryk little finger red. U tej odmiany każdy krzak wygląda inaczej, a w dodatku jeden ma omszone liście, coś w stylu serrano (chyba).
Mam też wątpliwości co do papryk cherry bomb, bo mają owoce kształtem przypominające te z opisów, ale bardzo duże.
Kupiłem też nasiona na ostrakuchnia.pl ale wsiałem po jednej sztuce, serrano, royal black, habanero orange, passiya bayo, lemon habanero. Z nimi nie ma problemu. Nigdy więcej nasion z all....

Uważam, że ja błędu nie popełniłem przy siewie, produkcji rozsady itd. ;:170 bo starannie oznaczałem każdą z papryk, a tu takie cyrki.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
adiwie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 mar 2015, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

i mam jeszcze jedno pytanie co mam zrobić z moimi papryczkami po zerwaniu ? suszyć czy od razu są do jedzenia ?
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Możesz z nimi zrobić co zechcesz :wit Ja suszę i mielę. Część wkładam do słoiczków i zalewam gorącym olejem. Większością jednak raczę się na surowo i zabijam swoje kubeczki smakowe :;230
Pozdrawiam Jola
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”