Papryka do gruntu. Część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kamolotka
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lut 2012, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Coś te moje papryki biedne , co im trzeba ???

Obrazek
Obrazek



zakupiłam nawóz npk 5-6-10 przyjdzie we wtorek , podleje mam nadzieje że będzie lepiej , tylko niech może ktoś powie czy ten nawóz sie nada , czy może coś innego im brakuje
Pozdrawiam Kamilla
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

To samo co pomidory- Kamilo

Nawóz świetny. W sam raz pod pomidory i paprykę, a i pod ogórki też. Tylko nie posypowo !

Czy Ty aby nie za mało podlewasz te swoje rośliny ?. Nigdzie nie widzę śladów wilgotnej gleby.
Awatar użytkownika
kamolotka
100p
100p
Posty: 109
Od: 25 lut 2012, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Podlewam tak jak pomidory, teraz od dwóch dni pada. Ten nawóz jest sypkich, wiec rozumiem ze mam go rozpuścić w konewce i dopiero podlewać?? Tylko nie za bardzo wiem ile tego na 1l wody. Jak przyjdzie nawóz to podam dokładny skład.
Pozdrawiam Kamilla
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Mam 6 papryk Hungarian Black, wszystkie w tych samych warunkach. Cztery mają ciemnawe liście, mocno fioletowe kwiaty i czarne jak smoła młode owocki. A dwie mają zielone liście bez ciemnawego odcienia, kwiatki białe z kilkoma fioletowymi plamkami i młode owoce zielone. Zupełnie jakby brakowało im barwnika. Poza tym wyglądają identycznie i wszystkie są z tego samego źródła. Skąd takie coś może się brać?
pozdrawiam

Ewa
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

A może to nie jest ta sama odmiana? Ja kupiłam nasiona czerwonej Peperoncino i jedna jest ciemno-fioletowa.

Obrazek Obrazek

Papryczki rosną pod ścianą tunelu osłonięte daszkiem. W zimne deszczowe dni opuszczam ścianki z folii i rosną sobie jak pod folią. Teraz od kilku dni pada, więc rosną sobie w towarzystwie papryk w donicach. Pod tym samym daszkiem są też pomidory gruntowe, które wkrótce będą dosięgać daszku i trzeba go będzie zdemontować, albo podwyższyć.

Obrazek
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Co może brakować mojej papryce w gruncie, że takie żółte ma liście? Ten krzak jest najbardziej żółty, inne mają głównie dolne liście takie.

Obrazek

Dodam, że podsadzone były pod koniec maja z obornikiem końskim pod korzenie, niedawno podlane wodą z Biohumusem i opryskane roztworem 0,3% Insol Ca.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Maka pisze:Mam 6 papryk Hungarian Black, wszystkie w tych samych warunkach. Cztery mają ciemnawe liście, mocno fioletowe kwiaty i czarne jak smoła młode owocki. A dwie mają zielone liście bez ciemnawego odcienia, kwiatki białe z kilkoma fioletowymi plamkami i młode owoce zielone. Zupełnie jakby brakowało im barwnika. Poza tym wyglądają identycznie i wszystkie są z tego samego źródła. Skąd takie coś może się brać?
Też tak mam z jedną z trzech Hungarian Black, może to jakaś niespodziewana krzyżówka, nasionka mam z Akcji.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

msk83- To brak magnezu- też tak miałam z wszystkimi w gruncie. x-p-o w takich przypadkach zalecał oprysk 0,5% roztworem siarczanu magnezu. Ja pryskałam wszyskie 2 razy- poprawiły się, tzn. zmiany nie zniknęły, ale młode liście rosły już zielone.

Poczytaj wcześniejsze posty, gdzieś o tym jest.
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Już raz pryskałam siarczanem magnezu ze 2 tyg temu, chyba za mało skoro tak, powinnam powtórzyć, jak przestanie padać, dziś cały dzień pada wreszcie nie muszę podlewać ;:oj
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Czy trzeba obrywać papryce wilki poniżej rozgałęzienia, mam "mini", lombardo i czereśniową, poniżej rozgałęzienia wypuszczają mnóstwo pędów.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ja obrywałam wszystkim poza ostrymi. Ostrym nie urywałam i już chyba 2 mają owoce na wilkach. Tak mi sie zdaje że dla np Carycy, taki duży owoc na wilku to obciążenie.
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Paula dzięki, nie mam wielkoowocowych ale wg. Twojej rady poobrywam, dla doświadczenia zostawię po jednej papryce bez obrywania.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Papryka do gruntu. Część 5

Post »

Ja mam też papryki typu "mini czekoladowa" im też obrywałam. Pomidorowym też.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”