Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Dzięki serdeczne!
Co do goździków to sprawa przesądzona ,zaryzykuje i dam je od północy :roll: Na południowej mojej patelni, marzą mi się kompozycje z białych kwiatów,może z jakimiś zielonymi bądź niebieskawymi dodatkami ;:173 Może właśnie niecierpki, biała calibrachoa Million Bells i ...
Będę wdzięczna za wszelkie porady ;:180
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Od północy mogą ewentualnie wymagać więcej nawożenia.
Jeśli chodzi o kompozycje to może niebieska/fioletowa szałwia? :) calibrachoa jest płożąco-zwisajaca a szałwia stojąca, fajnie się uzupełniają (doświadczenie zeszłoroczne) :) W tym roku szałwia (pięknie przezimowała na balkonie) do towarzystwa dostała dwie pelargonie z grupy stellar, za to białą calibrachoe posadzę do towarzystwa heliotropom :)
Niebieska jest lobelia, co niektórzy ją lubią ale ja na południe nie polecam, no chyba, ze faktycznie latasz dziennie z konewką ;)
Jak wróce z pracy to pomyślimy nad kompozycjami, póki co tak na szybko :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Nie lobelia już miała swoją szansę,ale niestety nie przerwała,za gorąco,choć bardzo ,bardzo mi się podoba...Myślę jeszcze nad starcem popielatym... No pomyślimy,pomyślimy.Ale plany planami,a jak zwykle jak pójdę na zielony ryneczek to jak zwykle ;:152 ;:152 ;:152 i i kupuje bez opamiętania ;:223

Bardzo proszę jeszcze radę ,właśnie mam zamawiać korytka i kosze wiklinowe i tu mam zagwozdkę: czy kupować taki wyściełany folią i od razu do niej ziemia i sadzić kwiaty ,czy bez folii i wsadzić tam doniczkę z rośliną i traktować ją jako osłonkę.
Jak jest lepiej dla kwiatów?
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Też śledzę wątek hugomir_a od chyba zeszłego roku :) To tutaj wypatrzyłam goździki i zapragnęłam swojej sadzoneczki :)

IzaAla,
też mam południowy balkon i w tamtym roku buszowałam po wątkach, szukając inspiracji. Jeśli masz typową "patelnię", to polecam portulakę. To roślina, która kocha żar ;:3 Poza tym fajnie sprawdzi się lawenda i gazania, poza tym pelargonie wszelkiego rodzaju, one są niezniszczalne. Fakt, że te roślinki proponowane przeze mnie nie są w tonacjach biało-zielono-niebieskich. Portulaka ma kilka kolorów, ale raczej ciepłe barwy...

hugomir_a,

przepraszam, że się tak wypowiadam w Twoim wątku, mam nadzieję, że wybaczysz ;:131
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

Cześć dziewuszki :)

Melasa witam serdecznie :) Moja Droga czuj się jak u siebie :wink:

IzaAla zerknij sobie na scewolę i żeniszki. Co prawda to kwiaty fioletowe, ale chyba takich znajdziesz więcej jak niebieskich.
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

hugomir_a,

jak u siebie, to nie mam śmiałości ;:171
Ale będę oglądać i podziwiać, czekam na nowe inspiracje i pomysły :D
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

hugomir_a,

Widziałam,że miałaś kiedyś w kompozycjach ,Osteospermum,co o nich powiesz: bardzo się rozrastają( czy są wysokie) i jaka strona im bardziej odpowiada?
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

IzaAla z osteospermum definitywnie zrezygnowałam bo u mnie nie kwitły zbyt spektakularnie. Po oberwaniu przekwitłych kwiatów bardzo długo czekałam na kolejne kwitnienie. Pomimo tego, ze kwiat ten uwielbia słońce podejrzewam, ze u mnie mu po prostu za gorąco, pąki kwiatowe zawiązuje podczas chłodniejszych nocy. Zazwyczaj szybko się ich pozbywałam więc nie wiem jak duże mogą rosnąć, wiem natomiast, ze mają spory system korzeniowy. Ale spróbuj, może akurat u Ciebie się sprawdzą :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

hugomir_a pisze:IzaAla z osteospermum definitywnie zrezygnowałam bo u mnie nie kwitły zbyt spektakularnie. Po oberwaniu przekwitłych kwiatów bardzo długo czekałam na kolejne kwitnienie. Pomimo tego, ze kwiat ten uwielbia słońce podejrzewam, ze u mnie mu po prostu za gorąco, pąki kwiatowe zawiązuje podczas chłodniejszych nocy. Zazwyczaj szybko się ich pozbywałam więc nie wiem jak duże mogą rosnąć, wiem natomiast, ze mają spory system korzeniowy. Ale spróbuj, może akurat u Ciebie się sprawdzą :)
Oj to już sama nie wiem, planowałam od strony południowej właśnie, może by wytrzymały ... Boję się też,że zbyt wysokie wyrastają ,a takich nie chcę.
A u Ciebie już jakieś kwiaty zakupione?Czy czekasz do "ogrodników" ?
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

U mnie już wszystko posadzone :)
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

I nie ma ZDJĘĆ ?? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

No to czekamy w takim razie na fotorelację :tan ;:215 ;:303
atkaxxx
100p
100p
Posty: 135
Od: 25 cze 2012, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

I u mnie osteospermum na południowym balkonie nie przeżyło. Było mu za gorąco - tak podejrzewam. Miałam je w kolorze biało-fioletowym, w kompozycji z fioletowymi petuniami. Wyglądały bardzo dobrze, i było mi szkoda, że nie przeżyły nawet połowy sezonu.
Pozdrawiam, Anna
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nieśmiało, skromnie, balkonowo...

Post »

IzaAla póki co nie ma co pokazywać bo moje pelargonie, które stanowią 90% kwiecia jeszcze nie kwitną. To moje sadzonki z jesieni więc jeszcze troszkę poczekam na kwiaty.
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”