Kraina storczyków Magduli141

Awatar użytkownika
Judyta84
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 maja 2010, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie, Zambrów

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Moje to już ze dwa lata leniuchują strasznie mnie to denerwuje, nie wiem może robię coś nie tak.
Pozdrawiam Judyta84
sprzedam, kupię, wymienię
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Judytko ja też mam takie leniuchy.Ja myślę,że liście muszą być że tak powiem dojrzałe do kwitnienia - nie za młode, i chłodne zimowanie.
Moje w tym roku stoją w piwnicy :D Mam takie dwa okazy,których kwiaty bardzo chciała bym zobaczyć :D Myślę,ze zależy też od odmiany. Moje różowe to ze zdjęcia bardzo łatwo zakwita i praktycznie co roku.Te szlachetne są bardziej wymagające i kapryśne :D
Judytko u Ciebie chyba spadł śnieg- widziałam w wiadomościach :D

Pozdrawiam :wit ;:196 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
Judyta84
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 maja 2010, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie, Zambrów

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Wandziu moje stoją w chłodzie a i tak nic z tego potrzymam je jeszcze jakiś czas i jak nie zakwitną to dostaną eksmisję. U mnie w Zambrowie śniegu nie ma ale u moich sąsiadów jakieś 30 km jest.
Pozdrawiam Judyta84
sprzedam, kupię, wymienię
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

No to Judytko już nie będzie pracy w ogrodzie :D śnieg wszystko przykryje :D
Ja jutro biorę się za okrywanie niektórych roślin- bardzo tego nie lubię :evil: i róże nie obsypane jeszcze.Jutro to nadrobię :D

:wit ;:196 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

WANDZIU....przypadek zadecydował, że trafiłam do Ciebie ale już się cieszę - może poradzę sobie z hodowlą CAMBRII.
Robiłam podchody już nie jeden raz i nigdy mi nie wychodziło...masz może swójsposób na udomowienie jej.
Storczyki treż mam na swoich parapetach ale wszystkie Phalaenopsis...róznie z nimi sobie radzę, ostatnio walczę z wełnowcami, przytargałam pewnie z OBI z wyprzedaży storczyków.

pozdrawiam i będę podglądać Twoje pięknotki :wit
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Witaj Krysiu :D

Cieszę się,że do mnie trafiłaś :D Krysiu ja już od roku nie mam storczyków w swojej kolekcji poza ludisą discolor.
Cambrie to bardzo wdzięczne rośliny- bardzo podobają mi się ich kwiaty :D Ja swoje od maja do jesieni trzymałam na dworze.One lubią różnicę temperatur między dniem a nocą.Wtedy zawiązuja się pąki kwiatowe.Ale,zeby tak się stało psb muszą być wyrośnięte :D Jak przy innych storczykach tak i przy cambrii trzeba uważać z podlewaniem .Podlewać po przeschnięciu podłoża :D
Zyczę Ci Krysiu abyś udomowiła Cambrie bo kwitną pięknie. :D

Pozdrawiam cieplutko :wit ;:3 ;:167
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Fotki kwitnących epiphyllum, zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie, piękne o intensywnych kolorach kwiaty.
Dlaczego piesio ma taka trochę smutna minkę, ile ona ma latek ?
Podziwiam Twoją pasję do storczyków, musisz mieć bardzo dobre warunki do ich uprawy, bardzo obficie i pięknie kwitną - masz gdzie je ustawiać, a to jeden z plusów w uprawie storczyków i nie tylko. Przejrzałem część wątku o domowych kwiatach, ale jeszcze wrócę żeby "dokończyć" wątek domowy i "od deski do deski" prześledzić wątek ogrodowy, bo już na pierwszej stronie zauważyłem piękne kwiaty liliowców i kwitnące azalie. Kwiaty ogrodowe - rabatowe bardzo mnie interesują, chociaż nie mogę mieć tych co bym chciał mieć, ze względu na bardzo słabą ziemię na mojej niewielkiej działce.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
1grazyna46
500p
500p
Posty: 568
Od: 3 kwie 2014, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

:wit Wandziu! ale bajeczne Masz cymbidium, co roku ci kwitnie?, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Jakie piękności ;:oj . Kolorek nieziemski a wielkość rośliny imponująca.
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Witam serdecznie w moim wątku storczykowym :D

AKWELAN 209 - Mieczysławie epiphyllum zimowało u mnie z konieczności w postaci samych lisci-pędów- nie wiem jak nazwać prawidłowo :oops: - bez korzeni.Widać nie zaszkodziło mu to żeby zakwitnąć. W tym sezonie od jesieni stoją w chłodnej średnio widnej piwnicy.Mam nadzieję na kwitnienia :D a jak będzie to zobaczymy :D Mieczyslawie też nie mogę mieć roślin takich jak bym chciała.Przy płocie z boku coraz mniej mogę sadzić bo jest tam b.sucho i rośliny marnieją- iglaki od sąsiadów ciągną wszystką wodę.Całkiem duży enkiant mi uschnął.
Ze storczyków mam 2 ludisy jedna discolor a druga alba zielone liście w złote wzory - obydwie małe rośliny.Myślę,ze od wiosny zaczną przyrastać . Od niedawna mam też cymbidium miniaturowe ,które w tej chwili kwitnie :D
Piesek wabi się Maksik,jest to piesek mojej wnuczki Madzi.Jest kochany przez całą rodzinę.Wieczorem ma już nie tęgą minkę bo jest zmęczony. Maksik jest chorowity,jest po operacji pod narkozą. Ma padaczkę chyba po urazową.Kiedyś skoczył za kotem z tarasu- dość wysoko.Bierze leki psychotropowe,czasami na stawy i one chyba powodują u niego ospałość.Jak się okazało jest ze złej chodowli stąd słabe stawy itd.

1 Grażyna 46,Iwona 0103 - Grażynko , Iwonko - cymbidium jest miniaturowe zaprosiłam je do mojego domu nie dawno :D Kwiaty są w pięknym kolorze lila róż. Kupiłam już kwitnące :D

Pozdrawiam ciepło :wit ;:3 ;:167
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
ellcia
500p
500p
Posty: 533
Od: 12 lis 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

No, cóż kolejne ;:138 ;:138 ;:138 dla Twoich storczyków, Epikaktus cudo ;:111 ;:433
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kraina storczyków Magduli141

Post »

Ellciu bardzo się cieszę,że mnie odwiedzasz :D
Epikaktus stojąc w piwnicy wypuścił pąki kwiatowe ;:138 W tej chwili jest już zabrany do mieszkania i stoi na parapecie :D Jeszcze chwilę i pójdzie na ganek.

Pozdrawiam ;:196 :wit ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”