Domowo i zdrowo

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ciastka owsiane

Składniki:

2 szklanki płatków owsianych lub jęczmiennych
1 szklanka maki pszennej 500
100g miodu wielokwiatowego
kostka masła
1 jajo
po garści: orzechów nerkowca, rodzynek, daktyli, słonecznika.
1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej

Wykonanie:

Wszystkie składniki łączymy ze sobą.
Kawałki ciasta wykładamy na wyłożoną papierem blachę, spłaszczamy, dekorujemy ziarnem dyni.

Pieczemy 20 min. w temp 180C z termoobiegiem.
Gotowe do jedzenia po kilku dniach.

Obrazek
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Piotrku dzięki za przepis na ciasteczka, wyglądają pysznie. Na pewno przed świętami zrobię :D
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Biotit pisze: Gotowe do jedzenia po kilku dniach.
Piotrek, nie żartuj :D Takie pyszne ciacha u mnie zniknęłyby jeszcze ciepłe ;:306

A tak w ogóle, to miałam już wcześniej napisać, że jak czytam Twoje przepisy na sery, to tak strasznie żałuję, że nie mam krowy ;:145 albo chociaż dojścia do takiego mleka :(
rtk10
100p
100p
Posty: 187
Od: 12 sie 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Biotit,
dziękuję za przepis (poszukiwany przeze mnie od kilku lat) na owsiane ciasteczka. Wyglądają bardzo apetycznie. I jeszcze tak super podane na eleganckim talerzyku. Prawdopodobnie to rękodzieło z Włocławka?
Czy po odczekaniu kilku dni ciasteczka będą bardziej miękkie?

Gdybyś znalazł wolną chwilkę i udałoby Ci się odszukać, to bardzo, bardzo Cię proszę o przepis na "śliwki afrodyzjaki".
I proszę Cię bardzo o sprostowanie mnie, czy dobrze myślę, że seler włoski z tego przepisu to:
- seler włoski = seler naciowy,
- seler włoski = koper włoski = fenkuł?
Bardzo podobne śliwki były kiedyś robione u mnie w domu, tylko zamiast czarnej gorczycy była używana biała. Niestety, pożyczony komuś ten przepis już nigdy do mnie nie wrócił - zaginął bezpowrotnie. Trochę pracochłonne było ich wykonanie, ale były przepyszne. Może przy Twojej pomocy, do przyszłego sezonu, uda mi się ten przepis odtworzyć?

Apap jest cudny. Ma takie fajne, oryginalne imię. Opisana przez Ciebie przygoda z narodzinami jego mamy wzruszyła mnie do łez.

Pozdrawiam
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Amanita pisze:
Biotit pisze: Gotowe do jedzenia po kilku dniach.
Piotrek, nie żartuj :D Takie pyszne ciacha u mnie zniknęłyby jeszcze ciepłe :(
Amanita, z ust (nomen omen
:wink: ) mi to wyjęłaś !!!
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
Milcia120
500p
500p
Posty: 610
Od: 1 lut 2014, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Przepis na ciasteczka super na pewno skorzystam
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Domowo i zdrowo

Post »

To ciastka dojrzewające ;:306 Tylko dla osób o silnych nerwach,albo dla tych,co chcą cwiczyć silną wolę ;:oj
Jak przeglądam ten wątek,to widzę,ze Piotrek przoduje w wytwarzaniu takich właśnie specjałów ;:oj

Piotrek- robiłam ostre papryczki karmelizowane. Papryczki wyszły super ;:333 ,a jako produkt uboczny zostało mi sporo syropu chili . Jest piekielnie ostry,bo robiłam z ostrych sztuk raczej ( choć po tygodniowych zabiegach,wszystkie mają podobną ostrość ). Masz jakiś pomysł na jego wykorzystanie? Dodaję po trochu do herbaty ( ciekawa smakowo :twisted: ),ale w ten sposób nie wykorzystam go do przyszłego sezonu.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ela, rzeczywiście ciastka są dla Tych co ćwiczą silną wolę, bo są przepyszne.
Co do karmelizowanych papryk, to nie mam doświadczenia w słodkościach. Proponuję zrobić je jako główny składnik Ajwaru i podawać do zimnych mięs.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Eeee tam,do ajwaru? :shock: To byłaby profanacja. Takie papryczki pogryza się same. Smakują prawie jak owoce kandyzowane do ciasta ;:306 :twisted:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Wcale nie,
zmieszaj niewielką ilość karmelizowanych z pieczoną papryką słodką i suszonymi, zmielonymi pomidorami, dopraw solą, czosnkiem i pieprzem ziołowym. Włóż na 2-3 tyg do lodówki, spróbuj i wówczas wyciągniesz właściwe wnioski.
8-)
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Wow ;:oj to może być dobre,ale skad ja teraz suszone pomidory wezmę? Mnie suszone pomidory zawsze kojarzą sie z zalewą z oliwy czosnku i ziół- nawet nie pomyślałam,zę można zmielić wysuszone pomidory :roll:
W przyszłym roku rozważę taką możliwość ;:108 :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Witam, świetny wątek ;:138
Od dłuższego czasu zwracam uwagę na to, by to co jemy było zdrowe i bez ogromu chemii, dlatego chętnie wykorzystuję przepisy na domowe przetwory i produkty. Piekę chleb, wędzimy i pieczemy mięsa, robimy przetwory. Dlatego cieszę się, że tu trafiłam.
Ciasteczka owsiane już wypróbowane, tylko zamiast samych płatków owsianych dałam połowę płatków a połowę musli (to akurat było w domu). Niestety nie leżakowały kilka dni, zabrakło silnej woli, zostały zjedzone. Takie pyszne.
W najbliższym czasie zrobię pasztetową, bo bardzo mnie zaciekawiła. Podobnie robię pasztet, ale zapiekany, który by przechować można jedynie zamrozić.
Piotr, dziękuję za przepis na majonez, świetny. Do tej pory robiłam tradycyjnie, czyli na samym żółtku, lejąc powoli olej. A tak jest wręcz ekspresowo :D
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2300
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

krynka pisze:Wow ;:Mnie suszone pomidory zawsze kojarzą sie z zalewą z oliwy czosnku i ziół- nawet nie pomyślałam,zę można zmielić wysuszone pomidory :roll:
W przyszłym roku rozważę taką możliwość ;:108 :)
Ela
Suszone, a potem podwędzane zimnym lub ciepłym dymem, zmielone w blenderze są b. ciekawym dodatkiem do sosów. Najlepsze są do suszenia pomidory słodkie.

Kasiu, witam
jak robisz pasztet pieczony, czy gotowany to polecam mrożenie próżniowe przed ostateczną obróbką, a nie odwrotnie.
Moje wątki
Festina Lente
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”