Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Trafiłam na pyszne jedzonko.....mniam.......
Też jemy pomidorki na okrągło, chociaż już liście mają zarazę.
Wszystko przez tą pogodę, bo każdy dzień pada od kilku tygodni, czasem nawet po kilka razy dziennie. ;:222
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kogro-pomidory kupuję raz na tydzień w Polanie,wolę żółte,więc żółte podłużne do tego cebula fioletowa.
Elżbieto G.,gromadziłam je,zdobywałam i bardzo będę się cieszyć jak w siostrzanych ogrodach za rok zobaczę.
Azo-to malutka filia Twoich białych floksów.Kupiłam mamie nowe zasłony,stanowią ramę na ogród.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Śliczne te floksy variegata. ;:215
Moje złapały już mączniaka od tej paskudnej pogody.
Chyba będę musiała je pościnać jak tylko przestanie padać.
Przy tych deszczach opryski są bezużyteczne.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Ewo..dawno tu nie pisałam z braku czasu, choć podglądałam. ;:173 . Dziś jednak muszę..piękne floksy o listkach variegata. ;:215 . Nigdzie nie mogę ich spotkać . W wątku sprzedażowym się spóźniłam . :wink: . Może jednak kiedyś... ;:224 Bardzo ładne zasłony, na pewno mamie także się spodobały. :D . Pozdrawiam serdecznie. ;:168
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Floksy bajeczne ;:oj
Moja nasturcja variegata ma kwiaty czerwone i białe-zbieram nasionka na przyszły rok :wit
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Miałam problemy z kompem.A tu dalej urlop i mimo to pewne konieczne prace.Współwłaściciele kamienicy zmienili administrację,obiecano wywóz a potem uporządkowanie podwórka,więc da się zrobić zdjęcia po.W Podwórkowym tylko prace pielęgnacyjne konieczne.Skorzystałam z porady w jakimś czasopiśmie by pod hosty wysypać skorupki z jajek lekko pokruszone,co ślimakom utrudni przemieszczanie się-działa.
Zebrałam żonkile do sadzenia,będzie ponad 80 od białych,kremowych po żółte.Większość-pełne:cheerfulness pachnące,Mount Hood,Acropolis,Sir Winston Churchill,Bell Song,Split Corona,Taurus,Ice King,Fleyer,Tahiti,Hollywood,Dick Wilden,Dutch Master,Yellow Cheerfulness.Przygotowałam je wraz z sadzarką w koszyku i na dniach obsadzę najsłoneczniejsze grządki wzdłuż płotu i na obwodzie.
Kogro-mnie zlewne deszcze połamały jedną kępę floksów,ścięłam i w wazonie stały dość długo.Bardzo lubię zapach floksów,choć kojarzy mi się jednak bardziej z wczesną jesienią jak z pełnią lata.
Evluk-o ile będę mogła nadal uprawiać Śródpodagrycznikowy to na pewno wysieję nasturcje niskie,płożące,uśmiecham się o te francuskie piękności nasiennie!Floksy odpukać radzą sobie,mączniaka złapały jedynie białe.
Zeniu-oba floksy o liściach varie kupowałam na jesiennych targach na Chemobudowie,zimowały,jeden jest jakiś mocniejszy,szybciej się rozrasta.Tak z zasłon mama była zadowolona,napomknęła,że i firanki by się przydały,ale tu mamy całkiem odmienny gust.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Jakie sliczniutkie hojki. Nie mam ani jednej, ale jestem szczęśliwą posiadaczką paprotki - noga pająka - własnie zdobyłam i posadziłam i ma sie dobrze ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Cudnie kwitną hojki a ja Ewciu z zapytaniem w jakiej ziemi masz je posadzone i jak sie nimi opiekować ,żeby cieszyły oczy swoimi kwiatami .Masz mnóstwo narcyzów ;:oj oj będzie co sadzić
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Jadziu Jakuch- posadziłam,trochę na siłę,bo jeszcze tego samego dnia musiałam pójść na cmentarz pomalować olejno latarenkę na grobie dziadków,ale za to następnego dnia mogłam udać się na Jurę,a pogoda była rewelacyjna.W Podwórkowym jest ogarnięte,niebawem rozwinie się róża jedynaczka w kwitnieniu nr 2 i co ogromnie mnie cieszy hibiskus,którego byłam z pewnych powodów jak i różę zmuszona rok temu przesadzić w mniej widne miejsce.Hibiskusa przesłała mi swego czasu w początkach forumowania znajoma aż ze Szczecina i jak on podróżował-w takich poduszkach powietrznych.W sumie nic nie robiłam jedynie ze skalniakiem przez który wynoszono pozostałości po remoncie i rusztowania,a podejrzewam,że obecnie po akcji porządek.Na wiosnę pomyślimy.
Hoye mam w ziemi ogrodniczej,niektóre w wymieszanej ze styropianem.Muszą mieć widno.A z podlewaniem lepiej nie przesadzać.Zimą wolą mieć chłodniej.
Dziś popaduje,tak nie przesadnie,ale jednak.I taki senny dzień.
Aniu-WiekaKulko- to nie są skomplikowane w uprawie rośliny,ale niestety często atakowane przez tarczniki,przędziorki,a już najgorsze to wełnowce!
Widok przez balaski na kamedulski ogródek jesienią,w poniedziałek był Dzień Otwartej Furty,ale mimo,że to Siewnej ziarna nie święcili.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Witaj Ewciu ...po długim niebycie ...raczej z doskoku ...czytałam i śladu ani , ani ...nie zostawiałam :oops: ...ale byłam na bieżąco ;:108 .
Kupiłam ostatnio floksa , śliczny , ale dopadła go jakaś czarna kropka , natomiast pysznogłówki złapały mącznika ;:174 ... co za cholerstwo i co z tym zrobić ...teraz oprysk w żadnym wypadku ...znów leje ...a i mnie senność niemożebna ogarnia . Jako , ze muszę obiad ugotować - by więc nie zasnąć na stojąco ...zrobiłam drożdżowe , z jabłkami i cynamonem - siedzi teraz w piekarniku - zapraszam ;:180 .
Pozdrawiam ;:196 :wit
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Iguniu-gdybyż była opcja bez cynamonu,pieszo bym ruszyła już!Część pysznogłówek też dorwała mączniaka i je ogłowiłam,odarłam z zaatakowanych liści.
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Jesteś uczulona na cynamon ?...wszak on jest bardzo zdrowy - i nie tyko do obsypywania zainfekowanych miejsc na hipeastrach . Ma wiele właściwości pro- zdrowotnych
Cynamon stanowi źródło błonnika, żelaza, wapnia i manganu. Jest naturalnym antyoksydantem: wspomaga zwalczanie wolnych rodników, przez co opóźnia proces starzenia się komórek, zapobiega nowotworom i chorobom układu krwionośnego. Mało tego ...obniża poziom glukozy - więc wskazany jest dla cukrzyków ...1 łyżka dodana np. do muesli ...albo serka białego skutecznie obniża poziom cukru we krwi . Cynamon poprawia dopływ krwi do mózgu, dzięki czemu szare komórki mają więcej tlenu i składników odżywczych. Skutkuje to rozjaśnieniem umysłu, lepszym zapamiętywaniem, silniejszą koncentracją, poprawą pamięci wzrokowej .

Mężczyzna, jeśli chce mieć powodzenie w miłości i w handlu, zawsze przy sobie powinien nosić cynamon.

Ja dodaję do makaronów , ryżu , kompotów z jabłek , gruszek , śliwek - razem z goździkami . Posypuję nim desery z pieczonymi jabłkami i bitą śmietaną . Bo i nie wyobrażam sobie szarlotki bez cynamonu .
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Panta rei a może i nie w Podwórkowym

Post »

Jak zwykle, Ewo, biegasz za jakimiś roślinami, cebulkami.
Wydawało mi się, że te rusztowania przy Twoim mieszkaniu były po to, aby wyremontować elewację
a na jednym z Twoich zdjęć widać nadal jaki odrapany mur?
Ciekawe, czy zmiana administarcji wpłynie na stan porządków w podwórkowym (pies)?
Tak sobie tu piszę a przecież chciałam Ci podać nazwę floksów o dwukolorowych liściach:
ten o zielono białych liściach i kwiatach z różową gwiazdką pośrodku ma kilka nazw np. Darwin's Joyce i Norah Leigh,
a ten z zielono-złotymi listkami i "wściekłoróżowymi" kwiatami to Goldmine - mam je obydwa i ... kilka innych :D .
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”