Sezon różany 2014

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Yellow Dagmar Hastrup - żółta rugosa, ładny krzew, cały czas ma kwiaty, no nie powiem, że w ilości oszałamiającej :?
Obrazek Obrazek
Okrywowe Fairy
Obrazek
Grand Hotel
Obrazek
Jacqueline du Pre
Obrazek
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Violalpina
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 sie 2012, o 00:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Kłodzka

Re: Sezon różany 2014

Post »

Eugenio, a u mnie Yellow Dagmar Hastrup zakwitła dosyć obficie, ale raz dwa się osypała i od tamtej pory ani kwiatuszka :(
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Olu, moja na początku też miała więcej kwiatuszków i kwitnie właściwie bez przerwy, tylko ma ich mniej, ale pąków jeszcze dużo. Osypują się szybko, jak to rugosy :wink:
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Violalpina
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 sie 2012, o 00:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Kłodzka

Re: Sezon różany 2014

Post »

Moja dopiero od jesieni siedzi w ziemi, więc może muszę poczekać na takie ciągłe kwitnienie. Może jej warunki nie odpowiadają - sucha, kamienisto-gliniasta skarpa, gdzie niewiele co rośnie.
iwanda
100p
100p
Posty: 174
Od: 5 lip 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary - lubuskie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Witam !!!
Lubię róże, mam ich kilka.Nie znam ich nazw, są to róże marketowe i kupowane na targowisku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Dorota
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Śliczne róże pokazujecie, dziewczyny, to i ja znów spróbuję przepchnąć coś przez kabelek :wink:
Rosa helenae Semiplena- ta róża jest dokładnie tym, o czym marzyłam :D
ObrazekObrazek

Rhapsody in Blue ;:167
Obrazek

Baron Girod de L`ain czyli dyskretny urok historii :wink:
ObrazekObrazek

Schneewittchen - klasyki poprawiać nie trzeba
ObrazekObrazek

mchowa nn historyczna, także dlatego, że wysępienie jej to cała, mrożąca krew w żyłach, historia. Ale warto było ;:215
ObrazekObrazek

Rose de Resht- po prostu niezawodna
ObrazekObrazek

teraz ciekawostka- prawdopodobnie róża labradorska, stosowana jako podkładka w pruskich rozariach ze względu na wytrzymałość. Jedyny badylek przywleczony z dawnego dworskiego ogrodu różanego. Dworek poszedł z dymem a ogród zarósł las. To, co owady wyprawiają na tej róży jest niewyobrażalne ale nie dziwię im się- sama się nie mogę oderwać ;:306
Obrazek

Clair Matin- ta lubi złapać czarną plamistość ale jakoś specjalnie jej ona na kwitnienie nie szkodzi :wink:
ObrazekObrazek

i jeden z moich hiciorów- nn z marketu za 4 zł zwana 'lidlówką'- jeden z najlepszych zakupów kompulsywnych w moim życiu. Pachnie, kwitnie non stop, robale ją omijają. Po prostu ideał ;:167 Jakby ktoś miał jakieś sugestie co do nazwy, byłoby miło :D

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Olu, moja też rośnie na piachu, kiedyś droga polna tam była, taka piaszczysta, z tym, że dół miała solidnie zaprawiony, a jest u mnie od ubiegłej wiosny.
Piękne róże Beato, też polubiłam historyczne, tylko denerwuje mnie ich podatność na choroby. W mojej Rose de Resht liście robią się takie niewyględne latem, przesadzę jesienią z patelni w lekki półcień, może się poprawi :?
A i Schnewitten mam, a jakże :)
Obrazek
Bardzo jestem zadowolona z wielu róż, ale np. taka niepozorna z nazwy Cinderella, też drugi sezon, a proszę, jeszcze parter nie zakończył kwitnienia, a piętro już zaczyna ;:oj
Obrazek
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Eugenio, moja Rose de Resht rośnie pod zachodnią ścianą, praktycznie pół dnia w cieniu a może nawet więcej, bo i po południu ze dwie godziny kradną jej słońce lipy pomnikowe za płotem :wink:
Cinderella zabójcza :D
Rugosom chyba aż tak nie zależy na dobrej ziemi, co na słońcu- to takie świeże obserwacje z plaży :wink:
Awatar użytkownika
Violalpina
100p
100p
Posty: 176
Od: 18 sie 2012, o 00:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Kłodzka

Re: Sezon różany 2014

Post »

Beatko, ależ zaszalałaś z tymi różami, co jedna to piękniejsza ;:oj . I świetny wybór: mchowa, alba, angielka...,każda taka inna, a przy tym wszystkie pasują do siebie. Ja mam z pięć alb, z cztery mchowe, etc., i miejsca brak na nowe ;:145 A niestety zaczęły mi się podobać współczesne,uff.
Czyli dochodzę do wnioski, że moja Yellow Dagmar Hastrup ma to co lubi - kiepską ziemię i patelnię cały dzień :D A czy ja mam Gieniu, poobcinać jej te przekwitnięte kwiaty i to jest warunek tworzenia nowych, czy lepiej zostawić - ma ładne owoce? A pachnie ten Kopciuszek?
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Sezon różany 2014

Post »

Olu, nie wiem jakie Yellow Dagmar Hastrup ma owoce, bo w ubiegłym sezonie je uszczykiwałam, a w tym nie, kształt ładny, ale jeszcze nie dojrzały :) Czasu mało ;:oj . W czerwcu zasiliłam róże gnojówką z pokrzyw + siarczan potasu - oprysk, ale słabo się rozpuszcza. Mój sposób, to gorąca deszczówka w butelce po Bobofrucie i odmierzony siarczan w zależności ile ma być roztworu /1 łyżeczka na 1 litr/ i mocne wstrząsanie butelką, następnie mieszam z potrzebną ilością wody deszczowej i gotowe :wink:
Cinderella pachnie owocowo.
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Sezon różany 2014

Post »

Eugenio, jeśli robisz gnojówki, to spróbuj do pokrzywowej dodać żywokostu- on zawiera dużo potasu i przenawozić się nie da :D Śmierdzi tak samo ;:306
Nad Kopciuszkiem myślałam dwa lata temu, gdy mi Młoda fundnęła na Gwiazdkę kupon do Ćwika. W końcu wzięłam kanadyjki, historyczne i jako nówkę- Zaide. Też jestem zadowolona i to bardzo :D A jakby co, to zawsze jakąś miejscówkę się jeszcze wyrąbie :wink:
Co do niewyględnych liści, u mnie królują angielki- ile bym nie pilnowała i tak nimułki urządzają na nich bal wampirów. Akurat angielki w moim ogrodzie pokazują klasę dopiero jesienią :wink: A historyczne lubi skosić kwieciak malinowiec- w tym roku załatwił mi spory krzak Felicite Parmentier- nie było nawet co focić ;:145
Olga, nie wszystkie pasują :wink: Sporo tam błędów młodości albo okazji, którym nie mogłam się oprzeć :;230
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sezon różany 2014

Post »

Pomyśleć, że zarzekałam się-" w moim ogródku tylko róże pnące i to tylko 2, góra 3".
A teraz siedzę kolejny wieczór i wymyślam co by tu posadzić.
Mam pytanie co do Souvenir du Dr. Jamain, która ma piękne zdjęcie u Beaty. Czy ona w rzeczywistości też ma taki piękny fioletowy kolor jak na zdjęciu?
Pytam, bo znalazłam jej opis, który mówi, że jest raczej czerwona z kroplą fioletu, w dodatku pisali tam o tym, że jej krzew ma dość brzydki(chudy) pokrój. Beatko pomóż proszę bo Twoje zdjęcie mnie urzekło, ale te opisy odstraszyły i jestem w "różanej kropce".
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
anezob69
200p
200p
Posty: 285
Od: 8 maja 2014, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe

Re: Sezon różany 2014

Post »

Przepiękne te wasze róże ;:oj ... zapierają dech w piersiach

Na razie garstka moich róż ale to się ma zmienić ;:224 ...

Róża na pniu ... prawdopodobnie Kronenburg
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Lovely Fairy SPEVU
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
pozdrawiam serdecznie, Bożena

Ogród szczęściem pachnący
Zablokowany

Wróć do „Róże”