Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

majalis2013 pisze:Pati tonie seler....to lubczyk :D
oooo...a to by była niespodzianka, bo w tamtym miejscu na pewno go nie było...ale w sumie co szkodziło mu się wysiać? Obok rośnie rzodkiewka dwuletnia...własnie nasiona zawiązuje ;:306 Gdyby nie to, ze boję się pszczół to mogłabym tam parę uli postawić, wyszła mi całkiem ładna miododajna łąka i dzika plantacja truskawek i poziomek:

Obrazek

Bardzo chętnie rozdam potrzebującym po owocowaniu, bo zaczynam się obawiać klęski ekologicznej i pożarcia przez nie roślinności endemicznej :)
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Nie zły busz Ci wyszedł, naturalny i taki eko...nie jest źle i w takim gąszczu można sadzić warzywa, widziałam to gdzieś, na forum chyba nawet ;:108 w takim buszu to roślinki same się chronią przed chorobami i owadami.....spróbuj coś posadzić, a potem sama zobaczysz, czy tak można :heja..szczypior już masz, poziomki też i nawet lubczyk, więc co Ci pozostało, jak tylko spróbować ;:224
tarnowianka7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 lip 2013, o 08:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Te drewniane drzwi na ostatnim zdjęciu fajnie by wyglądały w kolorze :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Telima no proszę ja też się coś nowego u Ciebie dowiaduję i od razu do googla .....no to jeżeli to ona to zamawiam nasionka, bo ma cudne kwiatuszki ;:333
U mnie też szczypiorki rosną w chaszczach i nawet wykopane coś zawsze zostaje i odrasta . Przecież to taka ładna trawka :lol: Jeżeli tak Ci się rozrasta poziomka to chyba ona z lasu bo te ogrodowe nie są rozłogowe. W przeciwieństwie do truskawki, która potrafi rzeczywiście zarosnąć cały ogród.
Pewnie to lubczyk, chociaż u mnie ma inny pokrój :wink:
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Marysiu, no właśnie poziomka kupna...dwa lata temu w naszym ogrodniczym kupiłam 5 (słownie: pięć) sadzonek...mutant jakiś :shock: A szczypiorek to od Ciebie, wysłałaś mi pierwszej mojej wiosny tutaj, wsadziłam, na wówczas jeszcze warzywniak, ale mi zmarniał...myslałam, że zdechł, a tu taka niespodzianka. Telima się ładnie rozrasta, więc Ci sadzonkę przyniosę - to taka bardziej polna żurawka jakby :wink:

Drzwi na razie malować nie będę, bo prowadzą do zrujnowanej stodoły, która rozleci się w ciągu paru lat, jeśli nie uzbieramy środków na jej renowację :( Mieliśmy wielki plan jej przebudowy, zrobienia przejazdu przez środek, ale na razie nie ma nawet za co wymienić rozpadającej się więźby dachowej, więc wolę nie wiązać z nią żadnych trwałych planów...

Bogusiu...no i podsunęłaś mi diabelski pomysł, odkopania kawałka i posadzenia tam paru warzyw :twisted: Tam jest najurodzajniejsza ziemia w całym ogrodzie...no i wystarczy na krzewy owocowe popatrzeć - agrest zdrowiutki, porzeczki wielkie jak śliwki...rok temu, gdy tam pilnie odchwaszczałam i pokrzywy wycinałam, były marniutkie, co potwierdza teorię, że w chwastach rośnie najlepiej :)
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6&start=56

Pati tutaj widać,jak w trawie rośnie pomidor, ogórki i coś tam jeszcze, więc można uprawiać tak warzywka, więc sadź i pokaż nam, co Ci wyszło z takiej uprawy ;:108
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Ta poziomka robi Ci tam świetną robotę, osłania grunt przez swiatłem, żaden chwast sie kiełkuje, potem tylko usuniesz te poziomki i masz pod spodem czystą ziemie na warzywa :wink:
Bea
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Ale po zbiorach, bo sądząc po kwiatkach to poziomek będzie od groma ;:306
Fakt wysłałam Ci bo myślałam, że nie masz a to fajne warzywko, szczególnie że rzodkiewki rosną ;:215
Telimę chętnie przyjmę a zapakuję Wam rabarbar ( jest już sadzonka) i chabry...no nie tylko :D
Awatar użytkownika
kesza
100p
100p
Posty: 145
Od: 16 lip 2010, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Polski

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

survivor26 pisze:
I toooo...chyba seler, liście podobnie smakują...dwa lata rósł nieniepokojony ;:306

Obrazek

Pati na lubczyk mi to nie wygląda, to chyba arcydzięgiel litwor - w twoich stronach to rosną tego całe łąki (przynajmniej u mojej rodziny) więc pewnie się przypałętał. A że jest rośliną dwuletnią to właśnie stara się zakwitnąć.

Lubczyk smakuje magą, a nie selerem.
Pozdrawiam,
Edyta
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Widzę, że dieta poziomkowa się szykuje, tylko kto za karę będzie je zbierał :wink:
Widzę ,że żurawki zaraz będą kwitły :D
Jesteś klimatycznie dobre 2 tygodnie przede mną :D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Najwyraźniej masz poziomki rozłogowe, u mnie robią za zadarniacze pod krzewami owocowymi.
Ta gangrena ma zwyczaj wybierać się na wycieczki do sąsiednich rabatek, ale owoce ma słodziutkie i pyszne. :D
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Pole poziomkowe wymiata wszystko ;:oj
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski eksperyment Pat - Ogród wiosną 2014

Post »

Sosenki4 pisze:Pole poziomkowe wymiata wszystko ;:oj

dokładnie !! jakbyś chciała czasem go likwidować to chętnie przyjmę tak plenne poziomki ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”