W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Siąść siądzie, jak przyjdzie czas, ale jajka musisz podłożyć zapłodnione, czyli z hodowli w której jest kogut.
Gazda22
100p
100p
Posty: 160
Od: 27 gru 2013, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Wiem dziekuje ;)
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1893
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Śpieszę Wam donieść, ze Łatka ma 5 maluszków. Już opuszczają kotnik. Dziś obserwowałam jak jeden z nich dobierał się do cycka mamusi. Z szalonym uporem ganiał za nią po klatce, wręcz polował na nią kiedy zeskoczy z kotnika. :D

Śnieżce rozgrzebałam gniazdo i ma (chyba) 7 malców. Na razie jeszcze takie nieporadne kluseczki. :wink: Za jakiś tydzień powinny zacząć wychylać noski. ;:65
„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” Albert Einstein
Pozdrawiam, Joasia
pajacykburatino
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 mar 2014, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Ałła, piękne kózki :)

Zapytam: czy ktoś karmił króliki gorczycą? Będą toto jadły bez uszczerbku dla zdrowia?

Kultywuję kawałek łąki pod przyszłoroczną marchew i gorczycę wysiałam..
Teraz dumam, czy nie lepiej było owies wsiać ;:223
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Jak najbardziej! Znam jednego farmera/królikarza, on właśnie karmi króliki gorczycą, wiem, bo mi radził żebym wysiała :D

Ja też mam pytanie! Jak odkwoczyć kwokę :;230 Mam jedną kurkę, która kwoczy się ... już nawet nie wiem ile ale bardzo długo! Inne kurki jak zaczynały się kwoczyć, to ja ich parę razy wyganiałam z gniazda i im przechodziła ochota :D A ta siedzi i siedzi, ja ją wyganiam a ona na mnie się rzuca i wraz włazi do gniazda ... siedzi na samej słomie, bez żadnego jajka nawet :roll: Czy jest jakiś sposób, żeby jej się odechciało potomstwa? :D

Bom ja już dwie kwoki posadziłam ... trzecia będzie za bogato ...
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

romaszko, gdy w zeszłym roku naszej jednej kurze zachciało się kwoczyć to próbowaliśmy różnych sposobów łącznie z jednym strasznym,który nam polecono , że tak na wsi dawniej robili czyli kurę przytopić :? . Może zrobiliśmy to za delikatnie ale suma sumarum nic to nie pomogło i zmuszeni byliśmy posadzić ją na jajkach - odchowała 8 kurczątek :D
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

No toś mnie pocieszyłaś :;230


Ogłoszenie!

Oddam kwokę w dobre ręce. Kura lansuję się na dobrą, opiekuńczą matkę. Odbiór osobisty.


:;230 :;230 :;230
Twixi
100p
100p
Posty: 176
Od: 19 kwie 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Romaszko, cudny widok Twoich przedszkolaków !!!
Wstawię się za kurką, daj jej zaznać macierzyństwa
skoro tak tego pragnie. :D
Gazda, zdjęcia bliźniaków poproszę. ;:65
Brzoskwinko, gratuluję przychówku !
pajacykburatino
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 9 mar 2014, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Dziękuję romaszko :)
toś mi kamień z serca zdjęła :)

Wysiałam gorkę bo zależy mi na miejscu na marchew. Ona wytępi mi całe robactwo. Dumałam jeszcze o grochu ale obawiam się, że ptaki mi rozdziobią. Późno już na groch.
Awatar użytkownika
arty
500p
500p
Posty: 501
Od: 6 kwie 2012, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

A u mnie indyczka zasiadła , zdobyłem 14 jaj i siedzi od tygodnia dziś mija 7 dzień. jeszcze tylko 20 i mam nadzieje że będzie z 10 pisklaków. Nadal trwają prace na wykończeniem kurnika i poszukiwaniem kozy mlecznej :(

Ach i poszukuje też młodego jagnięcia.? Czy można je hodować pojedynczo .?
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Jak zniechęcić kwoczkę?Mama zawsze mówila ,że trzeba przestraszyć zamoczyć w wodzie albo powiesić w worku na dobę ;:oj
U nas natomiast chcieliśmy mieć kurze potomstwo .Kwoka chętna ,ale nie zdecydowana na którym gniezdzie usiąść .Żeby nie latala z gniazda na gniazdo mąż wymyślil ,że nakryje ją na noc taką drewnianą ażurową skrzynką po warzywach .Rano skrzynkę zdjąl ,kwoka w te pędy i już więcej nigdzie nie siadla.Tym oto sposobem pozbyliśmy się kwoczki ;:173 Czyli w tym przestraszeniu kwoki coś musi być jaki by to nie byl sposób ;:108
Dodam jednocześnie ,że następna kurka zakwoczyla ,grzecznie usiadla w wyznaczonym przez nas miejscu i ma już potomstwo a następna wysiaduje.
Kaczki natomiast naniosly górę jaj i nie siadają :( Zupelnie nie mam doświadczenia jak to z kaczkami .Najpierw jaja zbieralam teraz zostawiam w gniazdach i nic :(
Pozdrawiam Malgosia
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

Gosiu a nie można kacze jajka pod kurę podłożyć? :roll:
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W. o...zwierzętach gospodarczych cz.3

Post »

arty
Owce to zwierzęta silnie stadne i takie jedno jagniątko może odchorować oderwanie od stada. :( U nas gospodarze 1 sztuki to nawet nie sprzedają,najmniej trzeba kupić 2 jagniątka.
MalgosiaR
Najważniejsze pytanie to jakie Ty masz kaczki ;:88 Bo nie wszystkie kaczki siadają na jajkach.Najlepsze do wysiadywania są kaczki piżmowe,staropolskie też siadają,ale już nie tak chętnie i wytrwale jak piżmówki.Dworki chyba też wysiadują.A od pekinek to się wcale potomstwa nie doczekasz.Od mulardów tym bardziej.
Są jeszcze biegusy,ale z nimi doczynienia nie miałam.Ale chyba też nieźle się rozmnażają.

O właśnie !!! Romaszka dobry pomysł podsunęła :heja Kura bez problemu kacze jajka wysiaduje :lol:
Pozdrawiam Amelia
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”