Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
asia777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 kwie 2014, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Ja dotad nie mialam tez dzurek w doniczce na dnie teraz mam wsadzone do dziurkwanych ale wczesniej mialam w pojemniku po lodach :) moze to od tego mi tak slabo szly. moze cos jeszcze z nich bedzie co? a z tego co poczytalam to peter pepper to odmiana najostrzejszej chili - przynamniej niektorzy tak ja nazywaja :) ja nie mam pojecia co to jest ale Dzięki wszystkim za wypowiedzi sa dla mnie cenne. i na pewno wysadze je w duze doniczki tylko czy teraz nie jest za pozno? i Dzięki Dorcinda za polecenie tematu fiutkow to rzeczywiscie o moich papryczkach jest.
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Papry Fiutki nie są najostrzejszymi paprykami! Z tego co wiem to mają około 20 tyś w skali scovillea a najostrzejsze papryki mają ponad 2 mil więc nie ma porównania :) Osobiście hoduję jedne z najostrzejszych papryk na świecie i nie mogę się doczekać aż sprawdzę czy są tak bardzo ostre heh
Pozdrawiam Sudzio ;)
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

5.000 - 30.000 SHU różne źródła różnie podają, zależy to od wielu czynników, m in. od klimatu ;)

Sudzio

A cóż to za cudeńka o których mówisz? :D
Awatar użytkownika
MARIOooZIOOM
100p
100p
Posty: 127
Od: 25 lut 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

U mnie wszystko ładnie rośnie tylko habanero się ociąga:)
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

---------------------------------------
początek offtopa

Pomidorek
Przykro mi, że tak to odbierasz, nie uważam żebym odpowiedział Ci w chamski sposób, ale skoro już poczułeś się urażony i dotknięty moją wypowiedzią - przyjmij moje przeprosiny :wink:

koniec offtopa :D
---------------------------------------
Pomidek pisze: ....
Chciałem je hodować w tych pojemnikach już do końca - chyba nie są za małe (1L - 2L)??
...
Zależy co chcesz osiągnąć i co z nimi zrobić, bo oczywiście że możesz hodować je do 'końca' i NIE te pojemniki nie są za małe :)


Może ktoś sie pochwali zdjęciami, chętnie pooglądam, a moje habanero też się ociąga - ten typ tak ma :D
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Moje docelowe doniczki.
I największe papryczki:
Obrazek
Doniczki mają średnicę 25 i 29 cm.

A Habanero zupełnie inaczej rośnie zauważyłam. Jest z natury krępe i szerokie.I nie rośnie wzwyż tak szybko.
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

sachel
No właśnie bardziej jak atak to brzmiało niż rada. Ale spoko:) przeprosiny przyjęte ;:136
habanero wcinacie na surowo?? u mnie to cayenki i siberian chyba najmocniejsze.
Piri Piri wysiałem z słoiczka z Lidla chyba ale nic z nich nie będzie - dziś odgarnąłem ziemie i ani widu kiełków a już 3 tyg siedzą.
Cyklon mi kwitnąć zaczyna reszta dopiero zalążki kwiatków.
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Racja, a co do selekcji to jest to tylko i wyłącznie selekcja do sesji zdjęciowych odpowiednich egzemplarzy, chwytliwa nazwa, marketing robi swoje i już się sprzedaje :wink:

Aimee
Ładne roślinki, tylko nie wiem czy bym już je ładował do docelowych i przynajmniej jedna bym 'ogłowił' :) Ciekaw jestem jakie miały korzenie przed wsadzeniem, prawie nikt nie pokazuje a szkoda :)
Sudzio
50p
50p
Posty: 95
Od: 31 lip 2013, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

sachel a moje dziecinki z tych ostrzejszych to: Trinidad Scorpion Morogua Yellow, Hebenerki Red, Mustard, big Sun, White i jeszcze kilka a reszta to już mnie ostre ( tabasco, meduza, marbles, Jamaikan hot Yellow, Filius blue, Cayenne red i yellow) I kilka łagodnych papryk. W weekend jak będę miał czas to wstawię zdjęcia :D W przezimowanym Tabasco już pomału zaczynają przebarwiać się owoce. Piękne drzewko i ogromną ilością papryk ;:63 Teraz tylko więcej słoneczka i ruszą jak z kopyta ;:3
Pozdrawiam Sudzio ;)
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

sachel pisze: Aimee Ciekaw jestem jakie miały korzenie przed wsadzeniem, prawie nikt nie pokazuje a szkoda :)
Białe i obrosły już całą doniczkę produkcyjną-tę małą.
Obrywam pierwszy kwiat. Przyciąłbyś całą roślinkę?
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Tak, przyciął bym np. tą sztukę najbardziej na lewo nad 2 para liści - myślę, że byś nie pożałowała tego pod koniec sezonu :wink:
Wiem, że serce się kraje obcinać dużą część malucha, ale sam planuje tak zrobić, choć mam mniejszych podopiecznych niż Ty :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nesuniaaa
500p
500p
Posty: 924
Od: 8 kwie 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Czy warto jest ogławiać roślinę, jeżeli puszcza boczne pędy sama z siebie?

Tak obecnie wyglądają moje papryczki:
Obrazek
Na środku Jalapeno Red, a reszta to NN.

Obrazek
Przydałoby się już przesadzanie, ale poczekam jeszcze ze 2 tygodnie i pójdą do pojemników docelowych.

Ozdobne Mirasol Yellow i Mirasol Red:
Obrazek
Obrazek
Ich ogławiać nie będę, bo są małe, krępe i mają całą masę pędów bocznych.

Reszta papryczek, w tym Piri-Piri, Bird's Eye i NN:
Obrazek
Część została trochę przypalona przez słonko.

Większość z nich zabiera się już za kwitnienie, ale pączki obrywam. Kiedy mogę dać im spokojnie zakwitnąć?
Moje storczyki ------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=21813" onclick="window.open(this.href);return false;
Storczyki cz. 2 --------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=41733" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MARIOooZIOOM
100p
100p
Posty: 127
Od: 25 lut 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.3

Post »

Nesuniaaa u mnie kwitną zawsze jak już mają kształt Y
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”