Rozmnażanie róż przez ukorzenianie pędów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piatka97
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 23 mar 2014, o 22:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Sadzonkowanie Róż z kwiaciarni

Post »

Witam. Swego czasu Dałem swojej dziewczynie piękną czerwoną okazalą różę którą kupiłem w okolicznej kwiaciarni. Roża w końcu przekwitła a Dziewczynie bylo bardzo szkoda jej i spytała się mnie na zarty heh ;) czy nie dalo by się jakos tej roży odratowac. Pierwsze wybuchłem śmiechem po czym wpadlem na pomysl że czemu by nie.. skro szczepiłem tzn sadzonkowalem juz zwykle róze ogrodowe to może i z tą by mi się udalo. Wiectego samego dnai poprosilem ją o przyniesienie mi 3 doniczek z ziemią oraz sekator. Po czym wziąlem łodygę tej przekwitniętej roży pociąłem an 3 czesci na (2-3 oczkowe) odcinki, nastepnie wsadzilem do doniczki ze zwyklą ziemią ogrodniczą delikatnie podlalem oraz nakrylem woreczkiem śniadaniowym. Sadzonki postawiliśmy na zachodnim oknie nad grzejnikiem. No i po paru tygodniach dokladniej po 2-3 tyg patrzymy a nasze roże powoli wypuszczają przez co prawdopodobnie się udalo ^^ stąd też moje pytanie czy takie roże z kwiaciarni przetrawją w naszym klimacie w ogrodach czy raczej będzie ja trzeba chodowac w doniczce i an zime wnieść do domu/garażu? oraz czy kwiat będzie taki sam jaki kupilem i podarowełem dziewczynie?
Serdecznie Pozdrawiam ---> :)Rafał :)
"Każdy nowy dzień jest kwiatem Który zakwita w naszych rękach Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka, Które tęskni, kocha i czeka."
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Chciałabym posadzić różę, ale pędy są we wosku-czy należy pędy z woskiem obciąć?
Pozdrawiam Ewa
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Róże są pokryte woskiem aby nie wysychały. Wosku nie trzeba usuwać, jak róża zacznie rosnąć sam odpadnie. Róża będzie wypuszczała pędy z bocznych oczek.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Dzięki :wit
Pozdrawiam Ewa
MiraZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2013, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Warka

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Witam, przeczytałam większą część tego wątku, może nie dokładnie, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje wątpliwości, a mianowicie: zostałam wczoraj posiadaczką róży wielkokwiatowej, ma ok.60-70cm wysokości, wiem, że muszę ją przyciąć, przynajmniej o połowę. Moje pytanie- czy z tych odciętych kawałków mogę zrobić -próbować zrobić sadzonki o tej porze roku.
A może przetrzymać pocięte kawałki w piasku w lodówce. Proszę o pomoc.
Mirka
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Próbuj ukorzenić,szkoda,aby gałązka się zmarnowała.
kanapl
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 lut 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

witam! Szukam informacji na temat piennych róż......takie róże się szczepi czy okulizuje? I na jakiej podkładce? Pomocy!
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=64054 Zapraszam serdecznie wszystkich.....
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Okulizuje na dzikach multiflorze lub caninie. Obojętne.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ile czasu trzymacie patyki róż pod butlami? Obawiam się, że wkrótce liście wypchną butlę do góry 8-)
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

plisss plisss nikt nie wie? Pod butlami robi się bardzo ciasno, mam wrażenie, że liście się zagotują mimo, że stoją prawie w zupełnym cieniu.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ja bym zaryzykowała i dała trochę świeżego powietrza. Na początek kilka godzin w cieniu.
idepozapalki
200p
200p
Posty: 341
Od: 17 maja 2012, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: strefa 6a

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Ja też bym odsłonił, tylko dałbym coś (deska itp) tak na wszelki wypadek od wiatru. Młode pędy są delikatne.
Mam jeden patyczek z Black Forest Rose wsadzony w marcu prosto do ziemi. Biedny i marny był, ale poszedł w ziemię i przyciąłem całą górę, zostawiając ze 2 małe listki. Nie podlewam, nie dałem mu słoika, ukorzeniacza do zdrewniałych też nie dostał. Na początku te 2 listki przeschły, ale wypuścił 3 nowe i sprawia wrażenie, że ma zamiar zostać tam na dłużej.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Metody rozmnażania róż

Post »

Dzięki za rady, na razie je kiszę, mimo, że miejsce dość mocno zacienione, to jednak słońce mocno operuje. Zdejmę w jakiś deszczowy dzień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”