Grubosz (Crasula)

Zablokowany
Patricia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 paź 2008, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Słuchajcie miałam dzisiaj niebywałego farta- pojechałam na drobne zakupy, i przy okazji ;:224 wdepnęłam do Nomi, które właśnie się u nas likwiduje... I co ? Na dużym stole czekała na mnie, jedna jedyna, spośród gąszczu przecenionych roślin...Crassula Blue Waves ;:138 Przeceniona z 16 zł. na śmieszną kwotę 1,12 zł. Wymęczona, nie za duża, coś ok 15 cm wysokości, ale unikalna ;:oj Było jeszcze kilka zwykłych Crassul ovata, ale ta była jedyna. Jak mogłabym jej nie wziąć? Oczywiście kwiatka wzięłam pod pachę i do lady. Tym sposobem jest moja :heja Piękna nie jest-widać ślady mechanicznych uszkodzeń i brak słońca, no i jakieś dziwne podłoże z włóknem kokosowym, ale zrobimy z brzydkiego kaczątka księżniczkę. W każdym bądź razie zaczynam powiększać kolekcję :)
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Brawo ...rozwijaj kolekcje :D
A co do Crasulki to fakt, miałaś farta :D
Awatar użytkownika
maqa
500p
500p
Posty: 812
Od: 26 lut 2012, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Super :) takie okazje się trafiają, radzę również szukać na portalach ogłoszeniowych - kupiłam w taki sposób piękne okazy po atrakcyjnej cenie i na miejscu
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

No no, gratulacje ;:63 Gruboszowate "podstępnie" zapełnią Twój dom - wpadłaś ;:306 Tak samo jak ja niegdyś :;230
x-Cz-a

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Grubosze są nie do zdarcia jeśli ich nie utopimy ;:108
Patricia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 paź 2008, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Tak mi wszyscy radzili powiększać kolekcję gruboszy, że Was posłuchałam i dziś będąc w Biedronce wyniuchałam na regałach z przecenionymi kwiatami 2 Crassule- chyba Hobbit i chyba Gollum (jeden ma same przyssawki, a drugi przyssawki i rurki). Wymęczone, maleńkie (małe 5 cm doniczki) i jak to ostatnio na moich zakupach bywa- ostatnie 2 egzemplarze ;:oj Chyba nie trzeba długo myśleć co zrobiłam- oba pod pachę i pędem do kasy ;:224 I mam oba za śmieszną cenę 1,99 zł sztuka. A w domu od razu wymiana przymałych doniczek i podłoża na odpowiednie (ziemia do kaktusów, żwir, perlit i keramzyt na dno doniczki) i na południowe okno. W gorączce przesadzania nowe podłoże dostało się również mojej ostatnio zakupionej Crassuli Blue Wave, którą podejrzewam o mistyfikację (to chyba jednak Crassula Arborescens Undulatifolia) i którą podzieliłam na 2 egzemplarze (2 sadzonki rosły w 1 doniczce) i starej najbardziej pospolitej Crassuli. Roślin nie podlewałam tylko posadziłam w suchą ziemię. Dzisiejsze nabytki rosły w sklepie w torfie tak twardym jak kamień ;:oj
Jakby rodzina chciała wyrzucić mnie z domu za kolejne podstępnie sprowadzone do domu kwiaty (cicho sza, wolę się nie chwalić ;:224 ) to winę zwalę na Was- w końcu to Wy mi kazaliście... :;230
Awatar użytkownika
maqa
500p
500p
Posty: 812
Od: 26 lut 2012, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Czekamy na zdjęcia :)
Patricia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 paź 2008, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Ok, chyba zaczynam kumać jak wklejać zdjęcia, więc spróbuję pokazać, co posiadam:
Obrazek
To nasza najstarsza Crassula- dziś przesadzona. Na wiosnę zostanie odpowiednio przystrzyżona (wiem, że pokrój taki sobie)

Obrazek
Crassula z Nomi, co do nazwy której się waham. Zdjęcie jeszcze przed dzisiejszym przesadzaniem

Obrazek
Ta sama Crassula po przesadzeniu i rozsadzeniu na 2 sadzonki

Obrazek
nie jestem pewna, ale może to Gollum? (posiada same przyssawki jeśli się nie mylę)

Obrazek
jeśli czegoś nie pokićkałam, to chyba będzie Hobbit (przyssawki i rurki), mylę się?
To tyle jeśli chodzi o grubosze- skromnie, ale wiosną będzie więcej ;:173
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Patrycja - bardzo ładny grubasek na pierwszym zdjęciu ;:333 Tam są chyba dwie roślinki? Te dwie grubsze łodygi to wydaje się, że są złączone nisko w ziemi byćmoże, ale ta na pierwszym planie to osobna ? :)

Pozostałe też niczego sobie :wink:

Rośliny są strasznie podstępne - zapełnią każde miejsce :;230 Nim się obejrzysz będziesz żyć w dżungli 8-)
Patricia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 paź 2008, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

obaran dziękuję :D. W tej najstarszej Crassuli (pierwsza na zdjęciu) są 4 główne pnie (jednego nie widać, jest schowany za pozostałymi). Z tego 3 są zrośnięte ze sobą na granicy podłoża, a 1 jest całkiem osobno. Crassula byłaby jeszcze większa gdyby nie to, że co pare lat była ukorzeniana młoda sadzonka, a roślina mateczna była wyrzucana, gdyż nie mieściła się na oknie i po prostu spadała z parapetu łamiąc się. Zdarzał się też, że przeważał ją ciężar, skutkiem czego czekało ją twarde lądowanie na podłodze :(
Dżunglę w mieszkaniu to ja już mam ;:oj . Na parapetach i podłogach tyle kwiatów, że podlać to całe towarzystwo to dłuższa eskapada, nie mówiąc o przesadzaniu. Zawsze sobie mówię- żadnego kwiata więcej nie kupię... do następnego razu :;230
obaran
200p
200p
Posty: 407
Od: 4 maja 2013, o 07:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Widzę, że masz taką samą "silną wolę" jak ja... :;230 Mam tak szczególnie w przypadku różnych crassulek ;:306
Patricia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 22 paź 2008, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

moja silna wola nie istnieje w przypadku roślin- przekonałam się o tym będąc w centrach ogrodniczych i na targach. W takich sytuacjach żeby był wilk syty i owca cała mówię sobie, że kupię tylko 1 lub 2 roślinki. Nieraz dotrzymuję słowa, a nieraz...całe auto zapakowane. Z portfela ubywa, ale jaka radość z każdej nowej roślinki :heja. Już nic nie mówię, że internetowe sklepy ogrodnicze wolę omijać szerokim łukiem i też mi nic z tego nie wychodzi, bo co sezon wysyłają nową ofertę na adres e-mailowy lub wręcz całe katalogi do domu...I jak tu się nie skusić? :wink:
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.3

Post »

Nie da się. :D Nawet jak całe parapety z przyległościami zawalone, to i tak udaje się coś wcisnąć. Coś oczywiście upragnionego i wymarzonego, bez czego żyć się nie da... ;:183
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”