Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Witaj monberka!
Z zaciekawieniem obejrzałam Twoją działkę, bo lubię podglądać jak coś powstaje od początku. Wspaniale to wszystko sobie rozplanowałaś i na pewno jesteś dumna z tego co już udało Ci się stworzyć. Już nie mogę doczekać się do wiosny a najlepiej lata aby zobaczyć w pełni kolorowy raj.
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Witaj Moniu, dziękuję za odwiedziny :wit

powiem ci tak: na jedno fajnie wszystko od początku planować, sadzić, budować...a na drugie...tak sobie myślę, że ja mam zawsze tak mało wszystkiego na działce, a inni już tak wiele bo zaczynali już z jakimś dobrodziejstwem inwentarza. Pusty kawał ziemi do zagospodarowania nie jest dobry dla kogoś takiego jak ja, kto by chciał mieć wszystko na "już"...no ale całe szczęście z roku na rok coraz więcej się dzieje i za kilka lat i ja może będę mogła się "czymś" fajniejszym pochwalić. Podobnie jak ty, lubię podglądać ogrody, które powstają od początku, bo zawsze to jakaś inspiracja i dodatkowa motywacja, choć w sumie tej drugiej to jeśli chodzi o działeczkę to mi od 5 lat nie brakuje ;:138

serdeczne pozdrowionka i dużo ;:3

Poziomka Regina wysiana 20 stycznia
Obrazek
A tu pomidorek Tiny Tim wysiany 21 stycznia, tylko na razie 3 nasionka na próbę, ewentualnie później jeszcze dosieję ;:65
Obrazek
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Super Monia ;:138 ;:215
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
dehaef
200p
200p
Posty: 245
Od: 3 sie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Wspaniale tu u Ciebie, nie mogę się doczekać wiosny aby podziwiać Twoje wyczyny :)
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

janek45, bardzo dziękuję. Janku, przyszłam do Ciebie z rewizytą. Zainspirowałeś mnie swoim niezwykłym balkonem ;:oj szok po prostu. Ta pergola na balkonie..no nie mogę..rewelacja ;:138
dehaef, dziękuję za wizytę w moich skromnych progach. Na wiosnę mój M dostał już listę prac do wykonania. Ostatnio się z nim ścięłam, usiłując mu wyperswadować, że u mnie sezon zaczyna się z chwilą, gdy stopnieje śnieg, czyli liczę na to, że może już w marcu :lol: W marcu jestem umówiona już z gościem, od którego kupuję płyty chodnikowe na ścieżki, a mój M zdegustowany mi na to, że u niego sezon rozpoczyna się majówką ;:306 uśmiałam się co nie miara :;230 widać, że tego nie czuje ;:306
Na parapecie zasiane poziomki, wystawiają już swoje główki,
Obrazek
lobelia - pierwszy raz rozpoczynam z nią zabawę i kobea - to też mój debiut - włożyłam 3 ziarenka...zobaczymy czy w ogóle chociaż jedno wykiełkuje ;:224

Zachorowałam na pelargonie angielskie, ale nie mogę znaleźć nigdzie jej nasion :?

A no i jeszcze jedna rzecz...Macie może pomysły, na to, aby nie pojawiały się ziemiórki...wydaje mi się, że to one...najpierw takie białe larwy a potem z nich powstają małe latające muszki ;:124 pojawiają się w glebie od wilgoci, no ale bądź tu mądry człowieku, jak zachować wilgoć i tego paskudztwa nie mieć? ;:224
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Kochana to robactwo to często wina podłoża :(
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Czyli w takim razie ziemia jest badziewna? Na czym polegają te różnice?hmmm chyba jednak będę musiała zainwestować w droższą ziemię ;:219

Kurcze, do działki daleko, a ja nie okopczykowałam mojej młodej magnolii ;:14 mam tylko nadzieję, że ta puszysta biała kołderka troszkę ją ochroni ;:224
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Monia droższa nie znaczy zawsze lepsza ;:224 Zależy,jak się trafi :roll:
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Kurcze..to już sama nie wiem...Tylko ciekawa jestem czy one przenoszą się, np. z kubeczka na kubeczek? Czy jeśli są w jednym i go wyrzucę, to czy to zastopuje cały proces wylęgania tego paskudztwa. Poobserwuję inne wysiewy i ewentualnie wszystko pójdzie pierdziu do kosza ;:145

A to moje zakupy...
Obrazek
zaszalałam troszkę, ale to jeszcze nie koniec: potrzebuję buraki, cebulkę, jakieś aksamitki by mi się przydały: odmiana klown i taka kremowa ;:224
Moja kobea ;:224 pierwszy raz siana ;:65

Obrazek Obrazek
A tu wychodzą powoli poziomeczki dla córeczki :tan
Obrazek
I jeszcze jeden pomidorek Tiny Tim - podobno odmiana do całorocznego siewu....jeden pomidorek, bo kubeczek mi się przewrócił i pewnie nasionka poszły w ciort, i tylko jeden już duży wykiełkowany się ostał ;:124
Obrazek
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Monia witaj , mam pytanko ,czy bardzo było gorąco w domku latem w te upały/
Przymierzam się do domku tego typu i mam wiele obaw.
Twoja działeczka przeszła taką metamorfozę ,że pełen szacunek ;:138
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Oj Moniko widzę zapowiada się u ciebie pomidorowy sezon :) ;:333
monberka
500p
500p
Posty: 656
Od: 2 kwie 2013, o 08:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Mariolciu,
nie było gorąco, gdyż my go ocieplaliśmy, tzn. główną osobą ocieplającą byłam ja, mój M mówił mi tylko co i jak :heja A, że mi zależało na tym, żeby szybko to zrobić, więc za robotę się wzięłam ja ;:14 Dach ocieplał mój M z moim bratem i jakoś to poszło. Także w upały było chłodniej w domku, natomiast na jesień, jak się troszkę domek ogrzeje, to izolacja trzyma ciepło długo. Póki co jestem zadowolona. Wydało się na niego już bardzo dużo kasy (kupno + wykończenie + urządzenie w środku) no ale radość z posiadania jest ogromna. I to się liczy najbardziej :tan Nie wiadomo jeszcze jaka firma by u Ciebie go budowała, bo to też zależy od drewna, od wykonania itp.
Ale ogólnie polecam :wit
Kasiu,
mam nadzieję, że z tych moich wysiewów to w ogóle coś będzie. Debiutuje w tym roku z wieloma wysiewami, także zobaczy się ;:224
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moja działka - Moje miejsce na ziemi:)

Post »

Musiałam zajrzeć do Ciebie Moniu :D
Poziomka, pomidorki - wiosna u Ciebie zbliża się galopem :lol:
Ciężko się robi - prawda ? Wiosna coraz bliżej a jednak wciąż długo .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”