Poziomki - uprawa cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
PeeN
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 lip 2013, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Bixxx pisze:
Jeśli posiejesz teraz, to do jesieni doczekasz się jeszcze owoców.

Serio tak szybko urosna ?
Co prawda teraz posadzic sie nie da bo jestem na urlopie ale wracam w polowie lipca. Czy to nie bedzie za pozno ?
Pozdrawiam
Piotr
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Ja swoje siałem ok. 3 tygodnie temu :) Dziś większość z nich ma po 1 listku właściwym. :wink:
PeeN
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 lip 2013, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Czyli jest nadzieja i dla mnie. W tym tygodniu kupie nasiona i paletki wysiewne i po 15 zaczynam siac. Licze, ze mrozy oprzyjda pozno ;)

Gatunki do wysiewu to Rugia i Baron Solemacher
Pozdrawiam
Piotr
emcia804
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Witam serdecznie wszystkich działkowców. Mam pewien problem i nikt mi nie jest w stanie pomóc. Może ktoś z was wie jak to rozwiązać. Otrzymałam kilka lat temu sadzonki czerwonej poziomki. Zasadziłam i zaczęły owocować ale na biało. Następnego roku sama wykopałam sadzonki i zasadzałam na mojej działce. Przyjęły się i owocowały, niestety również na biało. Sądziłam, że może pomieszałam sadzonki. Ale następnego roku otrzymałam sadzonki jeszcze z owocami oczywiście czerwonymi. Niestety gdy zaczęły owocować to znów były białe. Czy ktoś może wie dlaczego nie mogę się dochować czerwonych poziomek?Truskawki mam czerwone i owocują na czerwono.Proszę pomóżcie mi bo już nie wiem co robić :( Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

emcia804 a jaki smak mają Twoje białe ;:oj poziomaski ? Jeżeli są pyszne - czy kolor ma aż takie znaczenie ?
Ja dopiero uczę się pokory i cierpliwości ogrodnika - chyba zostawiła bym takie, jakie są ;:131 .
A w celu eksperymentu ..... podrzuć krzaczek lub kilka znajomemu, niech posadzi u siebie. Jeżeli otrzyma czerwone owoce - barwnik powodują warunki u Ciebie ..... tak myślę.
PeeN
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 lip 2013, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Bixxx pisze:Wygodniej do palety-wielodoniczki: wtedy do każdego okienka wrzucasz 2-3 ziarenka i po sprawie, po pewnym czasie masz sadzonki już gotowe do posadzenia w wybranym miejscu.
Wielodoniczka juz kupiona 2x39 okienek. Paczka nasion rowniez.

Czy po posadzeniu w wielodoniczce przykryc to folia aby nasiona szybcej skielkowaly ? Potem gdy juz sie pojawia pierwsze listki odryc folie i dalej juz na swiezym powietrzu ?

Cos takigo jak tutaj :
Obrazek


Zdjecie zapozyczone z watku o mini szklarniach dla kaktusow.
Pozdrawiam
Piotr
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Przy poziomkach nie jest to raczej potrzebne, trzeba jedynie pamiętać o zwilżaniu gleby: najpierw porządnie namoczyć ziemię w komórkach, potem posiać, delikatnie docisnąć nasionko do gleby (uwaga, jest lekkie i przyklei się do palca) potem skrapiać wodą codziennie, bo będzie przesychać.
Zielonym do góry!!!
PeeN
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 lip 2013, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Wlasnie chodzilo mi o to zraszanie. Dzialki niby nie mam daleko ale nie bywam na niej codziennie. Pomyslalem, ze folia troche przedluzy czas miedzy podlewaniami.
Chyba, ze do czasu wschodow zostawie paletki na balkonie. Poki nie bedzie lisci to nie potrzebuje swiatla az tak duzo i moglyby stac na ziemi.
Pozdrawiam
Piotr
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Hmmm, do czasu wschodów najlepiej byłoby właściwie zostawić te paletki w domu, na parapecie, jak rośliny będą miały ok 1 cm, można by dać na balkon ( w jakieś dość osłonięte miejsce) - inaczej nie ma sensu siać do wielodoniczek, bo pierwszy deszcz zrobi z nich miazgę.

Sorry, jeśli nie było to jasne od początku - po prostu wielodoniczki służą do produkowania rozsady w kontrolowanych warunkach (w domu na parapecie, w szklarni itp) i wydawało mi się to zrozumiałe. Jeśli sieje się na dworze, to robi się to gęsto, bo zakłada się z góry, że spora część roślinek nie da rady podrosnąć. W wielodoniczce sieje się pojedyńczo (lub po kilka szt nasion) ale zapewnia się lepsze warunki wzrostu, biorąc pod uwagę że wtedy, w tak małej ilości ziemi, są one bardziej narażone na wyschnięcie, zalanie i inne przygody zwiazane z pogodą lub szkodnikami.

PS: będą potrzebowały światła - praktycznie od początku... no parę dni mogą sobie postać w ciemnosci, ale nie więcej...
Zielonym do góry!!!
PeeN
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 2 lip 2013, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Powiem szczerze, ze nie wiem czy owa wielodoniczka zmiesci mi sie na parapecie. Na balkonie przy samym murze mam miejsce gdzie woda deszczowa kompletnie nie dociera. Moze tam je postawic ? Albo czyms je oslonie od ewentualnego deszczu i tyle.
Pozdrawiam
Piotr
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

A dlaczego nie można wysiać od razu w gruncie, ew potem rozsadzić jeśli będzie taka potrzeba?
Awatar użytkownika
JolantaM
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 23 lut 2013, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Ja sialam w kilku malych doniczkach, nie za gesto i jak wzeszly i pojawil sie 2 listek wlasciwy to dopiero wtedy pikowalam pojedynczo do wielodoniczek. Jak pikujesz to po same liscie (ale zeby srodek lisci tzw. serce nie bylo przykryte ziemia!)
jeśli masz doniczki to mozesz wysiac nasionka do kilku, te powinny sie zmiescic na parapecie? No chyba ze parapet bardzo maly...
Sialam na poczaktu marca, teraz widze kilka (jednak niewiele) kwiatkow na krzaczkach).
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Moniko w opakowaniu jest olbrzymia ilość /na sztuki ;:306 /nasionek. Możesz spróbować wysiać trochę do gruntu i trochę do doniczki. Zobaczysz co lepiej urośnie i podzielisz się doświadczeniem na forum. Podobno od przybytku głowa nie boli :lol:
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”