Zieleń w wiejskim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

...oj , Marysiu..wiem ,ze scieżka prowadzi do domu ....bo czytałam
..chciałam pobuszować ...myślałam,ze zaprowadzi mnie do jakieś tajemniczego miejsca ;:306
...no właśnie ...a jak się ma kliwia...?...moje nie mają na razie zamiaru kwitnąć/ mam trzy/...zacznę je systematycznie podlewać biohumusem ...może to je zmobilizuje...
Pozdrawiam cieplutko ;:168 ;:196
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3522
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Szkoda różyczek :(
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu byłam w ten weekend u dwóch Eli: Ela/ElleBelle w piątek, a potem sobota i niedziela u Eli/Elakuznicom. Sporo czasu spędzam weekendami u Eli/Elakuznocom, bo pomagam jej pozbyć się powyrastanych krzewów, które chętnie wsadzam w siedlisku. Ela zadowolona, bo nie wyrzuca ich na bruk, a ja zadowolona, bo wsadzam u siebie gotowe,duże egzemplarze w żywopłot liściasty, kwitnący na biało.
Podkopuję rośliny i czasem samej uda mi się wykopać do końca, a czasem wołamy Eli M do pomocy. Potem ładuję te okazy i zawożę z dumą do siedliska.
Ot, cały sekret :wink:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Mam też jedną różę, która po deszczu wygląda fatalnie, podobnie jak Twoja Fresia. Z jednej strony się cieszę, że podlało, ale dziś widoki nie za ciekawe.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu pięknie i różano u Ciebie ;:167
Cudowne masz piwonie choć nie pocieszyłaś mnie ,że przez 7 lat nie kwitły. Dopiero zaczynam przygodę z nimi i chciałabym cieszyć się nimi jak najszybciej.
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu, dobry wieczór. Mam dla Ciebie dwa rodzaje nasion rumianku: 1) nasiona jakie "u nas" na wsi używa się do siewu oraz 2) coś, co chyba jest pozyskanymi nasionami z wymłóconych kwiatków. W wolnej chwili daj mi namiary na PW- wyślę paczuszkę :) Mam nadzieję, że wykiełkują :)
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

No pewnie Marysia zapracowana ;:180 Albo zabrali jej prąd ;:108
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Tak Elu masz racje zabrali mi prąd i dopiero teraz podłączyli od 8 rano ;:oj . Na szczęście mieliśmy trochę załatwiania w mieście i kupiłam sadzonki ogórków 20 szt 10 większych i 10 mniejszych. Większe poszły do tunelu a mniejsze na grządkę polną. Zobaczymy co będzie ? dokupiłam też 3 sadzonki bazylii, co dwa razy siana przeze mnie wyrwana siłą ślimakom jest strasznie rachityczna!
Pati sytuacja jest przerażająca u nas tak okropnie leje od wczoraj; całą noc i co parę godzin ściana deszczu. Znowu wszędzie stoi woda i prawie wszystkie wyższe rośliny przywiązane do patyków bambusowych, bo leżały :?
Beatko już nie jest tak pięknie, schną mi wiśnie opadają owoce i połowa liści żółtych. Leżące kwiaty nie są już tak atrakcyjne. Na rabatkach sterczą kije bambusowe bo żal mi leżących ostróżek, chabrów, irysów żyłkowanych i przede wszystkim róż!
Renatko tak jestem już weteranką tego konkursu ;:130 napiszę Ci pw!

Bogusiu kliwia ma się zdrowo ale też nie zamierza kwitnąć - to mówisz humusa jej zaaplikować? ;:304
Również cieplutko (mokrutko ;:306 ) pozdrawiam ;:196 ;:196
Justynko wszystko czego jest za dużo jest szkodliwe :?
Marzenko napisałam, bo sama widziałam że jedno do drugiego nie pasuje ;:131
Jedna pisze, że nic nie ma a druga pisze, że dostaje od niej całe mnóstwo roślin. Ja się przecież nie pytam ;:185
Dorotko ja całą noc nie spałam bo jakoś na ścianę deszczu reagowałam przebudzeniem a może to ciśnienie się zmieniało - no i dzisiaj jeziora wody w ogrodzie. Nawet w tunelu jak wsadzałam ogórki mała łopatka to stałą w dołku woda :roll:
Aniu nie większość z nich kwitła, a nie kwitły 2 lub 3 i myślałam że przepadły. A one te najpiękniejsze po 7 latach pokazały się :tan Róże w dużej części zciupała ulewa :?
Zuziu Droga to jest nadzieja, że będę miała własny rumianek ;:196 jesteś wspaniała ;:63 musisz koniecznie coś wybrać u mnie ;:180
Elu ;:167 odpowiedziałam na początku ;:196
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu, współczuję z powodu tego deszczu, dlaczego to jest takie niesprawiedliwe, my się staramy, wydaje się, że już za chwilę będzie pięknie, nadchodzi taka chmura.........parę minut i po naszych staraniach. :roll:
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

U mnie nie pada jeeeeszcze ale się ochłodziło bardzo ;:222 Siedziałyśmy z córką w ogrodzie i uciekłyśmy bo bardzo zaczęło wiać zimnem ;:222 Tego nie chcę niby jest lato ;:180
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Beatko to samo dzisiaj mówiliśmy w domu, tak się pięknie zapowiadało: wiśnie, truskawki, posiałam mnóstwo fasoli i fasolki (myślałam że nas rozerwie ;:306 ) a tu ledwo co będzie. Takie piękne kwiaty wystartowały i wszystko leży. Próbowałam nawet walczyć z chwastami, ale trawka wrośnięta i trudno ją wyrwać bez ziemi. :oops:
Elu u mnie też wieje - może i dobrze bo osuszy tą wodę. Ale co trochę wsiąknie to nowa nawałnica i znowu stoi :cry:
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieleń w wiejskim ogrodzie

Post »

Marysiu, no niestety wobec przyrody okazuje się, że jesteśmy bezsilni. Pozostaje przyjąć z pokorą to co daje nam los i wierzyć, że złe już się nie powtórzy. Ale mi narobiłaś smaku tą fasolką. :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”