Orchidea mix 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Orchidea mix 2

Post »

Dokonując zakupów w LM oprócz pomarańczowej cattleya (odmieniać nie odmieniać ;:218 ) nabyłam jeszcze jeden storczyk, niestety kwiatki spadły praktycznie z dnia na dzień, ale mogę dodać że były bardzo małe i mocno różowe, po kilka na pędzie. Najpierw po lekturze gatunków byłam pewna, że to dendrobium berry oda, po dalszych poszukiwaniach zaczełam się wachać czy to nie dendr. mini pearl, a teraz jeszcze doszło : Dendrobium Bright Angel 'Sparkey' , a wszystko przez jeden szczegół, mianowicie ciemne fioletowe przyrosty i liście zresztą też dość ciemne, może ktoś z obecnych tutaj posiada wiedzę szerszą od mojej w tym temacie:)). A swoją drogą jak myślicie dzielić go czy raczej przesadzić i prowadzić jako dużą roślnę?? Mam tylko nadzieję że szybkie zgubienie kwiatów to był efekt przeprowadzki, a nie choroby, bowiem pędy co rusz nowe, a teraz jak widać jeszcze na foto - nowe korzonki :D Zapomniałam o dendronium kingianium...
Obrazek Obrazek
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Orchidea mix 2

Post »

ja także obstawiałabym D. Berry Oda albo D. kingianum.. Co do tego czy przesadzać, to chyba indywidualna sprawa ;) Ja lubię taki "gąszcz" wiec pewnie bym zostawiła, musi być piękny widok, gdy kwitnie tyloma pędami, ale trzeba miec tez na uwadze rozsądną wielkość rośliny w stosunku do doniczki, bo jeśli nowe przyrosty nie mają już gdzie się pojawiać, to warto rozdzielić roślinę :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Orchidea mix 2

Post »

A można do większej doniczki? bo ta kupiona faktycznie za mała miałam problem nawet z wyjęciem i obejrzeniem korzeni. I jeszcze jedno pytanie, ajk taki gąszcz umyć, bo on się prosi o prysznic, ma dużo białego osadu na liściach.
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Orchidea mix 2

Post »

Możesz przesadzić do większej doniczki, pamietaj, że warto zrobić w nowej doniczce więcej dziurek np. po bokach. umyć go możesz pod prysznicem, lecz to błędne koło, bo znów mogą Ci się porobić plamki po twardej wodzie. Chyba pozostaje Ci przemycie każdego listka z osobna woda destylowaną. Możesz do niej dodać odrobinę soku z cytryny albo piwka ;)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orchidea mix 2

Post »

Ja proponuję nalać wodę destylowaną do spryskiwacza i zrobić mu mocne chlapanie :lol: tak, żeby woda ściekała- prawie jak prysznic, tyle, że z destylki :wink:
Awatar użytkownika
cashmir1975
100p
100p
Posty: 140
Od: 26 kwie 2013, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Orchidea mix 2

Post »

Masz rację!Najprostsze rozwiązanie jakoś nie chce przyjść nigdy do głowy jak potrzeba:/ Ale zamiast destylowanej mam wodę ze studni ogrodowej:)
pozdrawiam wszystkich ..Tamara
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orchidea mix 2

Post »

.... Albo po prostu wystaw roślinkę na deszcz :D
Tylko może zabezpiecz jakąś siatką foliową podłoże, żeby za dużo wody nie naleciało :wink:
Nie wiem tylko czy nie jest dla niej dziś za zimno, bo się nie znam, ale pokombinuj, bo to byłaby najtańsza i chyba najszybsza wersja kąpieli :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”