Blues w kaktusach :) onectica online

Zablokowany
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

A więc - stało się!
Dorzucam i moją historię do tej kaktusowej epopei :)

A to z trzech powodów:

- po pierwsze: dziś jest 10 maja - wczoraj świętowaliśmy zwycięstwo, właśnie świeci słońce (co wcale nie jest takie oczywiste w ostatnich miesiącach) a więc dzień na założenie wątku wydaje się być bardzo odpowiedni :)

- po drugie: odkryłam, że w polu po lewej, tuż pod moim nickiem, pojawiła sie nie wiadomo skąd srebrna ikonka, mówiąca o tym, że jestem juz zasłużona i pod ochroną! :wink:
Prawdą jest, że buszuję tu już jakiś czas, wrzucę trzy grosze to tu, to tam, całkiem dobrze mi w tej partyzantce, ale -

- jest jeszcze po trzecie: gdzieś kiedyś zostało tu powiedziane, że tacy bez wątków są niewiarygodni. Nie, żebym miała dowodzić tu swojej wiarygodności, bo i nie mam z czym wyskakiwać nie tylko do Wielkiego Mistrza Henryka, Tomka, Mariana, Piotra etc. etc., ani nawet do Mistrzów Mniejszych, których pozwolicie, że nie będę wymieniać z imienia, bo musiałabym zaraz zadecydować, czy wymieniać ich według alfabetu, a jeżeli tak, to imionami czy nikami, czy może według wieku, albo odległości od Wrocławia, no w każdym razie mówię o Was wszystkich, od których uczę się od jakiegoś czasu i bardzo cenię sobie to, że mam taką możliwość. ;:180
Mój zbiorek nie jest duży, nie jest wypasiony, ale - bardzo go lubię ;:173

A wracając do tematu - skoro już nie jestem teraz bezpańska i będę miała miejsce, w którym się mogę wypowiedzieć do woli (woli Admina wprawdzie, ale to się wrzuci w koszty ;) ) to będę stąd apelować o równowagę i pokazywanie również innych gatunków - każde takie zdjęcie na wagę złota tutaj, a Wy tak szczędzicie... :(

Niniejszym udostępniam również swój wątek wszystkim 'bezdomnym' userom - każda fotka z lofką, ariocarpusem, turbiniakiem, czy innym mile widziana - z kwiatkami czy bez :)


A więc - witam wszystkich juz na poważnie i mam nadzieję, że przyjmiecie nową siostrę do swojego grona :)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

onectica pisze:Nie, żebym miała dowodzić tu swojej wiarygodności, bo i nie mam z czym wyskakiwać nie tylko do Wielkiego Mistrza Henryka, Tomka, Mariana, Piotra etc. etc., ani nawet do Mistrzów Mniejszych, których pozwolicie, że nie będę wymieniać z imienia
Co to za propaganda? :lol: FO to nie jest żadną ekskluzywna grupą więc każdy może śmiało pokazać to co posiada, nikt tu nikogo nie krytykuje... zazwyczaj. :twisted:
Na wstępie wypadałoby pokazać chociaż zbiorcze tudzież panoramiczne zdjęcie całej zgrai, ot tak na zachęte :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

po tak sympatycznym wstępie czekam na zdjęcia - ich ilość powinna być proporcjonalnie duża do ilości literek w pierwszym poście ;:306
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Spieszę powitać "wiarygodną" userkę :lol:
Lucynka, tu trzeba bez kommpleksów, wielu z nas nigdy nie dogoni w/w przez Ciebie mistrzów. Trzeba się cieszyć, tym co się ma i możliwościami jakie się posiada. A czy to 5 kaktusów, czy 5 tys, to już większego znaczenia nie ma.
Wrzucaj zdjęcia :wit
Awatar użytkownika
jang
500p
500p
Posty: 729
Od: 11 paź 2012, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Nareszcie...
Myślałem, że Ty tak do końca życia będziesz tylko tą partyzantkę uskuteczniać ;:306
Oczywiście poproszę tu o zdjęcia jakichś niekłujących osobników :D :wit
Awatar użytkownika
Nadzieja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 3 sty 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dobczyce

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Fajnie, że do nas dołączyłaś.
Po tak miłym i obszernym wstępie, czekam na zdjęcia Twoich podopiecznych.
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Każdy Kaktusiarz to swój człowiek, więc nawet jeśli masz jedną wyciągniętą, zeżartą przez wełnowce, przędziorki i króliki mamilarkę to już jest dobrze :D To forum to skarbnica wiedzy i cholerny nośnik "kaktusowej choroby", więc pokazuj co tam masz ciekawego i daj się zainfekować :) Później to już z górki.
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Artur89 pisze:Na wstępie wypadałoby
Sprawdziłam - w regulaminie nie ma takiego punktu! A ja czasem mam drobne problemy z tym co 'wypada' ;:170
Ale nie chodzę na terapię ;)
pieczarah pisze:zdjęcia - ich ilość powinna być proporcjonalnie duża do ilości literek w pierwszym poście
Nadzieja pisze:Po tak miłym i obszernym wstępie
No właśnie - boję się, że z tym czasem może byc problem - z ilością literek w moich postach... ech... :roll:

abaddon1986 pisze:nawet jeśli masz jedną wyciągniętą, zeżartą przez wełnowce, przędziorki i króliki mamilarkę to już jest dobrze
nie mam :(
ale mam grusona - wyciągniętego i zeżartego też przez coś, pokazać? :lol:

abaddon1986 pisze:daj się zainfekować
Rebucją?? ;:202 No way! Będę się bronić niczym Reduta Ordona, czy co to tam było! :D
Chociaż z doświadczenia już wiem, że nie wolno sie tu zarzekać - przykład: jeszcze rok temu uważałam adenium za cudactwo bez wyrazu, a dzisiaj mam 10 półrocznych roślinek i to jest coś, co mnie kręci :wink:

sokolica pisze:Trzeba się cieszyć, tym co się ma i możliwościami jakie się posiada
A w tym to akurat sie szkolę od lat, sama czasem się zastanawiam skąd sie u mnie wiecznie bierze ten irracjonalny optymizm :idea:


sokolica pisze:A czy to 5 kaktusów, czy 5 tys, to już większego znaczenia nie ma.
No ba! Pewnie! :;230

jang pisze:Myślałem, że Ty tak do końca życia będziesz tylko tą partyzantkę uskuteczniać
Tez tak myślałam, ale życie, jak widać płata figle 8-)
Ponad rok tu zaglądam, a pierwszego posta napisałam w sierpniu zeszłego roku, więc wygląda na to, że od tego czasu minęło 9 miesięcy - ciąża się donosiła i temat się szczęśliwie urodził. Mam nadzieję, że się będzie dobrze chował :D

jang pisze:Oczywiście poproszę tu o zdjęcia jakichś niekłujących osobników
Naturalnie, o ile te osobniki zdecydują sie w końcu na jakąś sensowna współpracę! :evil:
Od kiedy zaczęły sie te problemy, o których już mówiłam w wątku o Adenium, to tak się ciągnie..
Zastanawiam się, czy to nie ma przypadkiem związku z tym, że roślinki akurat wtedy przeszły były z pudełka spod żarówki na parapet - szok związany ze światłem, temperaturą i powietrzem na pewno jakis przeżyły. No nic - dam im jeszcze trochę czasu, zobaczymy


Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie! :)
Zdjęcia pewnie też będą, chociaż od razu zastrzegam, że fotograf ze mnie mniej więcej taki, jak klasa mojego sprzętu 'sprzed wojny'. No, ale mam nadzieję, że coś tam będzie można na nich zobaczyć :)


ps
No i nie dało sie bardziej skrócić posta! Sory ;:170
Mam nadzieję, że tu nie ma limitów i nie banują za zbyt dużą ilość literek w stosunku do zdjęć? ;)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Liczi123
100p
100p
Posty: 143
Od: 18 paź 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

A ja tak szukałem i Twojego wątku znaleźć nie mogłem. Teraz już wiem, gdzie się podział :;230
onectica pisze: No właśnie - boję się, że z tym czasem może być problem - z ilością literek w moich postach... ech... :roll:
Nie martw się. Limit to 77500 znaków. Chociaż, jak się człowiek rozpisze to i tak może zbraknąć. Ale to już musiałby być komentarz (Co ja mówię! Referat!) na kilka stron A4 ;:306
Moja kolekcja kaktusów
Pozdrawiam, Bartek
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Akurat ja bardzo lubię czytać, zwłaszcza, gdy ktoś ma smykałkę do ciekawego pisania. A Ty masz, więc pisz, pisz i jeszcze raz pisz :D Tylko nie bądź Marek i zdjęcia też wklejaj :lol:
Awatar użytkownika
Rejden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2761
Od: 22 sie 2012, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin, Zagłębie Dąbrowskie

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Witaj. :wit
Świetnie że dołączyłaś do nas.
Im więcej wątków tym ciekawiej.
Teraz tylko pokazuj nam armie swoich roślinek.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

onectica pisze:
Artur89 pisze:Na wstępie wypadałoby
Sprawdziłam - w regulaminie nie ma takiego punktu!
Nie może być, w takim razie muszę pogadać z administratorem forum :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
LUKASxd
500p
500p
Posty: 897
Od: 30 wrz 2012, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor (okolice Legnicy)

Re: Blues w kaktusach :) onectica online

Post »

Cieszę się, że w końcu założyłaś swój wątek, ale szkoda, że zdjęć nie ma :roll:
Oczywiście będę odwiedzał twój wątek bardzo często ;:215
Pozdrawiam :D
Zapraszam was do mojego wątku :wink: :
Kaktusiki - LUKASxd
Łukasz
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”