Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

witaj Kasiulek.. okropnie mi bez Was było.. ;:174

Ewelinko..ryzykantka z Ciebie.. :;230 a jak wybuchnie???? ;:306 ;:306 ;:306 masz jakiegoś sapera pod ręką... ;:306
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

podobno od przybytku głowa nie boli.... ;:306
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Głowa nie..ale Ty odwłok nadstawiasz..prosto nad granata.. ;:306 ;:306 ;:306
AleksandraBdg

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Kasiu, widzę,że wszystko pięknie przyrasta u Ciebie..
Adenium też daje sobie radę??
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Dobrze, że już wróciłaś ;:168
Awatar użytkownika
Asia712
50p
50p
Posty: 83
Od: 17 gru 2012, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Cześć :)

Chyba będę musiała przesadzić moje anturium. Tylko że ja jestem początkująca i baaaardzo boję się, że uszkodzę roślinkę albo że nie będzie rosła w nowej ziemi :oops: Do jakiej ziemi powinnam ją wsadzić? :wink:

Granat oczywiście piękny... zastanowię się :lol: Może to będzie mój nowy nabytek :tan
Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Ola rośnie, rośnie..jak wszędzie..oprócz Adenek..nasiona kupione od jednego takiego z FO były zdechłe nie wzeszły prawie , a ten duży jest łysy dalej..nie dzieje się nic, choć twardy jest . mam jeden z Twoich...maluch ale ma jeden listek..muszę sobie kupić znów nasionek i dosiać ..zacząć od nowa..nie moge odżałować tej straty.. ;:223
Ale...jakoś będzie..musi ...nie ma wyjścia.. :D

Kasiulka 1007 wróciłam..i jak zobaczyła Twoje fotki..to musze iść jutro przyjrzeć się swoim przebiśniegom :heja oby też wystawiły główki ...ale wątpie, bo śniegu jest dużo.. ;:218

Asia Przesadź.. nie bój się...mnie podpowiedziano ,żeby do ziemi uniwersalnej ze steropianem pokruszonym, podobno tak lubią.. :D
więc ja tak przesadziłam swoje, nie stawiaj też blisko okna, żeby słonko nie padało nie bezpośrednio...i zraszaj..można tez postawić na keramzycie zlanym wodą, ale tak żeby doniczka nie ciągnęła jej...to tylko po to, aby zwiększyć wilgotność przy roślinie..to tyle, jeśli chodzi o moje wiadomości.. aha.. ono ma takie korzonki trochę jak u storczyka..to nie ugniataj ziemi na wierzchu..i jeśli u Ciebie są takie wystające do wierzchu lekko to niech pozostaną nad powierzchnią..Będzie dobrze ;:168 tylko wyjmij je ostrożnie..i delikatnie wytrzep ze starego podłoża..weź patyczek i z pomiędzy korzonków też usuń. Potem posadź do nowego. Potem przez jeden , dwa dni pozostaw lekko zacienionym miejscu i nie podlewaj. Dopiero później przenieś na miejsce docelowe.. ;:108
to tyle..więcej już nic nie kopię z pamięci, to cała moja wiedza.. ;:170
Odwagi...i do pracy się zabieraj.. :tan
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Ja swoje mam posadzone w ziemi wymieszanej z keramzytem, żwirkiem i odrobiną piasku-takie zboczenie spowodowane tym, że podobnie, tylko w innych proporcjach mieszam dla kaktusów :wink: :;230 Grunt żeby podłoże nie było ciężkie, a przepuszczalne i "pulchne". Ja w przeciwieństwie do Kasi zawsze podlewam obficie kwiaty po przesadzeniu(no chyba że korzenie są podgnite), ale jak widać co osoba, to inna taktyka ;:163 :;230
Kasiu a gdzie trzymasz swoje adenium?
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Paula..o tym odstawianiu niektórych roślin po przesadzeniu..to wyczytałam w jakimś poradniku..a że ziemia jest dość wilgotna jak przesadzasz w nową..to co szkodzi odstawić.?. ;:108 , wiadomo że każdy ma swoje sposoby..a rośliny i tak rosną jednemu ładnie innemu nie..i nic nie poradzi się na to.. ja też mogłam nasypać perlitu albo wermikulitu..ale skoro podpowiadają, żeby styropian..to usiadłam i podłubałam..akurat miałam kawałki jak przyszły moje cytruski to były zabezpieczone ładnie :tan . tutaj jest wątek o Anturium i Ania podała mi linka, też poczytałam..Zawsze czytam w kilku miejscach i jeszcze podpytuję tych co już mają takie rośliny..wykorzystuję cechy powtarzające się w każdym ze źródeł..zawsze to jakiś pomysł.. ;:209

Moje adenium stoi na południowym parapecie...a z tymi utraconymi..cóż ..za głupotę sie płaci..bo to moja wina była, zacznę od nowa..i kiedyś się doczekam..chyba :roll:

;:167
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Styropian ma takie samo zastosowanie jak perlit-rozluźnia podłoże i ma jeszcze jedną zaletę-jest dostępny wszędzie i jest niedrogi( ja np. perlitu nigdzie znaleźć nie mogę, a przez internet się zwyczajnie nie opłaca) więc radzę sobie bez niego :wink: Ja po przesadzeniu nie podlewam tylko kaktusów i sukulentów, ale masz rację-jak ktoś podchodzi z sercem do roślin, to mu będzie i w piasku rosło :)

Hm... zupełnie nie wiem co jest Twojemu adenium. Moje też stoją na południowym oknie i listki im nie opadły, nawet ostatnio trochę je podlałam bo się pomarszczyły.... może stało przy otwartym oknie i je zawiało?
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

:wit Kasiulka, odwiedziłaś ogródeczek, jak tam przebiśniegi?? U mnie dzisiaj słonko pięknie świeci ;:3 Już nie mogę doczekać się kiedy te śniegi stopnieją, a świat powoli zacznie nabierać soczystych barw :tan
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Niestety u mnie zimno choć w miarę słonecznie..ale śniegu jest za dużo i przebiśniegów nie widzę... ;:145 ;:145 ;:145
Okropność...Zanim to stopnieje to będzie po kwiatuszkach... ;:223
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Mój domowy roślinny miszmasz....cz. 2

Post »

Ja tyle cebulek posadziłam jesienią. ;:223 Teraz się zastanawiam czy coś z nich będzie?
Kasiu Wesołych Świąt ;:167
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”