Piwonia drzewiasta,krzewiasta(Paeonia suffruticosa) cz.1

Drzewa ozdobne
Zablokowany
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Czy to są na pewno Itoh? Nie raz czytałam, ze ktoś, gdzieś, takowa zakupił, a potem okazywało się, ze to zwykła piwonia za niezwykle pieniądze.
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Jest bylinowa, ale ma liście jak drzewiasta.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Piwonia paeonia ITOH 'Lolipop'
http://www.bilscy.info/produkty/szczego ... p,228.html
ITOH- krzyżówka międzygatunkowa; grupa piwonii wyhodowana poprzez skrzyżowanie piwonii lactiflora z piwonią drzewiastą. Ze strony pp.Bilskich.
Myślę,że państwo Bilscy nie pozwolili by sobie na pisanie nie sprawdzonych wiadomości.A piwonia Itoh rzeczywiście ma liście jak bylinowa.Ze względu na zainteresowanie tymi piwoniami popatrzyłam na strony zagranicznych sprzedawców-wspomniane wcześniej Yellow Crown i Bartzela są piwoniami Itoh,żadne oszustwo.
I jeszcze jedna strona do oglądania http://www.whiteflowerfarm.com/tree-peonies-spring.html
Halina
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

moje piwonie krzewiaste myślę, że zimę zniosły całkiem dobrze, nie okrywam w tym roku nawet nie miały kopczyków

Obrazek

Obrazek
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

U mnie jeszcze leży tyle śniegu,że nawet nie idę zaglądać do piwonii.
Halina
Awatar użytkownika
Jerzewicz
200p
200p
Posty: 268
Od: 3 sty 2011, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Tara, gratuluję, pięknie przezimowały ! Moje mają jeszcze uśpione pąki a na domiar złego pies złamał mi pęd jednej z piwonii.
MirekAW
50p
50p
Posty: 75
Od: 28 wrz 2007, o 08:26
Lokalizacja: Bielawa

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Rzeczywiście są w NOMI, nie wytrzymałem i kupiłem Wu Long Peng Sheng za jedyne 40zł. Ma ktoś jakieś doświadczenia z taką? Są i inne odmiany, stoją w hali gdzie maja mało światła i zaczynają wybiegać ale na razie bardzo ładne sadzonki.
Pozdrowienia
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Kupiłam kilka piwonii drzewiastych,były w różnych cenach, odmianowe, z siewek.Nawet miałam dość duże przyrosty,ale w ciągu roku ginęły,więc się zniechęciłam,choć w dalszym ciągu patrzę z tęsknotą w ich stronę.Ale szkoda pieniędzy jak nie chcą u mnie róść.Spróbujcie posadzić,może się Wam uda.Cena kwitnącej piwonii w handlu to tak do 50 zł.
Halina
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

halina522 pisze:Kupiłam kilka piwonii drzewiastych,były w różnych cenach, odmianowe, z siewek.
Albo odmianowe, albo z siewek. Siewki nie gwarantują powtórzenia cech rośliny matecznej.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Witam, spory wybör widziałam też wczoraj w obi, kosztowały ok. 30pln...
Pozdrawiam
Olenka
B BEATA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 lut 2012, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Witam!!
Jestem na forum od dawna, dużo czytam -mało piszę. Muszę jednak zabrać głos w tym wątku .
Mnie zauroczyły już jakieś 6 lat temu i do tamtej pory staram się wprowadzać je do mojego ogrodu.
Wszystkim którzy kupują teraz rośliny - podpowiadam, są dwa rodzaje sadzonek::
1) szczepione na korzeniach piwonii bylinowej -- Allegro- OBI - duże markety;
2) dzielone z mateczników, lub z in vitro o własnych korzeniach;
Pierwsze rośliny bazują na korzeniu piwonii bylinowej i nie polecam ruszania jej z doniczki.
Posiadają one za mało korzonków włosowatych ( albo ich zupełnie nie mają ) a szczepiona część zdrewniała -
właściwa roślina , nie posiada własnych korzeni.
Wyjmując je wiosną - teraz kupione i sadząc rośliny do gruntu nie dajemy im dużych szans na przyjęcie.
Mój patent polega na;
posypaniu części zdrewniałej powyżej sczepienia- preparatem ukorzeniającym do roślin zdrewniałych - dostępnym w
każdym sklepie ogrodniczym, a następnie przygotowuję 15 litrowy pojemnik - doniczkę z otworami na dnie. Wsypuję
warstwę drenażu i na niej stawiam roślinę razem z doniczką. Wszystko powinno się mieścić tak aby miejsce szczepienia
było przekryte co najmniej 10 centymetrową warstwą ziemi (śmieję się ze sadzę " po uszy") i dopiero w takim stanie dołuję
w ogrodzie na dwa sezony. Po tym czasie wycinam plastikową doniczkę( abo i nie) i sadzę na właściwe miejsce w ogrodzie.
Polecam ten sposób sadzenia dlatego, że na początku straciłam część roślin, a kto już raz na nie " zachoruje " to nie patrząc
na koszty zrobi wszystko i kupuje je tak długo, dopóki nie zobaczy tych kwiatów w swoim ogrodzie.
Drugie rośliny przyjmują się łatwiej, ale tu proponuję kupować jesienią rośliny z gołym korzeniem i sadzić bezpośrednio do gruntu.

Wszystkim miłośnikom przypominam, że w pierwszym sezonie po posadzeniu ;
-zalecane jest obcinanie pąka kwiatowego, aby roślina się nie wysilała - wiem jakie to trudne ;:145
-na zimę obsypać karpę ziemią, a pozostałą część rośliny obłożyć jedliną i lekko obwiązać białą agrowłókniną.
Pamiętajmy, że nie lubią w dużej ilości wody, silnego nawożenia i " grubego kożucha" ogacania zimą, a właściwe
dorodne i piękne kwiaty pokazują dopiero po dwóch - trzech sezonach.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

GrzegorzR pisze:
halina522 pisze:Kupiłam kilka piwonii drzewiastych,były w różnych cenach, odmianowe, z siewek.
Albo odmianowe, albo z siewek. Siewki nie gwarantują powtórzenia cech rośliny matecznej.
Rzeczywiście nie sprecyzowałam-kupowałam w sklepie odmianowe,a z wymiany ze znajomymi miałam z siewek.Poza tym po dwóch latach stratyfikacji zeszły mi w tamtym roku z własnego siewu.Pod koniec lata roślinki zmarniały w miejscu gdzie wyrosły.
To Beatko wiem,ale po szkodzie.Jednak dobrze,że napisałaś o przystosowaniu do ogrodu,bo uniknęłabym straty kilku,gdybym wcześniej znała te rady.Na pewno bardzo się innym przydadzą.Nie dodałaś jeszcze,że nie należy piwonii drzewiastych przesadzać wiosną,nie tylko z doniczki.
Moim też zaszkodził wysoki poziom wód gruntowych,gdy zwykle w lipcu,sierpniu ,są nawet dwutygodniowe opady i woda, mimo górzystego terenu, szybko nie odpływa.
Halina
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Dostałam kawałek kłącza Piwonii drzewiastej, oczek nie widzę. Czy z tego mi w ogóle coś wyrośnie?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”