Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
anafur
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 29 sty 2008, o 09:40
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Dziękuję Leszku za informację to są moje pierwsze canny i sposób obchodzenia się z nimi był mi nieznany.Teraz wiem, że nie mam się co martwić.Dzięki. :wink:
anafur
Awatar użytkownika
angelaz1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 kwie 2008, o 09:17
Lokalizacja: Sopot

Dziękuje za informacje

Post »

Bałam się czy w towarzystwie nie przejdzie choróbsko na inne moje canny. Pierwsze moje "piękności" mam dopiero od zeszłego roku i niemiałam wcześniej takiego przypadku. Pewnie wszystko przez pędzenie. Już szybko przestawiam moje chorutkie canny na słoneczny parapet i mniej bedę je podlewała. Na szczęście "zimna zośka" niedługo !!! wysadzę na działkę będzie im tam najlepiej. :D
Pozdrawiam, Angela
Awatar użytkownika
polineczqa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 maja 2008, o 15:10

Canna nie wschodzi

Post »

Na początku maja moja babcia zasadziła ponownie cebulki Canny do tej pory nie wzeszły jest to domowy ogródek nic spcejalnego,ale rok temu nie było takich problemów.Może ktoś wie co spowodował ,że w tym roku stało sie inaczej ?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Babcia sadziła kłącza Canny zapewne nie pierwszy raz ,więc pewnie wszystko wie,
ale może w tym roku posadziła zbyt głęboko i nie zdążyły jeszcze sie przebić przez warstwę ziemi,
prawidłowa głębokość ich sadzenia to do 10-15 cm.
A może niewłaściwie ułożyła kłącza ,może pionowo a powinno być położone długą częścią poziomo z oczkiem ku górze, jeśli jest widoczne,jeśli nie to nie ma to znaczenia.
A może za mało wilgoci maja posadzone kłącza?
Zaproponuj babci byście delikatnie odkopały ziemie i sprawdziły czy przypadkiem kłącze nie podgniwa wtedy trzeba je ratować środkiem grzybobójczym jeśli .
Jednak należy to wykonac delikatnie bo może już,juz cos pozytywnego sie dzieje.
:D Pozdrawiam ,Babcię również :D KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
polineczqa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 maja 2008, o 15:10

..

Post »

:) Babcia jest amatorką i nie bardzo wiedziała co z tymi cebulkami począć zasadziła jak umiała to był jej drugi raz haha no i niestety nieudany.Dlatego mnie poprosiła o pilny konkat z ekspertami stąd moja osoba na forum ! Jutro sprawdzę jak sprawa wygląda i zrobię wszystko żeby uratować te jej canny.Dziękuję w swoim a przede wszystkim Babci imieniu i pozdrawiam !
Justa_25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 maja 2008, o 08:07

Post »

Zakupilam w tym roku dwie rozne odmiany cann, lecz jeszcze ich do ziemi nie wsadzialm bo wyczytalam, ze w momencie kiedy je kupilam i tak byloby to juz za pozno. Problem jest taki ze one mi puszczaja kielki i co teraz?????? Nie chcialabym ich stracic bo mam piekne odmiany ale to moj pierwszy raz z cannami i jestem zielona kompletnie :oops: :roll: Bardzo prosze o pomoc i wszelkie porady i z gory dziekuje :)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
qrystyna216
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 sty 2007, o 21:58
Lokalizacja: Bialystok

Post »

Kto Ci powiedział, że za póżno.
Teraz właśnie sadzi się canny do gruntu.
qrystyna216
Justa_25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 maja 2008, o 08:07

Post »

Naprawde :D ? No to super to cudownie bo naprawde podobaja mi sie te odmiany co mam : canna picasso i canna durban. W jednym opakowaniu mam trzy korzonki ;) A po czym poznam ze maja one oczka i na jakiej glebokosc powinnam je wsadzic? I czy jest moze jakis domowy sposob by lepiej rosly?? aha czy wymagaja pelnego slonca 24h/dobe czy moze byc pol na pol?

Napisali mi, ze jeśli bym je wsadzila miesiac temu to w tym roku i tak juz by mi nie zakwitly :x
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
qrystyna216
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 sty 2007, o 21:58
Lokalizacja: Bialystok

Post »

polecam www.canna.pl
qrystyna216
Justa_25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 maja 2008, o 08:07

Post »

Och dziekuje :D tam sa po prostu wszystkie informacje jakie trzeba znac ;)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post »

Te wasze canny już są takie duże, a moja dopiero wychodzi spod ziemi. chyba posadziłam ja za późno (miesiąc temu) wprost do gruntu, a z tego co czytam powinnam ja była wsadzić do doniczki. :cry:
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Anno wszystko jest w porządku. Zobaczysz że twoje dogonią te wcześniej posadzone. Ja też kiedyś wsadzałem do doniczek i wiesz że wcale prdzej nie kwitły a ile przy tym kłopotu.
Twoje kany wyrosną Ci na piękne okazy, zwłaszcza że pogoda dopisuje.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Dziury w cannach

Post »

Co za szkodnik lub choroba może być tego sprawcą ?

Obrazek
Obrazek
Mój ogród.
Pauzalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”