[Profession PLUS] - opis opryskiwacza do bielenia i malowania.

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
ppawel5
50p
50p
Posty: 58
Od: 23 lip 2007, o 13:50
Lokalizacja: Poznań

Post »

DZiękuję :P
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

KaRo pisze:To wspaniały sprzęt,nawet ja - poradziłąm sobie z opryskiem prawie 3 metrowych tui bez konieczności używania drabiny.Taki sprzęt to luksus w ogrodzie czy na działce.
Wygodny w użytkowaniu,latem to nawet przyjemność pracować nim.
Czy musiałaś do tego zabiegu dokupić dodatkową lancę?
Bo ja na opryskiwacz już się raczej zdecydowałam, oczywiście ten, natomiast mam poważne problemy z wyborem lancy, bo przypuszczam, że muszę jakąś dokupić. Gubię się w nich. Opryskiwacz potrzebuje do bielenia (tutaj już wiem, że tylko ten można stosować do tego zabiegu do tego celu wystarczy mi podstawowe wyposażenie tego modelu) i oprysków drzewek owocowych o wys. około 2-3m (głównie będę leciała na wszelkiego rodzaju gnojówkach, czasem pewnie zdarzy się jakiś miedzian, w sytuacjach krytycznych insektycydy) i tutaj mam problem. Czy muszę okupywać lancę, a jeśli tak to jak w moim wypadku będzie najlepsza?
Mam też pytanie, ponieważ jestem osobą o dość małych gabarytach, boję się, że opryskiwacz będzie dla mnie za duży. Czy wykorzystywanie tylko części pojemności opryskiwacza jest rozwiązaniem w mojej sytuacji, czy lepiej zostać przy bieleniu ręcznym drzewek i kupić zwykły Profession 5 lub 7?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Zakup dodatkowej lancy teleskopowej bez zaworu ( R0I mx )jest konieczny.Lanca + przedłużka i rękojeść (na wyposażeniu) to łącznie ok.170 cm. Taka część robocza powinna wystarczyć do oprysku drzewek.

Przed zakupem najlepiej obejrzeć opryskiwacz i wtedy dokonoć wyboru konkretnego modelu.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

No cóż dziś wypróbowałem opryskiwacz do bielenia ... i uczucia mam mieszane. Owszem samo bielenie trwa krótko, ale przygotowanie wapna ... koszmar. Być może źle coś wykonuję stąd liczę na fachową pomoc.

Oto co robię:

- Wsypałem worek 25 kg wapna budowlanego do wanny . (potrzebuję dużą ilość)
- Zalałem wodą tak by po wymieszaniu była konsystencja śmietany.
- Dolałem 10 litrów emulsji
- Odczekałem 3 godziny. Woda wapienna wyszła na wierzch.
- Zamieszałem ponownie (bo było pełno małych grud)
- Zacząłem nalewać do lejka z sitkiem. Roztwór nie chciał przechodzić przez sitko więc dodałem trochę wody (z wanny nabierałem wapno wiadekiem 10 litrowym. Do każdego wiaderka dolewałem około 2 litry wody)
- Nalanie 6 litrów wapna do opryskiwacza zajęło mi około godziny.
- Rozpryskałem je na kilka drzew. Młode drzewa są całkiem nieźle pomalowane, stare z pomarszczoną i popękaną korą trzeba malować po 4 razy. Słupki betonowe ładnie złapane.

W sumie pomalowanie 8 drzew i jednego słupka zajęło mi około 5 godzin.
Oczywiście dysza brązowa (oliwkowa).

Proszę o podpowiedzi i porady, bo pędzlem załatwiałem 8 drzew na godzinę.

Pozdrawiam,
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

Czy jest jakiś sposób by "przesiewać " wapno szybciej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Za dużo wapna za mało wody na 10 litrów wody daje się 2 kg wapna by uzyskać mleko wapienne a nie śmietanę jak to zostało zrobione przez Ciebie, ja dodaję jeszcze do tego mąką pszenną 25 dkg. :wink:

Zerknij pokazywałem to tutaj, Mnie to zajęło dwie godziny.
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

Pytanie: Jak długo zabrało ci " przesianie" mleka wapiennego (tych 10 litrów)
i jeszcze jedno : czemu użyłeś dyszy czerwonej zamiast oliwkowej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja cedziłem przez gazę nie przez lejek to mleko wapienne i może z 10 minut a może nawet nie a co do dyszy użyłem brązowej tylko na zdjęciach jest czerwona bo nie była jeszcze zmieniona jak robiłem zdjęcia opryskiwacza. :wink:
re123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 mar 2009, o 16:46

Post »

oki. dzięki za podpowiedzi. Jak tylko będzie sprzyjająca pogoda spróbuję ponownie.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Przed dodaniem farby emulsyjnej do wapna należy przeprowadzić próbę na niewielkiej ilości.Farby emulsyjne po zmieszaniu z wapnem mogą tworzyć nierozpuszczalne grudki.
Polecam temat; http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9241
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
alz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 wrz 2009, o 17:05

Post »

"Przekopałem" i przeczytałem wszystkie wątki dotyczące opryskiwaczy i jestem zdecydowany kupić Profesional Plus bo potrzebny będzie do malowania elewacji domu farbą silikonową. Mam w związku z tym pytanie -czy już ktoś używał tego opryskiwacza do malowania farbami emulsyjnymi o gęstości 1,5 kg/litr? Szkoda tylko że producent nie oferuje do tego opryskiwacza dyszy spieniającej do pian aktywnych do mycia samochodu, np Kwazar ma to w ofercie. Może ktoś od producenta przeczyta i pomyśli nad taką końcówką.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Producent proponuje myjkę samochodową spójrz tutaj co zaś do malowania opryskiwaczem Profesional Plus farbami emulsyjnymi o gęstości 1,5 kg/litr to już musisz poczekać na wypowiedź kogoś z serwisu. :wink:
alz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 wrz 2009, o 17:05

Post »

Próbowałem się w serwisie dowiedzieć czy takimi farbami emulsyjnymi da rady ale bez odpowiedzi , dlatego pytam na forum.
Myjka samochodowa nie ma dyszy spieniającej, marolex nie ma takiej w swojej ofercie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”