Gniazdo os, zabezpieczanie się, likwidacja?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo os

Post »

Ogrodnik88 pisze:Nie przebija się,ale najlepiej zamiast wieczorem zrobić to w nocy.
Żeby mieć pewność że dobrze śpią.
Zobaczymy co z tego wyjdzie..
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo os

Post »

Kupiłem gaśnicę na osy z brosa.
Właśnie z bratem wypryskaliśmy gniazdo..
Po chwili zaczęły bzyczeć tak w ścianie, że nie chciałbym, żeby wyleciały ;:224

Zobaczymy jutro czy będą latać :)
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: gniazdo os

Post »

Ja też się dochowałam gniazda os, ale w ziemii! Dziurę zrobiły sobie przy papierówce - kupię dzisiaj tą gaśnicę... Wieczorem pojadę zrobić im kipisz...
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Kostek516
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo os

Post »

Nierozumiem w czym te osy Wam przeszkadzają,Ja mam na stryszku w altance kilka gniazd os żyjemy w zgodzie i spokoju ;:oj ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: gniazdo os

Post »

Jestem uczulona... a jak chciałam ściągać jabłka, to się wściekły... I nie mogę tam trawy skosić :(
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo os

Post »

Co do gaśnicy Brosa - potwierdzam. Sprawdzona w tym roku 3 razy (raz na szerszenie, dwa razy na osy). Środek z Raida też skuteczny, ale ma mniejszy zasięg i przy spryskiwaniu ciekł po rękach (może tylko z moim był problem).
U mnie osy zrobiły sobie wejście do gniazda zarówno od strony północnej jak i południowo-zachodniej - więc nie brał bym tego za regułę. Jedyna mozliwość usiąść i obserwować gdzie wchodzą. Jak trochę spędzisz czasu to na pewno znajdziesz to miejsce - może nie gniazdo, ale otwór do którego wchodzą, wlatują. Wieczorem po zmroku, (najlepiej jak będzie chłodniej) - zapryskaj im środkiem na osy/szerszenie. Te preparaty działają zwykle jeszcze co najmniej przez tydzień, tak że wszystkie wracające osobniki mające z nim kontakt po pewnym czasie padają. Jeśli jakaś część przeżyje, to przeniosą się w inne miejsce gdyż to będzie dla nich zagrożone...
Bzyczeć będą jak wściekłe... ale do dwóch dni się uspokoi :). Zwykle jest cisza dnia następnego.
Kostek516
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 mar 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gniazdo os

Post »

benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Wielka kula na strychu

Post »

Witam

Dzisiaj przesadzając cytrusy po zimowej śpiączce wszedłem na strych domku narzędziowego i normalnie sobie wyciągam doniczki, aż dotarłem do drugiego końca strychu, przesuwam dość sporą doniczkę, a za nią jakaś wielka kula, jakby z papieru, wielkości piłki nożnej. Przestraszony od razu wyszedłem i zamknąłem "poddasze" ze strachu po prostu :D W lecie spotkałem coś podobnego tylko było dużo razy mniejsze, jak to rozgniotłem wylazło z tego pełno małych pająków. Moje pytanie zmierza w temat niezbyt przyjemny, bo mam podejrzenia, że jest to jakieś masowe gniazdo jakiegoś wielkiego pająka i aż mi ciarki przechodzą, kiedy o tym pomyślę. Zamierzam w najbliższym czasie wziąć jakiegoś długiego kija i po prostu to rozwalić z bezpiecznej odległości, bo ciarki po mnie przechodzą, ze świadomością, że nad moją głową za deskami wisi takie coś. Zatem zwracam się do Was: co to może być? Wyglądem przypomina wielką kulę papierową rozmiarów piłki nożnej, przyczepione do desek poddasza. Proszę o pomoc i co z tym ew. zrobić.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wielka kula na strychu

Post »

Coś takiego? http://www.straz-brzostek.pl/wypadki/bania.jpg

Osy lub szerszenie. Radzę tego nie "rozbijać" kijem. Nie jesteś pewny wezwij straż pożarną, oni sie tym zajmują.
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Wielka kula na strychu

Post »

To moje jest całe okrągłe. Poza tym kolor jest trochę bardziej szary i struktura nie jest zlepiona z "pasków".
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wielka kula na strychu

Post »

benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Wielka kula na strychu

Post »

Dzięki wielkie za odpowiedź babuchna, identyczne gniazdo. Mam pytanie: czy osy są pożyteczne? Czy należy to gniazdo wyrzucić? Czy będzie problematyczne w przyszłości? W sumie, to one mi nie przeszkadzają, jeśli nie są agresywne i pożyteczne - czemu miałbym je wyrzucać?
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Wielka kula na strychu

Post »

U mnie w blaszanym garażu wiele razy po zimie znajdowałam takie kule: rzeczywiście mogą mieć wielkość piłki nożnej. Nigdy nic z tym nie robiłam, starałam się nie poruszyć, chociaż trzymam w tej budzie narzędzia ogrodn. jest hydrofor i in. rzeczy. Przez lato nigdy nic się wokół tego gniazda nie działo.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”