Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Dzień dobry, Joluś :wit
Jaka pogoda u Ciebie? U mnie po burzy duszno, gorąco, skwar...
Może jakimiś nowymi fotkami nas uraczysz? :) Ach, ta mama, ja też mam to szczęście jeszcze ją mieć ;:167
Jolu, czy Twoim zdaniem powinnam sobie darować przesadzanie świerka Conica? Nie chciałabym go stracić...
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu,nawet nie wyobrażasz sobie jakie ty masz szczęście mając jeszcze mamę.Dbaj o nią z całych sił,zeby była z toba jak najdłużej.
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

aguniada Aguś witaj pracowity człowieku z głową pełną pomysłów. Zaglądam do Ciebie i podziwiam nowe plany, wiedzę i pamięć do nazw... no i konsekwencję w działaniu ;:180
Pogoda typowo letnia... pali planeta i suszy wszystkie moje liście. Co do Coniki to moje były jeszcze mniejsze niż Twoje, zapewniłam im dobre miejsce i dbałam o nie...ale nic z tego ...padły. Gdybym dzisiaj miała przesadzać conikę albo berberysa ... ;:224 przesadziłabym berberysa...one dużo szybciej rosną i są mniej wrażliwe.

malgocha1960 oj Gosiu każda Mama to najcenniejszy skarb ;:167 tato odszedł zbyt wcześnie... ale mam jeszcze dziadka i dwie babcie... ;:162 a dożyć wieku moich dziadków i być w dobrej formie przez tyle lat co oni to chyba marzenie...

A jakieś foty może wkleję wieczorkiem jak dopadnę innego kompa...ten dalej szwankuje i nie mogę wejść na stronę picasa...A lilie olbrzymki pięknie kwitną i cudownie pachną, hortensje też szaleją, no i dzisiejszy wypad do miasta powiększył kolekcję wierzb mam jeszcze raz salix Helvetica, poprzednią zeżarły mi mrówki po dwóch latach...teraz im na to nie pozwolę . Kupiłam proszek na mrówki i obsypałam miejsca, w których budują kopce ;:134 walka skuteczna.

Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu, u mnie mrózek jak piasku nad morzem. Ostanio znów wielkie opakowanie kupiłam na te szkodniki. Czemu one na polu się nie panoszą tylko w ogrodzie. Podobno sól na nie najlepsza, ale załatwia też wszystkie roślinki .
Zerknij do mnie, może dorzucisz coś świeżym okiem?
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

U mnie mrówki tak się panoszą , że zrobiły sobie nawet gniazda w donicach na tarasie i przed domem ...ale tam też skutecznie je zwalczyłam ;:108
Od kilku już lat obserwuję kiedy mrówki włażą nam do domu jest mokry rok i są powodzie lub podtopienia. W tym roku już w czerwcu mrówy dały o sobie znać,...no i się znowu sprawdziło była wielka woda i nawałnice. To już jest sprawdzone...

A na spacerek po forumowych ogrodach zaraz się wybieram... Do Ciebie też wstąpię...

Pozdrowionka, pa.
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Eno, ja o donicach to nawet nie mówię, bo tu siedzą stale i pod donicami też, bo mają wilgotno. Zapraszam, zapraszam
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Marzka - byłam u ciebie ;:108 a teraz będę Cię mocno wspierać w działaniach ;:108


Kilka fotek z ubiegłego tygodnia, kiedy to mama ogarnęła wszystkie zakątki i troszeczkę buszu zostało przyciętego. Na tarasie stół i ławki w rozmiarze XL, bo więcej rodzinki było i nie mieściliśmy się do wspólnych posiłków. A, że teraz brak pomocnika , by część ławek odnieść do altanki jedną ławeczkę postawiłam sobie w cień pod hakuro:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrowionka :wit
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Czekałam ,czekałąm i są :tan
Super Mamcia ;:138 Narobiła się ,ale efekty wspaniałe .
Wasz ogród jest przecudnej urody ,uwielbiam wszystkie zakatki ,ale teraz mam ochotę posiedzieć na tarasie ;:173 Cudownie !!
;:196
marzenia się spełniają! Dana
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu jak zawsze podziwiam twoje zakątki .Chyba nie ma u ciebie prawo rosnąć żaden chwast ;:180 .
Wszystko jest takie uporządkowane i zadbane .Nie to co u mnie wieczny harmider .Mój ogród za sto lat nie będzie taki piękny jak twój
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Ławeczka w cieniu wierzby, fajnie to wyszło, nawet jeżeli nie zamierzone, czy nie na stałe.
Jak zwykle z otwartą buzią oglądałam twoje zdjęcia Jolu.
Ten grys w różnych zakątkach ogrodu, ścieżkach jest naprawdę super.
Zazdroszczę Ci tych ścieżynek...ale powoli i u mnie zacznie to się zmieniać.
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu, czy te bielusieńkie kamyczki to się nie brudzą? Wyglądają tak cudnie. I powiedz mi jeszcze, czy na cięcie tujki, takie formujące pierwszy raz, nie jest za późno? Czekać do wiosny może?
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Ja także zamawiam sobie miejsce na ławce :D
Awatar użytkownika
OLUNIA
500p
500p
Posty: 585
Od: 11 sty 2012, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu,ale u Ciebie ślicznie ,czystość bije po oczach.Te ławeczki w takiej ilości tworzą piękny kącik jadalno wypoczynkowy :) i te kwitnące donice śliczne ,czym podlewasz ,że tak Tobie kwitna?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”