Koszt nawiezienia ziemi

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Zgadza się że piasek rozlużnia ziemię ale należy go wtedy wymieszać z macieżystą ziemią a nie sypać po wieszchu. Najlepszą metodą do stabilizacji ziarna jest jednak torf z piaskiem. Torf trzyma wilgoć a piasek utrzymuje ziarno pod spodem. Ja również mam bobcata ale S100 i powiem Ci że nie jestem do końca zadowolony z niego, głównie chodzi mi o serwis. Co do cen przetargowych to się zgodzę że na terenach miejskich to cena wach się od 3 do 4 zł za m2 ale jeśli chodzi o prywatnych inwestorów to cena wacha się od 8 do 13 zł ponieważ wykonanie jest bardziej dokładniejsze i zawsze jest dawana gwarancja jakości na 2 lata.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Pawel01 pisze:Zgadza się że piasek rozlużnia ziemię ale należy go wtedy wymieszać z macieżystą ziemią a nie sypać po wieszchu. Najlepszą metodą do stabilizacji ziarna jest jednak torf z piaskiem. Torf trzyma wilgoć a piasek utrzymuje ziarno pod spodem. Ja również mam bobcata ale S100 i powiem Ci że nie jestem do końca zadowolony z niego, głównie chodzi mi o serwis. Co do cen przetargowych to się zgodzę że na terenach miejskich to cena wach się od 3 do 4 zł za m2 ale jeśli chodzi o prywatnych inwestorów to cena wacha się od 8 do 13 zł ponieważ wykonanie jest bardziej dokładniejsze i zawsze jest dawana gwarancja jakości na 2 lata.
Na temat piaskowania mamy odmienne zdania i pozostańmy przy swoim.
S100 nie jest za ciężki? mój waży 850kg, S100 1800kg
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

dokładnie 1600 kg. Wiem bo nie mogłem mieć cięższej maszyny bo lawete mam do 1600 kg. A co było nie tak z awantem?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Panowie , ile taka zabawka kosztuje ?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

PiotrekP pisze:Panowie , ile taka zabawka kosztuje ?
Trochę więcej niż samochód segmentu C w najbogatszych wersjach (Audi A4, Mercedes C, BMW 3)
ale już na 5 letnią maszynę wystarczy 100.000zł

http://www.ladowarkibobcat.pl/bobcat.php

do tego dolicz osprzęt.
łyżka około 7000zł
plantownica jaką zamieściłem na zdjęciu 19.000zł
glebogryzarka 19.900
zamiatarka 12.000
i dużo więcej....
czyli jak podsumujesz, drugi raz tyle trzeba przyszykować na osprzęt.

Ale po pracy, zabawa ..... :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=btOfjymY ... re=related
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

ja za swojego S100 nowego dałem 110 000 + dotego łyżka kombinowana i skaryfikator
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

Ech ... może się kiedyś dorobię lub jakieś dofinansowanie ? ... fajna zabawka :roll:
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koszt nawiezienia ziemi

Post »

PiotrekP pisze:Ech ... może się kiedyś dorobię lub jakieś dofinansowanie ? ... fajna zabawka :roll:
No jak masz rodziców co Cię dofinansują to nawet się nie zastanawiaj. :wink:
Trzeba było pomyśleć przed 1 czerwca, może na dzień dziecka by dali zabawkę :heja
A tak musisz czekać rok na kolejną okazję, no chyba że imieniny, urodziny, gwiazdka, etc....
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”