Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Zablokowany
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Na mnie ta kuracja odchudzajaca nie działa- ja chyba łapię kilogramy z powietrza hehe. Co ktoś zgubi to ja zaraz nabiorę :lol: Wczoraj dało sie na działce popracować a dzisiaj już u mnie szaro, buro i ponuro.
Pozdrawiam Ida
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Robaczku, jeszcze nic nie widać. Paprotki w formie podziemnych kłączy czyli tylko widać ślady po zakopaniu. Wyczytałam, że paprocie są świetnym towarzystwem dla lilii, bo rozrastają się raczej poziomo, no i liście są bardzo ozdobne i zasłonią nóżki liliowe, i łodygi po kwitnieniu. Okazało się, że mam ich sporo, więc obsadziłam rondo dookoła jeszcze mi zostało na wewnętrzne kółko. :D Podziwiać będzie można w czerwcu, jak wszystko się rozwinie. Pamiętaj, że paprocie najładniejsze rosną na wilgotnym podłożu (chociaż u mnie miały dość sucho) i potrzebują mocnego nawożenia, żarłoczne są bardzo. :D

Ewuś, oj można być zbyt szczupłym. :D Zazdroszczę końca porządków. ;:333 Jakie zalety ma duży ogród, wypisz je proszę, bo zaczynam marzyć o mini w stylu Julki. :;230

Lemko, to już wiem u kogo szukać moich kilogramów. Oddawaj. :;230
U mnie dziś zimnica i pada. Wiatr głowę urywa, dobrze, że wczoraj dużo zrobiłam teraz mogę odpocząć. :D
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewuniu ja o takim mini Julki marzę od dawna i nikt mi nie chce wierzyć że tak można. Można chcieć małego jak ma się stanowczo za dużo do obrobienia. ;:108
Też mi zaczęły wyłazić zasiedziałe lilijki ale poskrzypki jeszcze nie trafiłam i dobrze. ;:333
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewa, u mnie aż tak dobrze nie ma. Mam parę kilo za dużo, a raczej za dużo fałdek, co się wylewają ze spodni, ale trudno. Za bardzo lubię słodycze, żebym mogła sie poświęcić. To mój nałóg.
Ja mam 2 paprotki jak na razie, ale będe miała jeszcze 3 na pewno. Zakochałam się w nich. Polecą na rabatę z hostami.
Ja już pierwszego poskrzypka już zabiłam
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

;:oj Ewuniu, już sobie wyobrażam te paprocie! Lilie wypuszczają nosy!!!! UFFFF
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Majeczko, no właśnie. Podobno od nadmiaru głowa nie boli, ale plecy i owszem. :D Cudnie, że nie masz poskrzypki, oby jak najdłużej. ;:333

Gosiu, ja też uwielbiam słodycze, ale jakoś nie chcą się odkładać. Te moje paprotki to takie zwykłe są. Teraz kupiłam sobie taką ekstra srebrną, zobaczymy jak się rozrośnie. Ja już mam 2 poskrzypki uśmiercone, a lilijki dopiero male. Co to będzie jak urosną? :roll:

Tosiu, wiedziałam, że lilie sobie poradzą. ;:333 Staram sobie wyobrazić do końca to rondo, ale nie mam pomysłu jak posadzić lilijki. To znaczy mam, ale koncepcje mi się codziennie zmieniają. :;230
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ewuniu, mój jest malutki, ale z zalet dużego ogrodu, o którym marzę, przychodzi mi na myśl kilka...można w nim "zabłądzić" bo tyle w nim zakątków, "zabawy" w architekta krajobrazu - można tworzyć 'z polotem' mając taką przestrzeń... i zawsze można znaleźć jakieś nowinki w trawie i na rabatach, o których zapomnieliśmy, że posadzone...Tak sobie wyobrażam spacer po Twoim cudownym ogrodzie w lesie - błądzenie wśród lilii, róż i sosen... ;:167
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Ja też zamówiałam jedną z tych srebrzystych . Zwie się wietlica japońska Ursula' red. To jeszcze nie to chciałam, ale i tak się cieszę. Niestety jeszcze muszę pioczekać na przesyłkę, bo pani powiedziała, że czekają na wszystkie roślinki, któe się wybudzają. Znaczy się, że wykopuja wszystko z pola. Jestem bardzo ciekawa w jaki przyjdą stanie
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Poskrzypki jeszcze nie widziałam, ale i lilie dopiero przebiły się przez ziemię. Główną zaletą dużego ogrodu jest to, że mogę zmieścić jeszcze 200-300 róż :;230
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

O rany, aż tyle :shock:
To faktycznie masz pole do popisu.
Ciekawe co jeszcze zakupisz w tym sezonie :wink:
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

:wit O, rety Ewo, to chyba musiałabyś ogrodnika zatrudnić.
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Dzień dobry. Przeszłam się po ogrodzie i odebrało mi mowę. Boski. Zakochałam się. Jeśli pozwolisz będę tu zaglądać częściej. Teraz lecę przejrzeć poprzedni wątek
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Różany ogród w lesie - Rozanka cz.2

Post »

Kasiu, jak miło się to czyta. :D Duży ogród, to wiele możliwości, ale już tak zarośnięty jak mój, stawia ograniczenia. :D Jednak przyroda się broni. :;230 Zabłądzić można, bo to las. A nowinek nie znajduję, raczej zawsze mi coś ginie w odmętach trawska leśnego. :D Może za kilka lat tak będzie, ale chciało by się już tak mieć. ;:224

Gosiu, dostałam tą paprotkę od pani z all i chyba nie jestem zadowolona. Dostalam taki pęk korzeni, ale kielka nie widać. Albo jest tak mały, albo go wcale nie ma. :( Pewnie nic z niej nie będzie, a nie kosztowała mało. ;:223 Nawet nie mam podpisanej i nie pamiętam nazwy. Niezbyt udane zakupy. :( Mam nadzieję, że nie dostaniesz od tej samej pani. Moj niby tez koana z pola, ale coś korzenie ma uformowane doniczkowo. Podejrzewam, że mogła zmarznąć donicy i dostałam takie badziewie. :?

Ewuś, a ja mogę zmieścić 2000 lilii. :;230 Albo więcej. :;230 Zdaje się, że już dobijasz do tej ilości? ;:oj

Alutko
, ogrodnik i mnie by się przydał. Próbowałam nawet w ubiegłym roku nająć kogoś do pomocy, ale nie trafiłam na fachowca i musiałam patrzeć cały czas co robi. Więcej się stresowałam niż to było warte.

Witaj Dorotko, cieszę się, że podoba Ci się mój ogródeczek. Zaglądaj częściej. W tym sezonie dużo zmian i mam nadzieję, że będę miała co pokazywać w tym sezonie. :D Pozdrawiam serdecznie.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”