Siew,rozsada,pikowanie pomidorów cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Smolkus1993 pisze:Odnośnie tej choroby może jest to to iż otwieram okno kiedy wietrze pokój a zimne powietrze szkodzi pomidorom
A nie były przypadkiem przepikowane w zimną ziemię? Daje to mniej więcej taki efekt jak opisujesz.Przeciągi także nie służą niehartowanej rozsadzie.Na wszelki wypadek wysiej drugą partię nasion.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Smolkus1993 pisze:Odnośnie tej choroby może jest to to iż otwieram okno kiedy wietrze pokój a zimne powietrze szkodzi pomidorom
Czy sprawdzałeś link który podał Ci Kacper? http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... =niedobory - może przyczyną są niedobory składników pokarmowych (opis objawów od siewki do rozsady).Są tu opisane też przyczyny zwijania się liści wierzchołkowych. Klikaj na napis "opis" lub "rozsada od fazy siewki".
Jak sprawdzałeś to porównaj objawy z podanymi tu http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... &t=choroby Pod nazwą choroby jest napis "opis" - kliknij na niego.
Bez zdjęć tych siewek jest trudno postawić diagnozę.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

mam podobną sytuację, a mianowicie jedna odmiana pomidorów po przepikowaniu ładnie sie przyjęła, a druga niestety nie, listki sie zwijają, robia się takie jakby usychały. Sadziłam je do ziemi przeznaczonej na rozsady, nie do do zimnej.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Dokładnie mam to samo mam odmianę KRAKUS
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Ja jak miałem w tym roku pierwsze pomidory które mi nie wyszły to prawdobodobnie od ziemi kupiłem taką we worku ale nie była ona do siewek może miała za duże pH
Lukasz uki94
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

moja ma 5,5-6,5
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Smolkus1993 pisze:Dokładnie mam to samo mam odmianę KRAKUS
Znalazłeś przyczynę po przeglądzie podanych linków (mój post z 24 marca)?
Pozdrawiam Andrzej.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Nie szukałem wyrzuciłem i wsiałem nowe dziś popryskałem Target Bithane NeoTec 75 WG i mam nadzieje
że moje małe sadzonki już nie zachorują !! :)
konto-nieaktywne2
---
Posty: 424
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Ale przyczyną mogą być braki skladników pokarmowych w ziemi którą wykorzystujesz i znów będzie to samo. Poczytaj http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... =niedobory Są tu dokladne opisy, przyczyny, zapobieganie i zdjęcia chorych roślin.
Smolkus1993 pisze:jak dziś rozsiał bym jeszcze raz to będą dobre do dnia 20-25 kwiecień ??
Na pewno nie będą się nadawaly do sadzenia w tym terminie czyli 20 - 24 kwiecień.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

A na kiedy po 15 maja
Kacper pisze:Ale przyczyną mogą być braki skladników pokarmowych w ziemi którą wykorzystujesz i znów będzie to samo. Poczytaj http://www.inwarz.skierniewice.pl/klucz ... =niedobory Są tu dokladne opisy, przyczyny, zapobieganie i zdjęcia chorych roślin.
Smolkus1993 pisze:jak dziś rozsiał bym jeszcze raz to będą dobre do dnia 20-25 kwiecień ??
Na pewno nie będą się nadawaly do sadzenia w tym terminie czyli 20 - 24 kwiecień.
Podlewałem Biohumusem nie wydaje mi się by był brak składników wykorzystuje ziemie 5.5-6.5 pH
Blumederne !! także nie wiem ? na dzień dzisiejszy mam sadzonki malinowego Olbrzyma i Ożarowskiego mają po 9cm a Olbrzymy po 6 cm ??
marek3232
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 22:05
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Witam w tym roku razem z żoną postanowiliśmy zrobić szklarnie i posadzić swoje pomidorki
Pomidory wysialiśmy półtora miesiąca temu w tej chwili wyglądają tak


Obrazek Obrazek

są to dwie odmiany po prawej ATUT F1 i po lewej BEKAS
i nasze pytanie do ekspertów czy rozwijają sie prawidłowo? do tej pory niczym nie pryskalismy i nie nawoziliśmy czy trzeba może czymś spryskać lub podlać nawozem? dodam że jest to nasza pierwsza przygoda z pomidorami
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

zawsze mialam swoje szdzonki a w ubiegłym roku kupiłam i nie miałam pomidorów. Wracam do swoich siewek.
Te ukorzenione moim zdaniem sa dorodne, podlewanie nawozem to chyba nie wskazane bo sie wybujaja. Ja lałam nawóz dopiero jak posadziłam na stałe miejsce.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Smolkus1993 pisze:A na kiedy po 15 maja
Produkcja rozsady pomidorów trwa zazwyczaj sześć tygodni. Nie słuchaj tych, którzy zabierają głos wyłącznie by mieszać w głowach innym.
Mietek.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”