Moja kolekcja

Zablokowany
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja kolekcja

Post »

Gratuluję pięknych kwitnień, ta laelia jest przeurocza, moja też kwitła późną wiosną. Bardzo fajna kompaktowa roślinka.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja

Post »

;:180

Moje kolejne kwitnienia, mam nadzieję, że się spodobają, bo mnie cieszą bardzo.

Gastrochilus japonicus, zakwitł w tym roku już trzeci raz, jak dla mnie jest to bezproblemowa roślina. Tym razem pokazuję go również w całości.


Obrazek Obrazek

Sophrolaelia Little Hazel M i jej drugi kwiat, który otworzył się po przekwitnięciu pierwszego. Jakoś nietypowo zakwitła, a kolejne pączki niestety zwiędły. Ma jeszcze jedną pochewkę, ale czy zakwitnie, czas pokaże :roll:

Obrazek

Masdevallia glandulosa z Ekwadoru i jej pierwsze u mnie kwitnienie. Oprócz pięknego cukierkowego koloru, "bąbelków" wewnątrz kwiatu pachnie goździkowo ;:224 Tak mnie zachwyciła, że nie mołam się oprzeć i musiałam zrobić jej "małą" sesję, mam nadzieję, że nie zanudzę nikogo :oops: Na końcu ogólne zdjęcie moich Masdevalli .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Moja kolekcja

Post »

Mamba Jestem zachwycona Twoją kolekcją-zanudzac to Ty nie zanudzasz ;:14 Piekne są takie cudo to ja mogę oglądac cały dzień ;:138 ;:63 Masdevallia glandulosa cudowne ma te bąbelki jestem zachwycona nimi naprawdę ;:63 ;:63 :wit
Awatar użytkownika
Nesuniaaa
500p
500p
Posty: 924
Od: 8 kwie 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja kolekcja

Post »

Mambo, piękno i różnorodną masz kolekcje!
Mam pytanie o Gastrochilusa. Napisz mi proszę w jakich warunkach go trzymasz. Ja mam Gastrochilusa calceolaris, który na razie ani myśli kwitnąć ;:223
Moje storczyki ------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=21813" onclick="window.open(this.href);return false;
Storczyki cz. 2 --------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=41733" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja

Post »

Nesuniaaa, Gastrochilus wisi u mnie na południowym parapecie, zawieszony bokiem do okna na wazonie Ascocendy. Oddalony jest od szyby o jakieś 20 cm. Codziennie zraszam go wodą deszczową ( jeśli akurat ją mam ), destylowaną, albo mieszanką, a ok. raz w tygodniu dodaję do wody 1/4 dawki nawozu. Zimą zdarzało mi się zraszać go co drugi dzień. Od czasu kiedy go mam ładnie się rozrósł i tak jak napisałam nie sprawia problemów i chętnie kwitnie :wink: Nie wiem jak długo masz swojego i jak jest duży, ale może jest jeszcze młodą rośliną, albo nie zaaklimatyzował się... :roll: Na kwitnienie niektórych ze swoich storczyków czekałam ponad 2,5roku....
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Moja kolekcja

Post »

Mambo wspaniała kolekcja ;:63
Oglądam z zachwytem Gastrochilusa - ja swojego niestety uśmierciłam. Urzekła mnie Masdevallia glandulosa - niesamowity kwiat, w dodatku pachnie, więc na pewno jest kolejnym moim masdevalliowym chciejstwem.
Napisz proszę, czy masdevallie uprawiasz w samym sphagnum, czy w mieszance a tylko na wierzchu jest ułożony mech?
Awatar użytkownika
Nesuniaaa
500p
500p
Posty: 924
Od: 8 kwie 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moja kolekcja

Post »

Mambo, mój Gastrochilus jest całkiem pokaźnych rozmiarów. Jak go kupiłam, to miał pozostałości po pędach kwiatowych. Kupiony został na wystawię w Dreźnie w kwietniu tego roku. Prawdopodobnie raz wypuścił u mnie pęd, ale był zaplątany w pętelke i niestety połamał się. Rośnie w orchidarium, ale myślę, że powodem jego słabego przyrostu jest niedostateczna ilość oświetlenia :roll: Teraz czekam na dostawę nowego oświetlenia i mam nadzieję, że zobaczę kiedyś taki widok jak u Ciebie :) Choć w innej kolorystyce :D
Moje storczyki ------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=21813" onclick="window.open(this.href);return false;
Storczyki cz. 2 --------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=41733" onclick="window.open(this.href);return false;
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja kolekcja

Post »

Witaj Mambo :wit .
Twoje rośliny kwitną tak przepięknie, że aż dech zapiera :shock: .
Dla mnie w tym momencie "najulubieńsze" są oczywiście Masdevallie :D i tu mam pytanie z nimi związane. Widzę, że rosną prawdopodobnie w ceramicznych doniczkach, czy może są włożone w plastikowych osłonkach do tych doniczek ? Jeżeli jednak są to doniczki ceramiczne, to jak w nich rosną i jaką wielkość muszą mieć Masdevallie, żeby mogły być do takich doniczek wsadzone ? Chodzi mi tu o ich ewentualne kolejne przesadzanie i przyrastanie korzeni do wewnętrznej powierzchni doniczki.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja

Post »

Dziękuję :)

Masdevallie od jakiegoś czasu bardzo mi się spodobały, a jak się odważyłam i spróbowałam okazało się , że mogą u mnie rosnąć i mam nadzieję, że będą się nadal rozwijały ;:3 Uprawiam je w samym sphagnum, a posadzone są bezpośrednio w doniczkach ceramicznych o wymiarach ok. 6 i 9cm. Całość włożyłam do szklanych pojemników z keramzytem i wodą na dnie. Wielkość doniczki zależy oczywiście od wielkości rośliny (niektóre z moich Masd. są maleńkie) i musi uwzględniać jej rozrastanie się. Rozmiarów doniczek jest sporo, a najmniejsze jakie kupiłam miały ok. 2cm - umieściłam tam jedną z siewek :) Z tego co gdzieś wyczytałam, doniczka powinna wystarczyć na rok do dwóch lat, a po tym czasie powinno się Masdevallie przesadzić i zmienić podłoże, chyba że rozrosną się przed tym czasem :wink:
Przesadzałam już storczyki posadzone w ceramicznych doniczkach (nie były to jeszcze Masdevallie), po ich wcześniejszym namoczeniu nie miałam problemów z przyrastaniem korzeni do powierzchni doniczki.

Nesuniaaa, wygląda na to, że Twój Gastrochilus jeszcze się nie zaaklimatyzował, a zmiana warunków może mu w tym pomóc. Nie mam orchidarium, ale mam wrażenie, że wytworzył się u mnie mikroklimat, który powoduje, że niektóre ze storczyków "nie parapetowych" chcą u mnie kwitnąć :wink: Życzę powodzenia i cierpliwości.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moja kolekcja

Post »

Mambo bardzo dziękuje za odpowiedź ;:180 . Mam u siebie jedną masdevallię i przesadziłam ją do plastikowej doniczki, ale kusi mnie cały czas, żeby posadzić ją właśnie w ceramiczną. Bałam się tego wrastania korzonków i ewentualnego uszkodzenia ich podczas przesadzania. Skoro jednak twoje tak dobrze w nich się czują, więc chyba też się skuszę. Oczywiście raczej już na wiosnę :wink:
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Moja kolekcja

Post »

A ja codziennie Mambo wchodzę na twój piękny watek i cieszę oczy i marzę i marzę ;:19 ;:19 ;:19 o takich okazach jak Twoje cudowneeeeeee ;:180 ;:63
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kolekcja

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe słowa ;:180

Zapraszam do drugiej części wątku :wink:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=51018
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”