Moje rośliny doniczkowe - kayah

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

Narine właśnie obejrzałam to zdjęcie do którego link mi przesłałaś. Tak, to na pewno jest ten sam kwiatek, jest naprawdę śliczny. Fajnie, że odnalazłaś jak się nazywa, ja jakoś nigdy nie mogłam się na niego natknąć w żadnej książce :) .

AddMaster u mnie te paprocie stoją na tv 8 miesięcy i wciąż pięknie rosną, we wcześniejszym mieszkaniu telewizor też im nie przeszkadzał, zauważyłam, że bardzo szybko przesycha im ziemia, gdy stoją na tv- sama nie wiem dlaczego, muszę je podlewać co najmniej 3 razy w tygodniu.

Inag1 moja azalia kwitnie nieprzerwanie od sierpnia, kiedy to dostałam ją na urodziny. Całą zimę stoi w nieogrzewanej sypialni rodziców, gdzie jest około 17-18 stopni- może to jej służy?[/b]
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

Oto kolejne roślinki:

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Masz przepiękny bluszczyk, strasznie podoba mi się także ta odmiana cissusa. Begonka jest urocza, odkrywam piękno tych kwiatów. Skrzydłokwiat taki rozrośnięty - naprawdę okazały. Niektóre, widzę jak moje potrzebują jeszcze troszkę pracy :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Kwiaty masz Kaju wspaniałe,skrzydłokwiat piękne ma żagielki...
A szeflera jak bardzo oddalona jest od okna?
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

Szeflera rośnie jakiś metr od okna- nie jestem z niej zadowolona- to chyba jedyna roślina, z którą nie układa mi się współpraca :D
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Kaju,bo ona wg mnie za ciemno ma i zbyt twardą woda ją podlewasz...daj bliżej okna,zraszaj często...zobaczysz,jak się odwdzięczy...ja mam szeflery,obok hibiscusów to moje ukochane kwiaty...
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ale okazy...powyciągaj te ozdoby z kaktusików,bo one cierpią. :wink:
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

Antooosia moja ma jakieś robaczki, które są widoczne dopiero jak ją podlewam. Muszę ją postawić bliżej okna i zraszać, bo prawdę mówiąc nigdy tego nie robiłam. Dzięki za rady :)
Awatar użytkownika
AddMaster
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 4 lut 2008, o 01:25
Lokalizacja: Warszawa

Post »

kayah pisze:Narine...zauważyłam, że bardzo szybko przesycha im ziemia, gdy stoją na tv- sama nie wiem dlaczego, muszę je podlewać co najmniej 3 razy w tygodniu.
TV wydziela sporo ciepła, to oczywiscie dlatego. Każde urządzenie na prąd wydziela ciepło. Nawet lodówka.

Jakby powstało idealnie szczelne pomieszczenie i postawiłoby się w nim lodówkę (włączoną) z otwartymi drzwiami to temperatura w pokoju by się zwiększyła.
Ale to troche OT.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Ładnie Ci rośnie begonia "tygrysia". Kiedyś miałam taką, ale chyba warunki u mnie jej nie służyły, bo dość szybko zmarniała. Figowiec gigantyczny :shock: Coraz ciekawiej u Ciebie :)
Narine właśnie obejrzałam to zdjęcie do którego link mi przesłałaś. Tak, to na pewno jest ten sam kwiatek, jest naprawdę śliczny. Fajnie, że odnalazłaś jak się nazywa, ja jakoś nigdy nie mogłam się na niego natknąć w żadnej książce .
Cieszę się, że udała mi się identyfikacja. Przypadkiem trafiłam na zdjęcie tego kwiata dziś rano :) Wcześniej w ogóle nie słyszałam o nim. I zachorowałam... Jeśli kiedyś miałabyś szczepkę lub zbędne nasionka to ustawiam się nieśmiało w kolejce :oops: Może wpadnie Ci coś w oko z moich na wymianę?
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

Narine moja roślinka ma w doniczce młode siewki, więc chętnie się z Tobą wymienię :) . Strasznie spodobały mi się Twoje kolorowe fiołki- z chęcią wymieniłabym się za ich listeczki, i zaciekawiła hoja- czy kwitnie u Ciebie? Też bym chętnie przygarnęła jej sadzoneczkę :D .
Daj znac czy Ci pasuje, to od razu ją do Ciebie wyślę :)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Kayah mam pytanie odnośnie Twojego kwietnika ;) Zastanawiam się nad kupnem takiego, ale nie wiem czy on jest wytrzymały? Jak oceniasz jego stabilność?
Widziałam go w kilku sklepach wysyłkowych i na All, ale zawsze lepiej wiedzieć coś więcej od kogoś, kto go już ma :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja jestem z niego zadowolona,ma miejsce na 11 doniczek ale można doczepić sporo więcej. :P
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”