Rośliny - jakie posadzić

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
ellap75
200p
200p
Posty: 232
Od: 5 lip 2010, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

Lawenda, niskie róże wielokwiatowe, małe kosodrzewinki aby zimą jakoś wyglądało i jak dla mnie 3 kępki rozplenicy japońskiej. Obok lawendy i róż jakies cebulowe bo obie paskudnie wyglądają wiosną np: narcyzy. jeśli to droga do domu to też nic tak nie cieszy w paskudnym marcu jak kilka ranników, przebiśniegów lub krokusów.
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

Witam,
Ze swojej strony mogę zaproponować tawuły japońskie np. 'Japanese Dwarf' lub 'Golden Princess' - poprzeplatane lawendą, rozchodnikami oraz szałwią wyglądałyby bardzo ładnie na tak długim pasie. Bardzo ładna także, jednak trochę wyższa od wymienionych jest także Tawuła brzozolistna (kwitnie dla odmiany na biało). Berberysy odradzam przy ścieżce z uwagi na kolce, a Żurawki nie będą dobrze się czuły na bezpośrednim słońcu.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

LeroyMerlin pisze: a Żurawki nie będą dobrze się czuły na bezpośrednim słońcu.
Nie wszystkie, nie wszystkie ;:108 Mam obwódkę z żurawek w pełnym słońcu i pięknie rośnie. Są odmiany na słońce :uszy
A z berberysów taki Admiration dajmy na to ;:224 Piękny jest mam drugi rok przy chodniczku i nie wadzi, a wzrok przyciąga :D
Rośnie pomału do wysokości 0,5 m.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

NIC :D

Zaplanować sensownie CAŁY ogród. A rabatę z jakimiś tam nasadzeniami dalej od ścieżki.
Gdzie będziesz ze ścieżki i podjazdu zimą zwalał śnieg? Na roślinki?
No, zawsze i owszem wywozić można... przyczepką. :wink:
Awatar użytkownika
miki___
50p
50p
Posty: 74
Od: 10 sie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

gdzieś ostatnio widziałam taką ścieżkę do domu z jednej strony obsadzoną jukami ogrodowymi a z drugiej strony berberysami żółtolistnymi (nic między tym). Stałam, stałam i patrzyłam... Ciągle w głowie mam ten obrazek i zastanawiam się gdzie go u siebie zastosować. ;:224
a wracając do tematu to może coś z jałowców płożących albo dereń biały 'Ivory halo' między tą lawendą?
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

Mirek ma rację - będzie kłopot ze śniegiem.
Chyba lepiej wyglądałaby kulista, owalna, lub w kształcie nerki rabata na trawniku oddalona trochę od ścieżki.

Johnu77 - postaraj się uściślić o jaki efekt ci chodzi.
Posadzić można mnóstwo różnych bylin i krzewów ale nie wiemy czy chcesz mieć np. rabatę z krzewami o różnych kształtach, wysokościach i kolorach liści czy coś bardziej jednorodnego ( szpaler ).
Czy zależy ci na kwiatach ?
No i według mnie co najmniej połowa nasadzeń powinna być zimozielona.
Wszystko jest kwestią gustu ale wolę patrzeć na ładne rośliny niż na trawnik :wink:
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

A może drzewo lub drzewa ładnie wyglądałyby wzdłuż ścieżki.
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

A może drzewka strzyżone na pieńku? Różne typy wierzb...
johnu77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 wrz 2011, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

Witam i od razu przepraszam że się nie odzywałem w temacie który sam założyłem. Dziękuję bardzo za zainteresowanie i podpowiedzi. Musiałem niestety wyjechać a po powrocie już na mnie czekał pomysł i realizacja terenu przy ścieżce no i tak w zasadzie to nie bardzo miałem coś do powiedzenia :). Efekt pracy przedstawiam na fotkach, mam nadzieję że coś z tego będzie. Na zdjęciach tez trudno to przedstawić i myślę że na żywo nie jest tak źle. Z czasem można zawsze coś pozmieniać, dosadzić i pokombinować. Na ten rok jednak chyba już zakończę bo finansowo te piękne roślinki delikatnie mnie osłabiły :). No chyba ze coś ktoś podrzuci, jakiegoś krzaczka to może się jeszcze skuszę zanim zaczną się chłodne dni. Pozdr. Obrazek Obrazek
johnu77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 wrz 2011, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co przy ścieżce ??

Post »

Generalnie chciał bym aby to było wszystko jak najmniej kłopotliwe, lubię różnoraką roślinność, ale zdaję sobie sprawę z tego że niektóre rośliny wymagają pielęgnacji i poświęcenia czasu, niestety tego ostatniego ciągle nam brakuje i dlatego nie chciał bym aby się okazało że mam fajne roślinki, ale zapuszczone. Przy takiej ścieżce jak już mam te koniki i pomiędzy małe pięciorniki to ewentualnie dla wypełnienia jakieś małe kwiatki, ale też nie takie aby trzeba było co rok je odświeżać, może jakieś niskopienne róże, tylko że te z kolei mają kolce i tak przy ścieżce może to być kłopotliwe. Ogólnie nie lubię jednorodności, szpalerów takich w których wszystko jest pięknie poukładane i przystrzyżone, zdecydowanie bardziej podobają mi się właśnie mieszane krzewy z różnymi kolorami i kształtami.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Jakie rośliny?

Post »

Pwiedzcie co zasadzić z roślin ozdobnych aby w ogrodzie było dużo żółci i czerwieni?(Chodzi mi o krzewy)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jakie rośliny?

Post »

Zerknij tu są przykłady żółtych roślin

Z czerwonolistnych najbardziej polecam niektóre odmiany:
- berberysów
- krzewuszek
- klonów
- śliw ozdobnych
-żurawek

A z kwitnących na czerwono:
- pigwowce
- krzewuszki ( kilka odmian)
- róże
- azalie wielkokwiatowe
- porzeczkę krwistą
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Jakie rośliny?

Post »

Dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”