Ekspozycja dla róż - pergole, altany i łuki,podpory

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Kolorystycznie rzecz biorąc, to najbardziej do Jasminy z wymienionych przez Ciebie chyba pasuje Laguna. Tylko czy tam nie będzie wtedy za tłoczno? Może zamiast trzeciej róży zajmujący mniej miejsca jakiś powojnik.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Laguna nie jest fioletowa, ale ma piękne kwiaty pasujące do Jasminy. W cieniu krat byłoby jej bardzo dobrze, ponieważ w pełnym, ostrym słońcu mdleją jej kwiaty. Jak wszystko urosnie, to powstanie bardzo romantyczny zakątek :uszy Z innych pasujących odmian polecam Ci pnącą Perennial Blue.
Awatar użytkownika
PiVi
100p
100p
Posty: 155
Od: 21 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska / Warszawa
Kontakt:

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Ave pisze:a różyczki przy takiej pergolce powinny być małokoczaste, a nawet bezkolcowe... :uszy
To akurat nie jest problem. Róże wybierałem ze względu na kwiat (kolor/kształt).
Będę je odpowiednio prowadził po boku pergoli.. i ciął bez litości jak zaczną mi za bardzo dokazywać.
oliwka pisze:Kolorystycznie rzecz biorąc, to najbardziej do Jasminy z wymienionych przez Ciebie chyba pasuje Laguna. Tylko czy tam nie będzie wtedy za tłoczno? Może zamiast trzeciej róży zajmujący mniej miejsca jakiś powojnik.
Może i Clemantis byłby fajny i jego drobne kwiaty nadały by "lekkości" w środku.. muszę się zastanowić.
vertigo pisze:Laguna nie jest fioletowa, ale ma piękne kwiaty pasujące do Jasminy. W cieniu krat byłoby jej bardzo dobrze, ponieważ w pełnym, ostrym słońcu mdleją jej kwiaty. Jak wszystko urosnie, to powstanie bardzo romantyczny zakątek :uszy Z innych pasujących odmian polecam Ci pnącą Perennial Blue.
Lagunę już zamówiłem szybciej - i pomyślałem, że tu może być jej dobrze - ale zawsze mogę jej znaleźć inną miejscówkę.
Co do koloru - masz rację - pogrzebałem w Google i jest ciemnoróżowa choć na tym zdjęciu (rosen-direct) wygląda jak fiolet...

Obrazek

Co do romantyczności - jak porośnie różami w sam raz na fotkę z Pierwszej Komunii, albo Ślub :P

PiVi
Moje Róże czyli nowe hobby.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Piękny kolor, ale zupełnie odbiegający od rzeczywistego ;:224 . Taką pnącą w fioletach, to sama bym przygarnęła :uszy :wit
Awatar użytkownika
wena
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 kwie 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe krańce Pomorza :)

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Dwie propozycje podpór do róż, może się komuś przydadzą. Moim różom służą :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek


Jedna to odwrócony stożek wbity w ziemię dla Louse O. i clematisa księcia Charlesa, druga to "prawie" :) pół koła spięte na górze, mam nadzieję , że Morgengruss i clematiski w końcu sięgną czubka. Obrazek
pozdrawiam cieplutko:)
Bogusia
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Zobaczcie jaką ciekawą konstrukcje ze stali można zobaczyć na ulicy Różanej w Rewalu.
Alejka została założona jesienią ubiegłego roku, zgromadzono ogromna ilość różnych odmian róż.
Na pewno potrzeba 2-3 lat żeby krzaczki rozrosły się, pomysłu można pogratulować.
Zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości, robiłam je 4 października około godz.18 .
Dla mnie to jedna z ładniejszych podpór do róż jakie widziałam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Rzeczywiście jest piękna ;:224 ;:180
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Nie dość, że b.ciekawa podpora to jeszcze róże opisane tabliczkami, pięknie.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Dziewczyny co do zarządu Rewala sama uważam ze takie władze to skarb i wzór do naśladowania.
Moje jesienne wakacje były pełną improwizacją, wędrowałam od wybrzeża zachodniego do środkowego i Rewal sprawił na mnie na prawdę duże wrażenie, takich ciekawych nowych inwestycji było kilka i wszystkie godne pochwał.
Tak że wielkie brawa dla władz Rewla ;:63 ;:63 ;:63 .
Na pewno za 2 -3 lata wrócę żeby zobaczyć aleję różana w pełni rozkwitu.
Zauważyłam też ekipę kilku pań, które codziennie na innym skwerze dbały o zieleń i robiły to z dużym profesjonalizmem.
Wpadły mi w oko też ciekawe tabliczki które można polecić do skopiowania innym miastom :wink:

Obrazek
Pozdrawiam Jola
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Kochani teraz jak tak pustawo na naszych różanych rabatkach , proszę zróbcie zdjęcia Waszych przeróżnych , przepięknych PERGOLI . Szukam róznych koncepcji , nie tylko łuków, również małych i dużych , takich nad furtkami . Proszę :wit
duduś
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Cały czas planuję zaplanować kształt pergoli do róż i cały czas gnębi mnie pytanie jaki kształt pergoli do jakich róż . Bo np. są pergole " opasające" tzn. takie , w które róża jakby ma " wejść " np.

Obrazek Obrazek

a są też takie jakby w formie płaskiej "ściany" , na której jakby róża miała się tylko oprzeć np.

Obrazek



, jak myślicie jak podzielić takie róże pod względem " zapotrzebowania" :wink: na pergolę ? ;:223
Jaki kształt pergoli ( otwarty czy zamknięty ) do jakich róż ? Może głupie pytanie ale coś chyba decyduje o tym czy róża się opiera na " ścianie " czy zwisa na opasającej ją pergoli? :oops:
Niestety nie jestem za dobra w komputerze więc poproszę moderatora o poprawienie tego postu żeby do zdjęć były linki . Dziękuję
duduś
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Pergole, altany i łuki, czyli jak wyeksponować róże

Post »

Duduś a gdzie te pergole jw. można zakupić?
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”