Przepisy dot. palenia ogniska w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 938
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Witajcie.
Nie wrzucajcie wszystkiego do jednego wora ;)

Ogólnie - co do wszelkich nieruchomości (czyli np. właściciel nieruchomości w mieście x) - jest regulacja k.c. o immisjach (plus przyda się tu doktryna i orzecznictwo, bo pewne konkretne kwestie są obgadane, wujek google się kłania)
Sosna też wspomniała o ustawie o odpadach.
Są też regulaminy precyzujące pewne kwestie np. http://www.czystemiasto.uml.lodz.pl/fil ... n_2009.pdf (patrz paragraf 17). Czy istnieją regulaminy dla miast wprost podnoszące kwestie palenia ognisk, tego nie wiem, ale zapewne wystarczy wejść na stronę konkretnego miasta, wejść w zakładkę regulacje/przepisy/podobnie nazwaną i wszystko się rozjaśni bez kombinowania na forum.

Działkowcy- tutaj wiadomo, że są regulaminy, które precyzują te kwestie.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Ale w niektórych landach np w Niemczech też nie wolno rozpalać ognisk. U mnie w mieście też nie! SM przyjechała i powiedziała że nad regulaminem ROD jest regulamin miejski a on zabrania tego, ale, ale nie wolno palić ognisk "na ziemi" a jeżeli zrobi się jakieś palenisko np w starym piecu, czy podłoży się jakąś kratkę na cegły itp to problem z głowy :wink: przynajmniej u mnie
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 938
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Po pierwsze co nas obchodzą Niemcy? Może dla zabawy przestudiujemy wszystkie kraje UE?

Jeśli straż przyjechała do miasta (miejsce poza ogródkami działkowymi) to nic dziwnego, że Ci tak powiedziała. A mogła nawet powiedzieć inaczej, że nico ma regulamin ROD do terenu poza ROD...
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Santio, logiczne że jeżeli piszę o przepisach to ognisko robiłem w ogródku w ROD, inaczej bym nie wplatał tego wątku. Nie musisz się drzeć. Niemcy dałem tylko jako przykład że też tak jest i jakoś można żyć.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 938
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Krzykiem ("darciem") jest w Internecie pisanie wielkimi literami, a tego nie zrobiłam. Pozdrawiam.
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

A co z zwykłymi ogniskami czy grillami?Często w ogrodzie robię sobie ognisko dla przyjemności.Przecież nikt nie odróżni czy jest to spalanie pozostałości roślinnych, czy też ognisko dla rozrywki.Za grilla też będzie można otrzymać karę?Przecież to też dymienie. :lol: Po za tym co za różnica czy spalę resztki roślinne na ogrodzie czy też w piecu domowym?
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

W ROD trzeba pytać o zgodę na grilla sąsiadów... teoretycznie... :wink: ale nikt jednak nie robi żadnego problemu.
A jaka różnica ?... jeśli rozpalisz ognisko zadymienie jest znacznie większe niż dym z komina który jest wyżej.

Santia, a czemu nie możemy porównywać zachowań ludzi w innych krajach UE ?
Przecież my też należymy do UE... i zastanawia mnie to, czemu w innych krajach mogą się dostosować do przepisów a w Polsce ciągle się czegoś czepiamy ?
Nie chcę nikogo obrazić, ale wydaje mi się że powinniśmy wreszcie dojrzeć i dać coś od siebie.
I zadbać o porządek nie paląc wszystkiego jak leci... kompostowniki to wspaniała rzecz.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

U nas w sobotnie popołudnia nad działkami zalega swąd palącego się tłuszczu. Przyznaję, że nie jest to przyjemne, ale przecież na mojej działce też niekiedy grillujemy i sąsiedzi jakoś to znoszą. Bardzo jednak lubię zapach pałonych liści i drewna.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Ja tam lubię zarówno zapach grilla jak i zapach palonych liści czy zapach palonego drewna.Dla mnie ten zakaz jest niezrozumiały, rozumiem zakaz wypalania traw, czy zakaz palenia plastikami itp.Ale zakazu zrobienia sobie ogniska w swoim własnym ogrodzie to już nie rozumiem.Idąc tym myśleniem to pewnie wędzarnie też są niedozwolone, bo kopcą.Nie lubię takich ciągłych zakazów na swoim terenie.Aż zachciało mi się dzisiaj kiełbasy z ogniska, więc pewnie wieczorem sobie zrobię ognisko i posiedzę trochę na ogrodzie, całe szczęście że u mnie w miasteczku nie ma straży miejskiej, więc bez obaw robię sobie ogniska na swoim ogrodzie.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Bartnik pisze:Całe szczęście że u mnie w miasteczku nie ma straży miejskiej, więc bez obaw robię sobie ogniska na swoim ogrodzie.
To jest policja :wink:
Bartnik
100p
100p
Posty: 114
Od: 9 kwie 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

Policja na szczęście raczej takimi pierdołami się nie zajmuje.Nie ma takiej presji jak straż miejska, która za wszelką siłę szuka zarobku, bo inaczej będą likwidowani z względu na duże obciążenia budżetu miasta.Po za tym w moim miasteczku to Policja wali ostre kary za "nieuzasadnione wyzwanie Policji",wiec raczej nikt "nie doniesie" o ognisku, bo co będzie jak Policja przyjedzie a ogniska nie będzie? :lol:
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Przepisy dot. zakazu palenia ogniska w ogrodzie

Post »

A ja mam działkę w pobliżu elektrociepłowni. Zaraz za ogrodzeniem ROD stoją sobie wypasione apartamentowce, których to mieszkańcy kochają wzywać straż miejską do " zadymiania okolicy przez ogniska ". Czujecie ? Kominy elektrociepłowni - nie, ale zapach palonych liści - bardzo przeszkadza :;230
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Palenie liści,ognisk

Post »

Witam wszystkich. Mam takie pytanie jak to jest z paleniem liści na jesień lub na wiosnę. Czy mam prawo czy raczej może mnie podkablować sąsiad. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”