Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

a ja mam husqvarne dużą 4,7 konia bodajże...i jest taki diabłem że można na niej po zakupy jeździć trochę ciężka ale tnie sama teraz coś mi łańcuch za często obluźnia ale poza tym bez awaryjna
nimmid
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 maja 2008, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Jako że ojciec ma już też około 10 lat Husqvarnę, model mniejszy (chyba aktualnie odpowiednikiem jest model 435, około 2KM). Przez cały okres użytkowania wymieniane były tylko filtry, oleje, łańcuchy, prowadnice i ostatnio korek wlewu paliwa. Wykorzystanie pilarki raczej w amatorski sposób, ale niejednokrotnie było tak, że dziennie spaliła w lesie 5l paliwa :)
Mogę z czystym sumieniem polecić.
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Witam, może mi ktoś podpowie co mogło się popsuć w mojej pilarce. Mianowicie dziś podczas cięcia opału piła na 2,3 sekundy straciła moc i zgasła; od tego momentu już nie chce zapalić. Cała sytuacja wyglądała tak jakby paliwo się skończyło i zgasła ale było pół zbiorniczka. Dodam, że mieszanka była sporządzona prawidłowo na oryginalnym oleju stihl. Nie wiem czy ma to znaczenie ale ciąłem cały stos drewna od góry do dołu, więc piła chodziła przez 2-3 minuty nom stop na najwyższych obrotach i pracowała całą długością prowadnicy.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Po pierwsze - 2-3 minuty na wysokich obrotach to dla pilarki pikuś, nawet nie powinna się dobrze zagrzać ;)
Co do przyczyny - dużo powie świeca. Zacznij od sprawdzenia iskry - wykręć świecę, włóż do fajki, gwint dotknij gdzieś do masy. W tym czasie druga osoba niech zakręci rozrusznik. Iskra ma być duża, niebieska. W okolicy świecy i fajki jest bardzo wysokie napięcie, więc uwaga na ręce. Nie zabije ale i tak jest nieprzyjemnie ;)
Jednak jeśli gasła stopniowo, to bardziej prawdopodobne jest, że nie dochodzi jej paliwo. Jak to sprawdzić? Też po świecy. Po kilku nieudanych szarpnięciach i jej wykręceniu powinna być mokra. Jeśli jest sucha, to trzeba by przejrzeć układ paliwowy - od drożności odpowietrzenia baku, po filtr i przewód paliwowy.
Generalnie dwusuw to tak prosty silnik, żen jak jest iskra i paliwo, to ma palić.
Oczywiście zakładam, że filtr powietrza jest czysty.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Iskra była tylko, że taka sobie. Więc wziąłem drugą świecę i na niej iskra była już lepsza. Co do świecy to była ona lekko wilgotna, ale czy można to uznać za mokrą to nie mogę powiedzieć, ponieważ mam małe doświadczenie. Następnie sprawdziłem drożność między gaźnikiem, a filtrem paliwa; mianowicie wyciągnąłem wężyk z gaźnika podłączyłem strzykawkę i bez problemu mogłem wciągnąć i wpompować paliwo z powrotem do baczka. Po tych wszystkich zabiegach piła nadal nie pali, nawet się nie odzywa.
nimmid
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 maja 2008, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Spróbuj jeszcze, tak jak radzi MarcinBrz sprawdzić filtr powietrza, najlepiej przedmuchać sprężonym powietrzem.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Jak już przedmuchasz filtr, to pilarka i tak już pewnie jest zalana. Tak więc przed próbą palenia wyczyść świecę. Co jeszcze? Spróbowałbym podlać troszkę mieszanki bezpośrednio pod świecę i wtedy próbował palić.
W najgorszym wypadku pilarka mogła się zatrzeć, ale raczej nie z przegrzania, a jakiejś wady materiału, np. pęknięty pierścień.
Gdybym ją miał u siebie na warsztacie, to byłoby łatwiej to naprawić, na odległość pozostają tylko rady, co robić po kolei ;)
Swoją drogą jakaś epidemia. W mojej nie wiadomo z czego pękła wczoraj zębatka w prowadnicy. Oczywiście prowadnica i łańcuch do wyrzucenia ;:223
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Od filtra to ja zacząłem, jest dokładnie wyczyszczony. No muszę jeszcze spróbować podlać ją paliwem. Jak mam to zrobić? Parę mililitrów przez otwór od świecy?
W przypadku zatarcia do wymiany tylko pierścienie, czy też cylinder i tłok?
Pilarka posiada zawór dekompresji, który się wciska, a podczas zapłonu go wybija. Przy pierwszych próbach po awarii jeszcze kilka razy go wyrzuciło, a teraz już nie ani razu.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Witam , mam McCullona na silniku Husqvarny , 3,2KW , dobra maszyna , w lesie na wycince chodziła super , ale też raz miałem podobny problem. Piła zgasła i ani dymka. Niestety , nie obeszło się bez warsztatu , okazało się , że gdzieś się olej osadził z paliwa i zatkał gaźnik. Może warto pomyśleć o takiej opcji :?: :?: :?:
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Tak, paliwo podlewa się pod świecę po jej wykręceniu. Nigdy nie bawiłem się z pilarką, która ma dekompresator, jednak wiem tyle, że silnik z otwartym dekompresatorem nie odpali, musi być zamknięty.
Gdyby była zatarta, to do wymiany komplet, czyli cylinder (będzie porysowany), tłok i pierścienie.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Tak zgadza się zawór dekompresji musi być zamknięty podczas odpalania, a gdy chociaż trochę chwyci to go wybija. Piłę dało radę (jak jeszcze działała) odpalić również na otwartym zaworze dekompresji, jednak o wiele ciężej.
Jak zatarta to mnie zmartwiłeś pierścienie, tłok, cylinder do stihl 036 (4,6km cylinder ok.60) to będą naprawdę wysokie koszty, będę musiał zobaczyć, czy rzeczywiście jest zatarta, a może to tylko gaźnik.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

O zatarciu pisałem raczej teoretycznie ;) Jest to mało prawdopodobne, aczkolwiek objawy się zgadzają. Jednak powodów może być o wiele więcej. Jeśli pilarka nie zgasła nagle, filtry sprawdzone, świeca też, to zająłbym się gaźnikiem. Wyczyść i przedmuchaj go dokładnie. Jednak zacznij od "podlania" świecy.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
k3nzo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 paź 2011, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Piła spalinowa, jaka?

Post »

Witam wszystkich.

Otwieram właśnie firmę zajmującą się projektowaniem i wykonywaniem ogrodów oraz prac związanych z czyszczeniem działek.
Póki co używałem prywatnej piły stihl MS170 wiec nie znam się za bardzo na innych piłach ale po 10 lata służebności odmówiła współpracy i pracownik ją zatarł :(

No i teraz mam dylemat gdyż nie stać mnie póki co na nowy sprzęt tego kalibru.
Zacząłem się rozglądać za jakimś tanim sprzętem a z czasem coś lepszego.
Czytając różne fora wziąłem pod uwagę 3 producentów jednak co wy o nich sądzicie i który wybór będzie najlepszy.

1- NAC 24mc gwarancji (np. coś takiego: Zmoderowano- Regulamin Główny IV. § 4.8
2- HUSAR 24mc gwarancji (np. coś takiego: zmoderowano
3- SCHWARZBAU 12mc gwarancji (np. coś takiego: zmoderowano

Kwota jaką chce przeznaczyć to max 400zł
Prace jakie będą wykonywane to przede wszystkim:
-wycinanie krzewów i drzewek na działkach ( rzadko coś grubszego)
-cięcie belek pod konstrukcję tarasów i altan

Chcę aby piłą pochodziła dłużej niż okres gwarancyjny :)
Słyszałem też o firmie OREGON ale nie znam opinii na ich temat.

Z góry dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”