Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

No to nie zagłodziłam :)
Sadziłam drzewka w wielkich dołach, w których musiałam dać ziemię profesjonalnie zmieloną z nawozem indyczym, bo rodzima glina średnio się nadaje do uprawiania czegokolwiek. I mam nadzieję, że na start drzewkom to wystarczyło. Bo rosną już czwarty rok i w tym po raz pierwszy zakwitły :tan Nie wszystkie, ale zawsze coś :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

no to slicznie :( a ja podsypałem pod każde młodziutkie drzewko z 2-3 łyzki stołowe azofoski ( poczym grabkam na górze rozdrapałem i zagrzebałem) to tak obok pnia a nie w obrebie dalej. pomyslalem ze skoro mam taka gliniano-popiołową ziemię to musze troche ja podrasować. Mam nadzieje że nie nic im sie nie stanie z przejedzenia :(
=============
Płeć: Męszczyzna
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

zikkk pisze:... Mam nadzieje że nie nic im sie nie stanie z przejedzenia :(
Hm... raczej przeciwnie :wink: 2-3 łyżki stołowe to jakieś powiedzmy 20 g azofoski... czyli zaledwie niecałe 3 g azotu... dobrze, że nawóz wymieszałeś z glebą i przykryłeś. Ważne tylko, żeby zawsze rozsypać go w obrębie korony, a nie przy samym pniu. Ale spokojnie - nic się na pewno nie stało :wink: Następnym razem zwrócisz na to uwagę. A przy tych deszczach, już po azocie śladu nie ma :wink:
Pozdrawiam :wink:
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

"2. jeśli masz dzieci, to właśnie powinieneś stosować nawozy naturalne, a nie sztuczne, jako zdrowsze. Naturalne, to nie znaczy śmierdzące"

Ciekawe a może ktoś rozwinąć temat jaki wpływ ma nawożenie młodych drzew owocowych azofoską na zdrowie dzieci?:)
Awatar użytkownika
zikkk
200p
200p
Posty: 308
Od: 9 paź 2009, o 20:35

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

a czy takie młode drzewko powionnem jeszcze za miesiąc podsypać czy raz w roku wystarczy?

Ktos gdzies tam sugerował ze moznaby łopatą wybrać na jeden szpadel ziemi i w ten dołek nasypac trochę kurzaka i przykryc ziemią żeby to nie smierdziało.

Co o tym sądziecie no i ile jeśli tak dac tego kurzaka ?
=============
Płeć: Męszczyzna
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

Nawożnie doglebowe polega na tym, aby nawóz, czytaj obornik był wymieszany z glebą.
Zakopanie go miejscowo da tyle, że będzie się dłużej i nierównomiernie rozkładał.
Jeśli kurzak, czy inny obornik na ogrodzie śmierdzi to znaczy, że dobroci uciekają w kosmos, zamiast odżywiać nasze rośliny. :D
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Stosowanie Azofoski pod 1-2 letnie drzewka owocowe

Post »

Oczywiście zgadzam się obornik musi zostać przyorany dlatego najlepiej stosować go jesienią przed orką zimową.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: AZOFOSKA

Post »

Mogę azofoską w marcu obsypać cały ogród ?
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Azofoska

Post »

Moje pytania:

1. Azofoskę można stosować pierwszy raz w pierwszej połowie marca?
2. Powtarzać nawożenie? Kiedy? Co ile tygodni?
3. Jaka jest różnica pomiędzy azofoską a polifoską - co dla jakich roslin? Polifoska ma jeszcze jakieś numeryczne oznaczenia...
4. Iglaki- tuje i inne bardzo się obrażą dostając azofoskę? Ile razy w roku?
5. Kwiaty i krzewy kwitnące: Czy azofoska nie osłabi kwitnienia, wiedząc, że azot poprawi przede wszystkim bujność listowia? Może osobno coś i dla kwitnienie sypnąć?

Jejku, mam ogród trzeci sezon, stosowałam do tej pory nawozy uniwersalne, bo to chyba najprościej jednocześnie ciągle napotykając artykuły o wyższości azofoski nad innymi nawozami. Już się w tym gubię, proszę o wyklarowanie moich wątpliwości :)
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: AZOFOSKA

Post »

Marnotrawstwo.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: AZOFOSKA

Post »

Dlaczego?
frant
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 782
Od: 21 mar 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: AZOFOSKA

Post »

Lorrie pisze:Dlaczego?
Na lekkiej glebie nastąpi szybsze wypłukanie składników ... A roślin jeszcze nie ma w ogrodzie , więc nic nie dostaną . A rośliny wieloletnie zaleca się raczej zasilać z chwilą ruszenia wegetacji , wcześniej może być przyczyną uszkodzeń mrozowo-przymrozkowych .
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: AZOFOSKA

Post »

czyli w kwietniu bedzie dobrze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”