Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: piła spalinowa

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: piła spalinowa

Post »

Co rusz są nowe modele,nowsze rozwiązania.
Ja osobiście wziął bym gotówkę i poszedł tylko do dwóch sklepów-Huskvarna i stihl.Tu albo tu bym kupił.(jesienią był model całkiem zgrabny około 1000zł,mozna tym ciac i drewno na opał i od czasu do czasu coś grubszego).Warto teraz iść,mają ,,stare''modele z 2009r to i obniżka i jakiś dodatek.
Te pilarki służą latami.Jeszcze patrz gdzie masz serwis.
Powodzenia. :D
scuff
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 11 lip 2010, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

A co sądzicie o piłach i w ogóle produktach firmy NAC ?
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Kupiłem NACa .Z większych błędów jakie popełniłem ten jest w czołówce.Minusy przedstawię w punktach.

Punkt pierwszy -prowadnica. Nie kupisz. Trzeba docinać otwór w stihlowskiej.

Dwa - napęd. Kosz razem z zębatką tworzą monolit, wyrabia się toto ekspresowo.Trzeba dokupować całość. Drogie pieroństwo.

Trzy-napinacz łańcucha. Nie wiem jak jest zrobiony, ale działa tak ze 30 sekund. Potem łańcuch zwisa smętnie , piła tnie jak chce , prowadnica się wygina, albo podciągasz co chwila . Jak dziadek portki na imieninach.

Cztery-zużycie paliwa. No cóż , w USA do przyjęcia. W Europie nie bardzo. Mam jeszcze Stihle i Husqvarny.To co zrobisz na zbiorniku Husqvarną , trochę mocniejszą co prawda , NAC do tego samego potrzebuje 2-3 zbiorniki.

Pięć- skład mieszanki. Normalnie robisz 1:50 . NAC chce 1:25, czyli oleju dwa razy więcej.

Sześć -serwis korespondencyjny.Żaden z serwisantów konkurencji nie chce wziąć jej w łapy. Części -zawsze dolicz koszt przesyłki

Siedem-niezawodność. Nic nie piszę , wstyd mi słów cisnących się na usta.

Teraz plusy, też w punktach.

Punkt pierwszy- tani jest.
Koniec plusów.
Obecnie pilarka NAC leży w kącie.Czekam na trzecią już zębatkę z koszem.Do drobnych robót używam dziewięcioletniej Husqvarny
Pozdrawiam ,Piotr
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Do tej pory używałem elektryczną Makitę, ale wygląda na to, że właśnie spaliłem silnik. Następna będzie na 100% spalinówka Stihla. Używałem jej po uszkodzeniu mojej i nie chcę innej :wink:
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Ja jestem posiadaczem pilarki Stihl MS 181. I nie narzekam,pracowałem różnymi piłam,ale ten produkt to rewelacja. :D
-lekka
-wytrzymała
-bezawaryjna
-cena no cóż trochę wiecej kosztuje jak inne,ale nie chciał bym już tych innych nawet z różnicą w kieszeni po zakupie tego modelu
-mocna i szybka jest(nie to co cep :wink: :;230 )(w porównaniu z innymi piłami stało nas 4 maczo nadążała tylko inna stihlowska )
-mało pali
-wrażliwa może być tylko na niskiej jakosci paliwo
Nie mylić tego postu z reklama.Polecam osobiście ,z którego jestem sam osobiście bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Używamy pilarki Ms250 Stihl, pracuje bezawaryjnie, odpala natychmiastowo. Tnąc ok. 20 m szesc. rocznie twardego drzewa do kominka Przy wyborze (właściwie tylko H a S) istotny był stosunek mocy do wagi i system antywibracyjny. Prowadnica to nie wszystko to właściwie tylko element reklamowy. Jeśli coś ma śię sprawdzić i działać przez kilka czy nawet kilkanaście lat to niestety kosztować musi trochę więcej. Jedyna wada to cena zakupu i tyle.

Tym modelem może się posługiwać kobieta, lekka i przyjemna praca!Byłam zaskoczona :shock: pozytywnie
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
cx

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Witam.
O ile wybór smochodu wcale nie jest prosty i odpowiedzialna rada nie może być jednoznaczna ,o tyle wybór pilarki to sprawa prosta.
Używamy ,będziemy jej używać sporadycznie-kupujemy cokolwiek sugerując się ceną.
Używamy jej amatorsko,ale jednak trochę pracuje na działce czy wokół domu-kupujemy amatorskie narzędzie Husqarny bądź Sthila .W przypadku Sthila są to modele z serii którą wymienił Fallen.Na potrzeby działkowe i domowe w zupełności wystrczające.
Modele Sthila serii 250 to już narzędzia półprofesjonalne,cięższe od modeli mniejszych mocy ale ich walory mogą być w pełni wykorzystane tylko gdy ma ktoś duuuużą działkę z lasem lub udziela się usługowo.
Ja mam poprzedni model z tej serii -MS230 i ocywiście jest to narzędzie niezawodne.A w przypadku konieczności wymiany czegokolwiek(naturalne zużycie)nie ma najmniejszych problemów z serwisem.
Do cięższych prac mam jeszcze mocniejszą H,ale to na działki już kompletnie nie potrzebne.
Reasumując ... nie ma co kombinować i na działkę Sthill taki jak opisał Fall.Tylko warto wyczekać promocji,które co jakiś czas się zdarzają.

PS.A jak kto ma kasę i chciałby zabłysnąć cud sprzęcikiem przed znajomymi to są pilarki super lekkie ,takie które trzymamy w jednym ręku.Są to stosunkowo drogie ,profesjonalne narzędzia służące do podkrzesywania koron drzew.Ale zaszpanować ,na prawdę byłoby czym :D .
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

MariaTeresa pisze:Używamy pilarki Ms250 Stihl, pracuje bezawaryjnie,
Ponieważ pił łańcuchowych używam w pracy , mam ich kilka.250 Stihl też. Pod opinią MariiTeresy moge się podpisać obiema rękami , nawet dwa razy.Przy wykorzystaniu do prac w ogrodzie,plus 20m3 drewna do kominka rocznie,nawet jeśli jest to tylko buk i dąb,może być piłą na całe życie. Nawet najdłuższe. Tylko że ta piła to jest wół roboczy. Może ciąć 12 godzin dziennie bez problemu.Tak jak pisał Krzysztof 250 to półprofesjonał.Jeśli planuje się częste wykorzystywanie piły do ciężkich prac ,to tak.W ogrodzie i domu spokojnie wystarczy S170 ewentualnie 180 czy 181 , taka jak pisał Robert.Mniejsze , lżejsze , oszczędniejsze i też dobre.181 ciąłem , nie mam takiej,bo na moje potrzeby trochę za słaba , ale próbowałem u znajomego. Bardzo wygodna i z jego relacji wynika ,że niezawodna. A co do wyboru , to też uważam że tylko H lub S .Że mnie coś podkusiło tego NACa kupić. :evil: Ale złożyło się na to kilka powodów , które wtedy uznałem za dobre.Pozdrawiam ,Piotr
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Ciąg dalszy opisu użytkowania pilarki NAC.
Wczoraj , podczas cięcia drewna na opał piła przestała pracować. Zgasła po prostu. Mechanik stwierdził , tutaj UWAGA, " to tylko cylinder się odkręcił" . Nowa uszczelka załatwiła sprawę , można przeciąć kolejny metr drewna , może nawet starczy na półtora.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Mam piłę NAC, model bodajże SPS 02-45. Tnie 3-ci sezon, dom ogrzewany jest w większości drewnem, więc trochę go potrzeba. Do tej pory nie było żadnej usterki. Regularnie czyszczę filtr powietrza, ostrzę łańcuch (już się powoli kończy), leję olej, paliwo i tyle. Olej (markowy półsyntetyk) 1:30, nic złego się nie dzieje.
Z doborem łańcucha czy prowadnicy nie ma problemu (jedno i drugie firmy Oregon).
Jedyne co denerwuje to masa (przeszkadza na drzewie) i zbyt duże wibracje.
Poprzednio miałem dwie pilarki, które ktoś sobie pewnej nocy "pożyczył"- jedna była chińska druga markowa. O ile ta pierwsza paliła zawsze bez problemów, to z drugą były problemy. Jak miała ochotę to zapaliła, jak nie - można było urwać rękę a nawet się nie odezwała. Regulowałem, sprawdzałem i nie pomogło. Dodam, że pojęcie "serwis" dla mnie nie istnieje, przy sprzęcie ogrodniczym wszystko robię sam. Jednak w razie czego serwis NAC-a mam blisko, podobno z naprawami nie ma problemu.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Przy kupowaniu używanych, nie polecam sprzedawców na alegro, handlujących "typowo" takim sprzętem. W większości jest to odpicowany złom z niemieckiego śmietnika. Miałem już piłę o rzekomo świetnej kompresji. Piła zatrzymywała się na małych konarach, o przecięciu grubszych nie było mowy. W końcu padła po miesiącu (!!!) używania :?
Ostatnio spróbowałem zrobić to inaczej :wink: Kupiłem Jonsered'a (szwedzka marka, bardzo dobra, u nas niestety nieznana) o mocy 4,3hp (model 630 super) z... lombardu za 200 zł. Jak się okazało, przeczyściłem i podregulowałem sobie gaźnik, a piła to strzał w 10! dobra moc, świetnie pracuje, no i za te pieniądze... :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Jonsered'a
kto nie zna to nie zna a u kogo chodziła i chodzi jeszcze jako tako od 10 lat? :D to juz inna historia ;:136
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”