Eukaliptus guni i inne odmiany - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Widac na mojej fotce ze mam odczepki w kieliszku za eukaliptusem .Sa już tak tydzien i jak na razie zyją ale czy to puści korzonki .. hmmm to nie wiem
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Eukaliptus

Post »

Na kilku moich siewkach eukaliptusa gunni pojawił się nalot bardzo podobny do mączniaka prawdziwego. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem lub wie coś na ten temat? I w ogóle to chciałam zapytać jakie są optymalne warunki dla rozwoju tej roślinki? Będę wdzięczna za wszelkie rady.
pEtr
500p
500p
Posty: 573
Od: 18 cze 2008, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zach. Małopolska

Re: Eukaliptus

Post »

Na temat mączniaka ciężko coś powiedzieć bez zdjęć.
Co do warunków. Gunii rosną dosyć wolno. Mam porównanie z E.Globulus i E.Citriodora . Dużo słońca - południowa wystawa - i sporo wody (w Europie tymi pijakami osusza się bagna).
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Eukaliptus

Post »

Co do eukaliptus gunni .Moje rosna jak szalone .Na wiosne z nasionek aż do dziś .Oto jedno z nich

Obrazek

2 z nich rosna dalej na dworzu reszta w domku .Podlewam wodą z kranu plus jakiś srodek do kwiatków .W ten oto sposob pięknie rosnie i ładnie pachnie jak sie potrze liscie eucaliptusa ;)
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Minęło trochę czasu ale te malutkie łodygi co oderwałem dalej żyją ;:138 możliwe że coś z tego będzie :)
Sorki za jakosc ale zdj robione telefonem bo cyfrówka w naprawie już prawie miesiąc.. sklep RTV EURO AGD ......
ogolnie sa bardziej niebieskie niz na tych foto :/

Obrazek

Obrazek
Obrazek

.Jak oddadzą aparat to zrobie lepsze fotki ;)
Maniak roślin egzotycznych :)
kasiamy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 paź 2010, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Witam! Mój eukaliptus ma 3 lata. Nasiona wysiewałam wielokrotnie i za każdym razem pieknie rosły :D
Wiekszośc rozdałam ale kilka zostawiłam dla siebie. Jednak zima w mieszkaniu im nie służy więc nie ,,przeżywały,,. Ostał się jeden, choć myślałam że i z niego już nic nie będzie. Opadły liście i został sam badyl. Obciełam go tuz nad ziemią i wstawiłam do pokoju w kąt....Podlewałam go bo jakos miałam nadzieję że odżyje i miałam rację. Po jakimś czasie wypuscił piękne odrosty-przymocowałam go do palika i na okno. Teraz ma 1,5 metra i rosnie sobie w ogrodzie. Zgrubiał mu pień, kora pieknie popękała i wygląda bosko :D Mam zamiar okryć go na zimę i zobaczymy co będzie na wiosnę-mam nadzieję że przetrwa.
Ktoś pisał że ma problem z namoczeniem nasion-ja po wysianiu 2 paczki wycwaniłam się i na ziemię w doniczce rozkładalm cieniutka wartswe mokrej waty. Na to wysiewałam nasiona, którym jak widac bardzo to pasowało bo kiełkowały i rosły jak głupie. Potem o wiele łatwiej jest je przepikować. Zamówiłam kolejne nasiona-tym razem jeszcze eukaliptusa cytrynowego poza gunni. Zamierzam wysiać je jutro a nastepnie czekać aż wyrosną i posadzic w ogrodzie a ,,zbytek,, rozdać znajomym.
:D :D
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia w uprawie eukaliptusów :D
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Kasiamy pokaż tego swojego aucaliptusa gunni ok , ciekawe jestem :)
A o to moj największy :)
Obrazek
REAL FOTO :) ;:136



Czy gunni zrzuca liście na zimę ?? bo jak na razie trzymam eukaliptusy w domu na parapecie .Mam je wynieść do piwnicy ??
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Eukaliptus gunni zimowanie

Post »

Witam jak w temacie .3dni i prawie cały wysechł jak to mozliwe ???? Jeszcze nie dawno wyglądał tak
Obrazek
a dzis prawie wszystkie listki suche :O
Cały czas ma wilgoć ... :shock: .Mam jeszcze inne eukaliptusy mniejsze i jest ok .Powiedzcie mi czy mam je wyniesc do piwnicy gdzie jest w zime przecietnie 10 stopni czy trzymac w domu ???

Prosze o pomoc
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
polanka
100p
100p
Posty: 159
Od: 19 gru 2009, o 14:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: EUCALYPTUS GUNNI raptem zaczął szybko usychać :/ + zimowani

Post »

Nie wiele wiem, ale moje eukaliptusy też pousychały w ubiegłym roku. Zimowałam je w chłodzie, z dala od okna, dość ciemno. W tym roku eksperymentuję - jeden stoi na południowym parapecie w domu, dość ciepło w dzień 21-23C, chłodniej w nocy 18-19.(piec CO). Dwa zimują w chłodzie na parapecie od północy, temperatura nie spada poniżej 10C. Na razie żyją, jak będzie dalej, zobaczymy.
Kiedy człowiek zabije ostatnie zwierzę i spali ostatnie drzewo - przekona się, że pieniędzy nie można zjeść.

Wątek wymienny http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67891" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: EUCALYPTUS GUNNI raptem zaczął szybko usychać :/ + zimowani

Post »

Poczytaj tu, może znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=15340
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

kasiamy pisze:Witam! Mój eukaliptus ma 3 lata. (...) Teraz ma 1,5 metra i rosnie sobie w ogrodzie. Zgrubiał mu pień, kora pieknie popękała i wygląda bosko :D Mam zamiar okryć go na zimę i zobaczymy co będzie na wiosnę-mam nadzieję że przetrwa. (...)
No jasne, jeśli mieszkasz w Australii czy innym ciepłym rejonie świata, to jak najbardziej przetrwa :P
I jeszcze szybciej zmężnieje i w kilka lat będzie wyglądał jak stuletni okaz ;:7

(coś mi ciężko uwierzyć na słowo, że w trzy lata ma już popękaną korę, a w to że przetrwał w ogrodzie ostatnią zimę w Polsce, to już zupełnie nie wierzę...)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
loren
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 sty 2011, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Cambridgeshire

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Hey ja kupilam nasionka przez Angielskiego ebay-a- wyszly wsystkie 27.Niestety niedlugo sie nimi niepocieszylam :( zaczely padac jeden po 2-gim..zostalao ich chyba3 szt.Mysle ze nic z nich juz niebedzie.Stoja w domku w cieplej temp.nie wiem co jest tego powodem?niebyly przesuszone,stala wilgotnosc/zeszly szybko,po jakis 4 dniach i niemoczylam ziarenek,lodowki rowniez niewidzialy. Zamowilam teraz 20 sadonek beda mialy ok15cm-nie wiem jaka temp.bedzie dla nich ok? i co dalej nimi robic?sadzic osobno w doniczkach i kiedy moge je przesadzac do ogrodu?dodam,ze mieszkam w uk i strasznych zim tu niema.Za pomoc z góry wielkie Dzięki :)
loren
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 sty 2011, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Cambridgeshire

Re: Nasiona - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Witam oto moje nowe gunnii ;:138 jezeli wiecie to napiszcie mi jaka bedzie odpowiednia temp :?: sorki za jakos zdjec,ale juz jest ciemno :wink: maja od 15-22cm.pozdrawiam. http://img210.imageshack.us/img210/1647/20110106096.jpg
http://img833.imageshack.us/img833/2148/20110106097.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”