Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Iza , lisko przeglądałam przepisy Avy, dlatego wybrałam skrzydełka nadziewane, wszyscy się nimi zachwycają a i mnie przepis przypadł do gustu.Najfajniejsze jest to, ze przepis jest sprawdzony.Gdzieś zapodziałam pierwszą część wątku Avy , nie dodałam do ulubionych ;:223 .Ja laik komputerowy i nie tylko, nie potrafię znaleźć zgubionego linka.A na Waszą pomoc Iza liczę , mam nadzieję , że nie weźmiecie mi tego za złe , że chcę się Wami" wyręczyć ".Mam stresa przedurodzinowego .Pozdrawiam Ula :oops:
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Ja wczoraj miałam gości..

zrobiłam skrzydełka.. są rewelacyjne i zdradzę Ci, że czasem robię je w niedzielę (albo wtedy kiedy mam czas) i wkładam do zamrażarki .. w razie czego (goście)... potrzebuję godziny :) Poproś Ave o kurs wyciągania kości.. bo sama nie zrobisz tego :)

sałatka.. np. gyrosowa.. jest doskonała bo szybko się robi.. .. tu w przepisach dziewczyny podawały
admin na pierwszej stronie podał fajną sałatkę z pomidorami i czosnkiem
ja robię jeszcze jedną (kalafior albo brokuły, jajko, pomidor i czosnek)
Jak masz wiecej czasu.. jarzynowa jest zawsze mile widziana na stole..
przegladnęłam pierwszą strone tego wątku .. doskonałe są te roladki z cukini i boczku!
przeglądnij ten wątek jeszcze raz... i zapisj na kartce to na widok czego "pociekła Ci ślinka" i zobaczysz ile tego będzie..

Ja zrobiłam jeszcze bombery (wrzuce zaraz przepis u Ave - tu nie mogę bo to na ciepło)

przyszło mi teraz do głowy... ciasto francuskie w każdym markecie a do niego co chcesz.. od owoców poprzez warzywa, grzyby , mięsko .. a nawet parówkę )

a z ciekawostek zaglądnij tu
ja zrobiłam wczoraj prowokację z ostatniej strony..

tak więc... czytaj i zpisuj co Ci się podoba... a potem rób...
To mają być Twoje smaki.. nie nasze :)

a potem pochwal się co zrobiłaś, czy smakowało i wklep nam jakiś swoj przepis ... też chcemy skorzystać:)
z uśmiechami Iza
u liski
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Izuniu dziękuję bardzo ;:196 .Znalazłam pierwszy wątek Avy, już mi lepiej idzie szukanie w necie.Spodobała mi się wieża Avy, nakłuwane w kapustę udekorowaną folią aluminiową przekąski.Też taką zrobię :-) Bardzo dekoracyjna ;myślę , że będzie smakowita.Mnie będą pomagały siostra i koleżanka.Z ciasta francuskiego niedawno zrobiłyśmy jedzonko.Pyszne, dodałyśmy parówki, bo to było akurat w lodówce :wink: Dziękuje Iza za podpowiedzi, bardzo. ;:196
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

To Ci jeszcze coś polecę na ciepło :)

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... f=9&t=9369
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
marzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3910
Od: 21 lut 2010, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Witam a ja mogę dorzucić 105. mój przepis na sałatkę ,nie doczytałam czy gdzieś już go nie ma ale trudno najwyżej się powtórzy ;:108

30 dag szyneczki jakiejkolwiek-drobna kostka
puszka kukurydzy (mała)
3-4 korniszonki-drobna kostka
puszka brzoskwiń -drobna kostka
cebula najlepiej biała-drobna kostka
tortelini mięsne (ugotowane na wpół miękko )
majonez 2-3 łyżki

wszystko zgrabnie wymieszać posolić do smaku,popieprzyć i smacznego ;:137
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Dziękuję dziewczyny, Izuniu, ten tort z mielonego zrobię na pewno, już go gdzieś, w jakimś wątku widziałam.Ale to nic, nauczyłam się przynajmniej na pamięć jak się go wykonuje:-)))
Marzanko Twoją sałatką też zrobię wcześniej na "próbę" , Jagódko też dzięki za sugestie.Mam mętlik w głowie, rozumiecie prawda?
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

106. Smalec do chleba ;:137

Składniki:
Kiełbasa, wędzony boczek, słonina, cebula, czosnek, jabłko, majeranek, sól, pieprz mielony, ziele mielone, listek.

Wykonanie:
Wszystko mielimy oprócz jabłka i cebuli. Wytapiamy na patelni dodając pod koniec majeranek, pieprz, ziele, zesmażoną, pokrojoną drobno cebulę i starte jabłko na dużych oczkach. Jeszcze trochę smażymy. Smacznego :)

Obrazek

Obrazek
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

powojnik .. mniam ..,
(dodaję tylko podgardla) reszta jak Ty :)
i ciemny chleb..mniam i cebulka :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

107. Coleslaw ;:137

Składniki:
-1/2 główki białej kapusty
-1 cebula
-2 marchewki
-150 ml majonezu
-sok z cytryny
-2 łyżki śmietany
-1 łyżeczka cukru
-sól i pieprz do smaku
-trochę chrzanu i musztardy

Wykonanie:
Kapustę drobno szatkujemy, marchewkę ścieramy na tarce o grubych oczkach. Dodajemy posiekaną cebulę. W misce solimy, dodając sok z cytryny, mieszamy. Następnie dodajemy majonez, śmietanę, cukier, pieprz, trochę chrzanu i musztardy. Dobrze jest ją przygotować trochę wcześniej przed jedzeniem. Smacznego :)

Obrazek
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

108. Marynowane cytryny ;:137

Składniki:
6 cytryn, sól, sok z 1 cytryny, woda.
Wykonanie:
Cytryny wyszorować, zalać zimną wodą, odstawić na 5 dni codziennie zmieniając wodę.Następnie rozciąć cytryny na ćwiartki nie docinając do końca tak, aby się nie rozpadły.Później nacisnąć cytrynę aby się rozchyliła i wsypać do środka około 1/4 łyżeczki soli.
Zrobić tak z pozostałymi ,następnie włożyć do wyparzonego słoika, wsypać łyżkę soli i sok z jednej cytryny. Na koniec zalać wrząca wodą do przykrycia cytryn.Zostawić na 3-4 tygodnie.Zalewę można używać jako ocet, a cytryny jako dodatek do sałatek, duszonych mięs, ryb. Smacznego :)

Obrazek
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Powojnik pisze:Coleslaw ;:137
Zrobiła i jest pycha tylko troszkę ją "odchudziłam" dodając mniej majonezu a zamiast śmietany dałam jogurt :wink:

Pozdrawiam.

Panie i panowie, tniemy zbędne cytaty. Nalewka
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
Awatar użytkownika
Powojnik
200p
200p
Posty: 255
Od: 24 sie 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze Najlepsze Przepisy - SAŁATKI, PRZEKĄSKI, INNE NA ZIMNO

Post »

Panie i panowie, tniemy zbędne cytaty. Nalewka

Miło mi :wit
"Tak jak kwiat potrzebuje słońca, by stać się kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości by stać się człowiekiem"
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re:

Post »

anulka pisze: Śledzie w selerze

Wymoczone śledzie pokroić na małe kawałki.Świeży seler zetrzec na tarce z duzymi oczkami ..Przełozyc do salaterki i zalac duzym kubkiem śmietany 12%.Mozna ,jak ktos lubi dodac trochę majonezu.Całośc wymieszac z selerem i dodać groszek zielony-całą puszkę.Do smaku trochę pieprzu i soli.W tak przygotowany sos włozyc kawałki sledzi i odstawić na godzinkę.Wierzch mozna posypac szczypiorkiem.
Wypróbowałam właśnie tego śledzika.Anulko część przepisu Twojego część Pana Woynowskiego.Dodałam to co polecasz,a groszek,ktorego nie bardzo wszyscy lubią zastąpiłam jabłuszkiem pokrojonym w kosteczke,ogórkiem kiszonym i czerwoną cebulką.Dodałam łyżkę chrzanu i powiem szczerze jestem zachwycona tym śledzikiem.W życiu nie jadłam czegoś tak pysznego.Nie lubie selera i używam go jedynie do sałatek i zup,a tu po prostu poezja.Seler dał ostrosci i smaku ,który niweluje przykry zapach śledzia.Wielkie dzięki za przepis. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”